..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ::..
13 XII 2017

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
13 grudnia dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
Zmiany kadrowe w DG RSZ. Fot.: M. C. Wójtowicz

Dzisiejsza zbiórka była również okazją do przywitania nowoprzybyłych oficerów i podoficera oraz wręczenia aktów mianowania żołnierzom wyznaczonym na wyższe stanowiska.

Podczas uroczystości głos zabrał dowódca generalny, który po przywitaniu się z obecnymi na zbiórce przedstawicielami kadry i pracownikami resortu obrony narodowej, zwrócił się do żołnierzy opuszczających nasze szeregi oraz tych, którzy w dniu dzisiejszym do nas przybyli. Wszystkim bohaterom dzisiejszej ceremonii pogratulował wyznaczenia na nowe stanowiska służbowe oraz złożył wyrazy uznania i podziękowania, a także życzył owocnej współpracy, czy to w Dowództwie Generalnym RSZ, czy w nowych miejscach pełnienia służby. Jednocześnie podkreślił, że „podnoszenie kwalifikacji i doskonalenie wojskowego rzemiosła, to obowiązek każdego żołnierza” oraz, że „niezależnie od miejsca pełnienia służby, liczy się miłość do munduru, ojczyzny i podejmowanie coraz to ambitniejszych wyzwań”.

W dalszej części swojego wystąpienia, generał Mika zwrócił się jeszcze do ubywających żołnierzy: „Dziękuję wam, za budowanie tożsamości Dowództwa Generalnego. Cieszy mnie również, jako dowódcę, że mogę pogratulować wam awansów i wyznaczenia na wyższe stanowiska służbowe w innych instytucjach i jednostkach wojskowych, ponieważ trafiają do nich kolejni doskonale przygotowani żołnierze, którzy rozumieją stojące przed Dowództwem Generalnym wyzwania.”

Na koniec generał Mika złożył jeszcze świąteczne i noworoczne życzenia wszystkim obecnym na uroczystości żołnierzom i pracownikom, z którymi nie będzie miał już możliwości spotkać się w bieżącym, 2017 roku.

W dalszej kolejności głos zabrał płk Dariusz Dachowicz, który w imieniu własnym oraz odchodzących z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych żołnierzy podziękował za czas oraz samą możliwość służby w dowództwie. Dodał także, że mimo, iż sam wykonywał zadania służbowe w DG RSZ przez zbyt krótki, w jego opinii, okres, to zdobył tutaj bardzo dużo doświadczenia i była to dla niego doskonała sposobność na zapoznanie się ze specyfiką funkcjonowania tak rozbudowanej struktury. Na zakończenie dodał, iż jednocześnie dużym niepokojem napawają go informacje o potencjalnych przyszłych losach tak sprawnie funkcjonującego organizmu, jakim jest Dowództwo Generalne.

Uroczystość zakończyła się dokonaniem wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przez ubywających oficerów, wykonaniem pamiątkowych fotografii oraz złożeniem osobistych podziękowań odchodzącym i gratulacji mianowanym na wyższe stopnie wojskowe przez zebranych na uroczystości oficerów, podoficerów i pracowników resortu obrony narodowej z DG RSZ.

Tekst: kpt. Krzysztof Płatek
Zdjęcia: Mirosław Cyryl Wójtowicz

Zmiany kadrowe w DG RSZ. Fot.: M. C. Wójtowicz

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
12 I 2018
Pożegnanie z DGRSZ
12 stycznia br. dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. dywizji Jarosław Mika w obecności kadry kierowniczej pożegnał żołnierzy kończących służbę w ...
05 I 2018
Przekazanie obowiązków Dowódcy 20 BZ
4 stycznia dowódca 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk Janusz Wiatr przekazał obowiązki swojemu zastępcy płk. Wojciechowi Dobrzyń.
30 XI 2017
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
30 listopada, dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
16 XI 2017
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
16 listopada, I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego ...
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
Podniesienie bandery na ORP Kormoran
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor
Wigilia z Prezydentem RP