..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ::..
26 VI 2018

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
26 czerwca dowódca generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
Fot. kpt. Krzysztof Płatek

Dzisiejsza zbiórka była również okazją do przywitania nowoprzybyłych oficerów, podoficerów i pracowników wojska, wręczenia aktów mianowania żołnierzom wyznaczonym na wyższe stanowiska, a także listów gratulacyjnych i dyplomów uznania wyróżnionym z okazji Święta Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Dowódca Generalny, po przywitaniu się z obecnymi na zbiórce przedstawicielami kadry i pracownikami wojska, zwrócił się do żołnierzy opuszczających nasze szeregi oraz tych, którzy przybyli do Dowództwa. Wszystkim bohaterom dzisiejszej ceremonii pogratulował wyznaczenia na nowe stanowiska służbowe oraz złożył wyrazy uznania i podziękowania, a także życzył owocnej współpracy, czy to w Dowództwie Generalnym RSZ, czy w nowych miejscach pełnienia służby. Zwracając się do żegnanych podkreślił ich zasługi i podziękował za wieloletnią, sumienną służbę, przypominając ich zaangażowanie i gotowość do wielu wyrzeczeń. Następnie skierował słowa do całego stanu osobowego dziękując wszystkim żołnierzom i pracownikom za ich trud wkładany w wykonywanie obowiązków służbowych, szczególne słowa uznania kierując do grupy nie noszącej na co dzień munduru, jako tych którzy bardzo często wiążą swoje zawodowe losy z daną jednostką wojskową na wiele lat.

W dalszej kolejności głos zabrali ppłk Zbigniew Pustelnik oraz płk Dariusz Krzywdziński, którzy  w imieniu własnym oraz odchodzących z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych żołnierzy podziękowali za czas spędzony Dowództwie, a także wsparcie ze strony współpracowników i życzliwą atmosferę z jaką spotykali się na co dzień pełniąc służbę w naszych strukturach.

Uroczystość zakończyła się dokonaniem wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przez ubywających oficerów, wykonaniem pamiątkowych fotografii oraz złożeniem osobistych podziękowań odchodzącym i gratulacji mianowanym na wyższe stopnie wojskowe przez zebranych na uroczystości oficerów, podoficerów i pracowników wojska z DG RSZ.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Płatek

Komplet zdjęć z uroczystości można pobrać pod poniższym linkiem do dnia 3 lipca br.

Fot. kpt. Krzysztof Płatek

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
13 III 2019
Nominacje generalskie
W środę, 13 marca br., w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP na wniosek szefa MON, ...
22 II 2019
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika, w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów ...
04 II 2019
Nowy dowódca podhalańczyków
Pułkownik Dariusz Lewandowski objął obowiązki dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Uroczysty apel z okazji zdania i objęcia obowiązków z udziałem dowódcy ...
01 II 2019
Zmiana na stanowisku Dowódcy 1 ...
Na terenie 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego, 01 lutego odbył się uroczysty apel z okazji przekazania obowiązków Dowódcy 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie