..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ::..
13 XII 2017

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
13 grudnia dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
Zmiany kadrowe w DG RSZ. Fot.: M. C. Wójtowicz

Dzisiejsza zbiórka była również okazją do przywitania nowoprzybyłych oficerów i podoficera oraz wręczenia aktów mianowania żołnierzom wyznaczonym na wyższe stanowiska.

Podczas uroczystości głos zabrał dowódca generalny, który po przywitaniu się z obecnymi na zbiórce przedstawicielami kadry i pracownikami resortu obrony narodowej, zwrócił się do żołnierzy opuszczających nasze szeregi oraz tych, którzy w dniu dzisiejszym do nas przybyli. Wszystkim bohaterom dzisiejszej ceremonii pogratulował wyznaczenia na nowe stanowiska służbowe oraz złożył wyrazy uznania i podziękowania, a także życzył owocnej współpracy, czy to w Dowództwie Generalnym RSZ, czy w nowych miejscach pełnienia służby. Jednocześnie podkreślił, że „podnoszenie kwalifikacji i doskonalenie wojskowego rzemiosła, to obowiązek każdego żołnierza” oraz, że „niezależnie od miejsca pełnienia służby, liczy się miłość do munduru, ojczyzny i podejmowanie coraz to ambitniejszych wyzwań”.

W dalszej części swojego wystąpienia, generał Mika zwrócił się jeszcze do ubywających żołnierzy: „Dziękuję wam, za budowanie tożsamości Dowództwa Generalnego. Cieszy mnie również, jako dowódcę, że mogę pogratulować wam awansów i wyznaczenia na wyższe stanowiska służbowe w innych instytucjach i jednostkach wojskowych, ponieważ trafiają do nich kolejni doskonale przygotowani żołnierze, którzy rozumieją stojące przed Dowództwem Generalnym wyzwania.”

Na koniec generał Mika złożył jeszcze świąteczne i noworoczne życzenia wszystkim obecnym na uroczystości żołnierzom i pracownikom, z którymi nie będzie miał już możliwości spotkać się w bieżącym, 2017 roku.

W dalszej kolejności głos zabrał płk Dariusz Dachowicz, który w imieniu własnym oraz odchodzących z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych żołnierzy podziękował za czas oraz samą możliwość służby w dowództwie. Dodał także, że mimo, iż sam wykonywał zadania służbowe w DG RSZ przez zbyt krótki, w jego opinii, okres, to zdobył tutaj bardzo dużo doświadczenia i była to dla niego doskonała sposobność na zapoznanie się ze specyfiką funkcjonowania tak rozbudowanej struktury. Na zakończenie dodał, iż jednocześnie dużym niepokojem napawają go informacje o potencjalnych przyszłych losach tak sprawnie funkcjonującego organizmu, jakim jest Dowództwo Generalne.

Uroczystość zakończyła się dokonaniem wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przez ubywających oficerów, wykonaniem pamiątkowych fotografii oraz złożeniem osobistych podziękowań odchodzącym i gratulacji mianowanym na wyższe stopnie wojskowe przez zebranych na uroczystości oficerów, podoficerów i pracowników resortu obrony narodowej z DG RSZ.

Tekst: kpt. Krzysztof Płatek
Zdjęcia: Mirosław Cyryl Wójtowicz

Zmiany kadrowe w DG RSZ. Fot.: M. C. Wójtowicz

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
11 VII 2018
Wizyta dowódców eFP w DG ...
11 lipca dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika przyjął delegację armii amerykańskiej.
05 VII 2018
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
4 lipca dowódca generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
03 VII 2018
Przekazanie obowiązków dowódcy 3 Flotylli ...
3 lipca, w obecności Inspektora Marynarki Wojennej kontradmirała Jarosława Ziemiańskiego, odbyła się ceremonia przekazania dowodzenia 3. Flotyllą Okrętów. Nowym dowódcą największego ...
03 VII 2018
Zmiana na stanowisku dowódcy
29 czerwca, na Wrocławskim Rynku, odbyło się uroczyste przekazanie dowodzenia 3 Wrocławską Brygadą Radiotechniczną. Od dziś płk Dariusz Krzywdziński dowodzi Wrocławską ...
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej