..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym RSZ ::..
16 VII 2019

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym RSZ

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika, w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz przywitał nowoprzybyłych.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym RSZ
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym RSZ .

Zbiórka była okazją do pożegnania żołnierzy odchodzących z DG RSZ oraz przywitania nowoprzybyłych oficerów, a także wręczenia aktów mianowania żołnierzom wyznaczonym na wyższe stanowiska służbowe.

Na stanowiska służbowe w innych instytucjach i jednostkach wyznaczono trzynastu oficerów, dwóm oficerom wręczono akty mianowania na wyższe stanowiska ponadto powitano w szeregach DG RSZ dwunastu żołnierzy.

Zwracając się do żegnanych żołnierzy dowódca podkreślił ich zasługi i podziękował za sumienną służbę, przypominając ich zaangażowanie oraz gotowość do wielu wyrzeczeń. Ubywającym z DG RSZ generał Mika życzył powodzenia na nowych stanowiskach.

Serdecznie dziękuję  za waszą służbę, za wasze poświęcenie i dokonania. Pamięć o was na zawsze zostaje. To potężne doświadczenie, ten dorobek, który zostawiacie, nie zostanie wam zapomniany” ... „Siły zbrojne są jedne. Niezależnie od koloru munduru, niezależnie od stanowiska, niezależnie od instytucji służymy Rzeczypospolitej” – dodał.

Zwracając się do nowomianowanych oficerów Dowódca Generalny pogratulował im awansu.

Błogosławieństwa zebranym udzielił Wikariusz Generalny Biskupa Polowego Wojska Polskiego ks. płk Bogdan Radziszewski.

Uroczystość zakończyła się dokonaniem wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przez ubywających oficerów, wykonaniem pamiątkowych fotografii oraz złożeniem osobistych podziękowań odchodzącym i gratulacji mianowanym na wyższe stopnie wojskowe przez zebranych na uroczystości oficerów, podoficerów i pracowników resortu obrony narodowej.

Tekst: mjr Dariusz Kurowski
Zdjęcia: szer. Krystian Woźniak

 

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym RSZ

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
12 VIII 2019
Święto Wojska Polskiego w DGRSZ
Zbliżające się Święto Wojsko Polskiego jest symbolem chwały oręża polskiego oraz hołdem dla poległych w walkach o niepodległą Ojczyznę. Poniedziałkowa zbiórka ...
01 VIII 2019
Przekazanie obowiązków Dowódcy 16. Dywizji ...
31 lipca w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się ceremonia przekazania sztandaru Dowództwa 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
01 VII 2019
Przekazanie obowiązków służbowych na stanowisku ...
1 lipca w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego odbyła się uroczystość przekazania obowiązków służbowych na stanowisku Dowódcy Bazy.
26 VI 2019
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ...
Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika, w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
Obchody Święta Wojska Polskiego
Defilada "Wierni Polsce"
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”