..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ::..
16 XI 2017

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
16 listopada, I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
Generał Śliwka przyjmuje meldunek od dowódcy uroczystości. Fot. M.C. Wójtowicz

Dzisiejsza uroczystość była również okazją do przywitania nowoprzybyłych oficerów oraz wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe żołnierzom wyznaczonym na nowe stanowiska służbowe w dowództwie.

„Na początek pragnę przywitać wszystkich nowoprzybyłych na nasz pokład oficerów. Zdając sobie jednocześnie sprawę, że decyzja o wyborze Dowództwa Generalnego, jako przyszłego miejsca służby  z pewnością nie należała do najłatwiejszych, gdyż ten okręt w dającej się przewidzieć przyszłości zakończy swój rejs –  gratuluję wam tej decyzji. Dowództwo Generalne jest bowiem tym miejscem, które łączy w sobie wszystkie rodzaje wojsk i wszechstronność realizowanych tu zadań pozwala zdobywać tak duży zakres wiedzy i doświadczenia, że proces obejmowania w przyszłości nowych stanowisk służbowych będzie dla Panów czymś naturalnym” – od tych słów rozpoczął swoje okolicznościowe przemówienie generał Śliwka.

„I liczę na to, że to właśnie ten ogromny zasób zdobytej tu wiedzy pozwoli opuszczającym nasze szeregi oficerom na bardzo szybki proces adaptacji na nowych stanowiskach służbowych, niezależnie czy będą to stanowiska w kraju, czy za jego granicami, czy w naszych strukturach, czy poza nimi” – kontynuował – „Dziękuję wam w imieniu dowódcy generalnego generała Jarosława Miki, własnym oraz całego stanu osobowego Dowództwa. Nie zapominajcie, gdzie służyliście i godnie nas reprezentujcie.”

Na zakończenie, generał Śliwka życzył wszystkim głównym bohaterom dzisiejszej uroczystości satysfakcji z wykonywanych zadań na obejmowanych stanowiskach służbowych.

Następnie głos w imieniu ubywających żołnierzy zabrał ppłk Dariusz Niedzielski: „W imieniu opuszczających szeregi Dowództwa żołnierzy oraz własnym, pragnę podziękować Panu Generałowi oraz wszystkim naszym kolegom i współpracownikom. Stworzyliśmy tu w Dowództwie Generalnym wyjątkową załogę. Trafiliśmy tu z różnych miejsc i różnymi ścieżkami kariery. Wspólnie pracowaliśmy, żeby okręt ten, jakim jest Dowództwo, dopłynął bezpiecznie do portu. Nie będzie nam dane jednak dosłużyć tu do końca, ale życzymy wam wszystkim, którzy tu zostajecie, abyście pod naszą nieobecność dokończyli naszą wspólną misję w Dowództwie” – i dodał – „Służba tutaj to był nie tylko wielki wysiłek, ale również zaszczyt. Dziękuję wszystkim kolegom za wsparcie i życzę wam dalszych sukcesów.”

Uroczystość zakończyła się dokonaniem wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przez ubywających oficerów, wykonaniem pamiątkowych fotografii oraz złożeniem osobistych podziękowań odchodzącym i gratulacji mianowanym na wyższe stopnie wojskowe przez zebranych na uroczystości oficerów, podoficerów i pracowników resortu obrony narodowej z DG RSZ.

Tekst: kpt. Krzysztof Płatek
Zdjęcia: Mirosław Cyryl Wójtowicz

Generał Śliwka przyjmuje meldunek od dowódcy uroczystości. Fot. M.C. Wójtowicz

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
12 X 2018
Zmiany kadrowe w DG RSZ
12 października dowódca generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
20 IX 2018
Kolejna zmiana warty w Bemowie ...
20 września w Bemowie Piskim odbyło się uroczyste przekazanie zmiany Międzynarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO
18 IX 2018
Zmiany kadrowe w DG RSZ
18 września dowódca generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
21 VIII 2018
Zmiany kadrowe w DG RSZ
21 sierpnia dowódca generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie