..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ::..
26 VI 2018

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
26 czerwca dowódca generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
Fot. kpt. Krzysztof Płatek

Dzisiejsza zbiórka była również okazją do przywitania nowoprzybyłych oficerów, podoficerów i pracowników wojska, wręczenia aktów mianowania żołnierzom wyznaczonym na wyższe stanowiska, a także listów gratulacyjnych i dyplomów uznania wyróżnionym z okazji Święta Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Dowódca Generalny, po przywitaniu się z obecnymi na zbiórce przedstawicielami kadry i pracownikami wojska, zwrócił się do żołnierzy opuszczających nasze szeregi oraz tych, którzy przybyli do Dowództwa. Wszystkim bohaterom dzisiejszej ceremonii pogratulował wyznaczenia na nowe stanowiska służbowe oraz złożył wyrazy uznania i podziękowania, a także życzył owocnej współpracy, czy to w Dowództwie Generalnym RSZ, czy w nowych miejscach pełnienia służby. Zwracając się do żegnanych podkreślił ich zasługi i podziękował za wieloletnią, sumienną służbę, przypominając ich zaangażowanie i gotowość do wielu wyrzeczeń. Następnie skierował słowa do całego stanu osobowego dziękując wszystkim żołnierzom i pracownikom za ich trud wkładany w wykonywanie obowiązków służbowych, szczególne słowa uznania kierując do grupy nie noszącej na co dzień munduru, jako tych którzy bardzo często wiążą swoje zawodowe losy z daną jednostką wojskową na wiele lat.

W dalszej kolejności głos zabrali ppłk Zbigniew Pustelnik oraz płk Dariusz Krzywdziński, którzy  w imieniu własnym oraz odchodzących z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych żołnierzy podziękowali za czas spędzony Dowództwie, a także wsparcie ze strony współpracowników i życzliwą atmosferę z jaką spotykali się na co dzień pełniąc służbę w naszych strukturach.

Uroczystość zakończyła się dokonaniem wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przez ubywających oficerów, wykonaniem pamiątkowych fotografii oraz złożeniem osobistych podziękowań odchodzącym i gratulacji mianowanym na wyższe stopnie wojskowe przez zebranych na uroczystości oficerów, podoficerów i pracowników wojska z DG RSZ.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Płatek

Komplet zdjęć z uroczystości można pobrać pod poniższym linkiem do dnia 3 lipca br.

Fot. kpt. Krzysztof Płatek

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
11 VII 2018
Wizyta dowódców eFP w DG ...
11 lipca dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika przyjął delegację armii amerykańskiej.
05 VII 2018
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
4 lipca dowódca generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
03 VII 2018
Przekazanie obowiązków dowódcy 3 Flotylli ...
3 lipca, w obecności Inspektora Marynarki Wojennej kontradmirała Jarosława Ziemiańskiego, odbyła się ceremonia przekazania dowodzenia 3. Flotyllą Okrętów. Nowym dowódcą największego ...
03 VII 2018
Zmiana na stanowisku dowódcy
29 czerwca, na Wrocławskim Rynku, odbyło się uroczyste przekazanie dowodzenia 3 Wrocławską Brygadą Radiotechniczną. Od dziś płk Dariusz Krzywdziński dowodzi Wrocławską ...
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej