..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ::..
18 X 2017

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
18 października, dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
Uhonorowanie ppłk. Muszyńskiego przez Dowódcę Generalnego. Fot. kpt. K. Płatek

Dzisiejsza uroczystość była również okazją do przywitania nowoprzybyłych oficerów oraz wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe żołnierzom wyznaczonym na nowe stanowiska służbowe w dowództwie.

W swoim przemówieniu generał Jarosław Mika podziękował odchodzącym żołnierzom za trud i wysiłek, jaki włożyli pełniąc służbę w Dowództwie Generalnym. Podkreślił, że ich profesjonalizm w działaniu włożony w działanie połączonego dowództwa przekładał się nie tylko na jego potrzeby, ale również na funkcjonowanie poszczególnych rodzajów sił zbrojnych oraz rodzajów wojsk. Odchodzącym w inne struktury życzył jeszcze wielu sukcesów w dalszej służbie i wyraził przekonanie, że doświadczenie zdobyte na pełnionych stanowiskach w pełni przygotowało ich do dalszej drogi służbowej. Kończącemu czynną służbę wojskową pułkownikowi Krzysztofowi Siwkowi generał Mika życzył dużo żołnierskiego szczęścia, które z pewnością przyda mu się także w środowisku cywilnym.

W dalszej części dowódca generalny odniósł się jeszcze do wyznaczonych na wyższe stanowiska służbowe oficerów, którym pogratulował w pełni zasłużonych awansów. Zwrócił się także do nowoprzybyłych, którym życzył aby dobrze wykorzystali swoja wiedzę i doświadczenie, które przynieśli ze sobą z poprzednich jednostek i instytucji wojskowych oraz aby proces ich adaptacji w nowych uwarunkowaniach przebiegł szybko i skutecznie.

Podczas uroczystości generał Jarosław Mika wyróżnił również za wybitny dorobek w służbie wojskowej kordzikiem honorowym Sił Zbrojnych RP ppłk. Jerzego Muszyńskiego.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Płatek

Uhonorowanie ppłk. Muszyńskiego przez Dowódcę Generalnego. Fot. kpt. K. Płatek

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
26 I 2018
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
26 stycznia dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. dywizji Jarosław Mika w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie ...
12 I 2018
Pożegnanie z DGRSZ
12 stycznia br. dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. dywizji Jarosław Mika w obecności kadry kierowniczej pożegnał żołnierzy kończących służbę w ...
05 I 2018
Przekazanie obowiązków Dowódcy 20 BZ
4 stycznia dowódca 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk Janusz Wiatr przekazał obowiązki swojemu zastępcy płk. Wojciechowi Dobrzyń.
13 XII 2017
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
13 grudnia dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
Podniesienie bandery na ORP Kormoran
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor
Wigilia z Prezydentem RP