..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ::..
18 X 2017

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
18 października, dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
Uhonorowanie ppłk. Muszyńskiego przez Dowódcę Generalnego. Fot. kpt. K. Płatek

Dzisiejsza uroczystość była również okazją do przywitania nowoprzybyłych oficerów oraz wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe żołnierzom wyznaczonym na nowe stanowiska służbowe w dowództwie.

W swoim przemówieniu generał Jarosław Mika podziękował odchodzącym żołnierzom za trud i wysiłek, jaki włożyli pełniąc służbę w Dowództwie Generalnym. Podkreślił, że ich profesjonalizm w działaniu włożony w działanie połączonego dowództwa przekładał się nie tylko na jego potrzeby, ale również na funkcjonowanie poszczególnych rodzajów sił zbrojnych oraz rodzajów wojsk. Odchodzącym w inne struktury życzył jeszcze wielu sukcesów w dalszej służbie i wyraził przekonanie, że doświadczenie zdobyte na pełnionych stanowiskach w pełni przygotowało ich do dalszej drogi służbowej. Kończącemu czynną służbę wojskową pułkownikowi Krzysztofowi Siwkowi generał Mika życzył dużo żołnierskiego szczęścia, które z pewnością przyda mu się także w środowisku cywilnym.

W dalszej części dowódca generalny odniósł się jeszcze do wyznaczonych na wyższe stanowiska służbowe oficerów, którym pogratulował w pełni zasłużonych awansów. Zwrócił się także do nowoprzybyłych, którym życzył aby dobrze wykorzystali swoja wiedzę i doświadczenie, które przynieśli ze sobą z poprzednich jednostek i instytucji wojskowych oraz aby proces ich adaptacji w nowych uwarunkowaniach przebiegł szybko i skutecznie.

Podczas uroczystości generał Jarosław Mika wyróżnił również za wybitny dorobek w służbie wojskowej kordzikiem honorowym Sił Zbrojnych RP ppłk. Jerzego Muszyńskiego.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Płatek

Uhonorowanie ppłk. Muszyńskiego przez Dowódcę Generalnego. Fot. kpt. K. Płatek

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
16 XI 2017
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
16 listopada, I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. Jan Śliwka pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów ...
05 X 2017
Zmiany kadrowe w DGRSZ
3 października br. dowódca generalny RSZ gen. dywizji Jarosław Mika w obecności kadry kierowniczej pożegnał żołnierzy kończących oraz rozpoczynających służbę w ...
02 X 2017
Pożegnanie z mundurem
Zgodnie z ceremoniałem wojskowym pilot odchodzący do rezerwy może wykonać pożegnalny lot. Jest to dzień bardzo szczególny i uroczysty na zakończenie ...
14 IX 2017
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
14 września br., dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił ...
DRAGON-17
Ćwiczenie DRAGON-17
Święto
Zawody użyteczno-bojowe
USTKA
Święto Wojsk Obrony Przeciwlotniczej
BALTOPS-17
Zawody Strong Europe Tank Challenge