..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ::..
18 X 2017

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
18 października, dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
Uhonorowanie ppłk. Muszyńskiego przez Dowódcę Generalnego. Fot. kpt. K. Płatek

Dzisiejsza uroczystość była również okazją do przywitania nowoprzybyłych oficerów oraz wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe żołnierzom wyznaczonym na nowe stanowiska służbowe w dowództwie.

W swoim przemówieniu generał Jarosław Mika podziękował odchodzącym żołnierzom za trud i wysiłek, jaki włożyli pełniąc służbę w Dowództwie Generalnym. Podkreślił, że ich profesjonalizm w działaniu włożony w działanie połączonego dowództwa przekładał się nie tylko na jego potrzeby, ale również na funkcjonowanie poszczególnych rodzajów sił zbrojnych oraz rodzajów wojsk. Odchodzącym w inne struktury życzył jeszcze wielu sukcesów w dalszej służbie i wyraził przekonanie, że doświadczenie zdobyte na pełnionych stanowiskach w pełni przygotowało ich do dalszej drogi służbowej. Kończącemu czynną służbę wojskową pułkownikowi Krzysztofowi Siwkowi generał Mika życzył dużo żołnierskiego szczęścia, które z pewnością przyda mu się także w środowisku cywilnym.

W dalszej części dowódca generalny odniósł się jeszcze do wyznaczonych na wyższe stanowiska służbowe oficerów, którym pogratulował w pełni zasłużonych awansów. Zwrócił się także do nowoprzybyłych, którym życzył aby dobrze wykorzystali swoja wiedzę i doświadczenie, które przynieśli ze sobą z poprzednich jednostek i instytucji wojskowych oraz aby proces ich adaptacji w nowych uwarunkowaniach przebiegł szybko i skutecznie.

Podczas uroczystości generał Jarosław Mika wyróżnił również za wybitny dorobek w służbie wojskowej kordzikiem honorowym Sił Zbrojnych RP ppłk. Jerzego Muszyńskiego.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Płatek

Uhonorowanie ppłk. Muszyńskiego przez Dowódcę Generalnego. Fot. kpt. K. Płatek

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
30 VII 2018
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
26 lipca I zastępca dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. pil. Jan Śliwka w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy i ...
11 VII 2018
Wizyta dowódców eFP w DG ...
11 lipca dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika przyjął delegację armii amerykańskiej.
05 VII 2018
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
4 lipca dowódca generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
03 VII 2018
Przekazanie obowiązków dowódcy 3 Flotylli ...
3 lipca, w obecności Inspektora Marynarki Wojennej kontradmirała Jarosława Ziemiańskiego, odbyła się ceremonia przekazania dowodzenia 3. Flotyllą Okrętów. Nowym dowódcą największego ...
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej