..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w DG RSZ ::..
21 VIII 2018

Zmiany kadrowe w DG RSZ

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
21 sierpnia dowódca generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w DG RSZ

Dzisiejsza zbiórka była również okazją do przywitania nowoprzybyłych oficerów i pracowników resortu obrony narodowej, a także wręczenia aktów mianowania żołnierzom wyznaczonym na wyższe stanowiska służbowe.

„Siły Zbrojne są jedne. Niezależnie, czy jest to Dowództwo Generalne, Dowództwo Operacyjne, czy inne jednostki znajdujące się w innych strukturach. Wszystkich nas powinna, przede wszystkim charakteryzować pasja do tego co robimy i zamiłowanie do munduru” – tymi słowami dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika zwrócił się do zebranych na uroczystości, by w dalszej kolejności odnieść się do ubywających z naszej struktury  żołnierzy i pracowników wojska, którym życzył powodzenia na nowych stanowiskach. „Niech doświadczenia wyniesione z Dowództwa Generalnego przyczynią się w spełnieniu życiowych celów, niezależnie gdzie skierujecie swe kroki” – dodał.

Szczególnie ciepłe słowa generał Mika skierował do odchodzącej na emeryturę pani Jadwigi Margusz, podkreślając jej pracowitość, sumienność i konsekwencję w dążeniu do celu, czyli te cechy, za które należy pamiętać ją, jako wieloletniego pracownika Dowództwa Generalnego. Jednocześnie wyraził żal, że zasłużona emerytura, jest jednocześnie stratą dla dowództwa, które wiele by jeszcze zyskało dzięki umiejętnościom posiadanym przez kończącą pracę panią Jadwigę.

Zwracając się do zebranych nowomianowanych oficerów, pogratulował im awansu, podkreślając, że jest to efekt ich ciężkiej pracy, a nowoprzybyłym zagwarantował, że w DG RSZ, obowiązków z pewnością nie zabraknie i życzył jak najszybszej adaptacji na nowych stanowiskach.

„Otrzymując nową decyzję, czy rozkaz personalny, każdy z nas czuje się wyróżnioy, ale jednocześnie ma świadomość, że zostały właśnie przed nim postawione kolejne wyzwania niosące za sobą szerokie spektrum odpowiedzialności” – powiedział w swoim wystąpieniu płk Stefan Świdurski występujący w imieniu żołnierzy opuszczających szeregi Dowództwa Generalnego. Kierując słowa podziękowania do generała Miki, podkreślił, że jest niezmiernie dumny ze względu na zaufanie, jakim Dowódca Generalny go obdarzył wskazując na nowe stanowisko i podkreślił, że tak on, jak i z pewnością pozostali ubywający, dokonają wszelkich starań, aby stojące przed nimi zadania były właściwie realizowane i przynosiły chlubę Dowództwu Generalnemu.

Uroczystość zakończyła się dokonaniem wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przez ubywających oficerów i pracowników, wykonaniem pamiątkowych fotografii oraz złożeniem osobistych podziękowań odchodzącym i gratulacji mianowanym na wyższe stopnie wojskowe przez zebranych na uroczystości oficerów, podoficerów i pracowników RON z DG RSZ.

W dniu dzisiejszym powitaliśmy 12 oficerów i 1 pracownika resortu obrony narodowej. Awanse otrzymało 5 oficerów, natomiast 3 żołnierzy i 2 pracowników zakończyło pracę w Dowództwie Generalnym, w większości wypadków ubywając na nowe stanowiska służbowe.

Tekst: kpt. Krzysztof Płatek
Zdjęcia: ppor. Bartosz Grzesło

Komplet zdjęć z uroczystości można pobrać pod poniższym linkiem do dnia 28 sierpnia br.

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
24 IV 2019
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ...
Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika, w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów ...
13 III 2019
Nominacje generalskie
W środę, 13 marca br., w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP na wniosek szefa MON, ...
22 II 2019
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika, w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów ...
04 II 2019
Nowy dowódca podhalańczyków
Pułkownik Dariusz Lewandowski objął obowiązki dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Uroczysty apel z okazji zdania i objęcia obowiązków z udziałem dowódcy ...
Szakolenie żołnierzy 8 Pułku Przeciwlotniczego
Niezwykła defilada - niezwykły spot
SILNI W SOJUSZACH - zaproszenie na defiladę
F-16 Baltic Air Policing 2019
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Baltic Air Policing 2019
Święto Wojsk Lądowych