..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ::..
14 IX 2017

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
14 września br., dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Przywitał również nowoprzybyłych oficerów oraz dokonał wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe żołnierzom wyznaczonym na nowe stanowiska służbowe w dowództwie.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
Zmiany kadrowe w DG RSZ. Fot.: kpt. K. Płatek

„Dzisiejsza uroczystość to dla nas radosny moment z dwóch powodów. Po pierwsze, witamy w naszym gronie nowych oficerów, a po drugie cieszy mnie, jako dowódcę generalnego, gdy nasi żołnierze zostają wyznaczeni na wyższe stanowiska w ważnych dla Sił Zbrojnych instytucjach. Pamiętajcie skąd wyszliście, gdzie są wasze korzenie i godnie reprezentujcie Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Dziękuję wam za wszystko, co dla niego zrobiliście. Teraz, gdy znacie jego specyfikę, pełniąc słuzbę na nowych stanowiskach, liczę, że łatwiej będzie wam je wspierać w chwilach potrzeby” – tymi słowami generał Mika rozpoczął swoje okolicznościowe wystąpienie.

„Smuci mnie jednak odejście Pana Pułkownika Bujana, który w dniu dzisiejszym rozstaje się z mundurem. W moim przeświadczeniu jest to moment przedwczesny, i gdyby to tylko ode mnie zależało, to nigdy bym nie wyraził na to zgody. Dziękuję Panu za Pana wkład w funkcjonowanie dowództwa, życzę powodzenia w przyszłości i proszę, aby pozostał Pan z nami w kontakcie, nawet po zakończeniu czynnej służby wojskowej, bo kto raz został żołnierzem, pozostaje nim do końca życia” – kontynuował.

W dalszej części generał Mika odniósł się jeszcze do wyznaczonych na wyższe stanowiska służbowe oficerów, którym pogratulował w pełni zasłuzonych awansów. Zwrócił się również ponownie do nowoprzybyłych, którym życzył aby sprawnie wykorzystali swoja wiedzę i doświadczenie, które przynieśli ze sobą z poprzednich jednostek i instytucji wojskowych oraz aby proces ich adaptacji w nowych uwarunkowaniach przebiegł szybko i skutecznie.

Następnie głos w imieniu ubywających żołnierzy zabrał ustepujący rzecznik prasowy DG RSZ ppłk Szczepan Głuszczak – „Służba w Dowództwie Generalnym jest niewątpliwie bardzo wymagająca i uczy pokory. Była ona dla mnie, jak i zapewne wielu z nas, bardzo dużym wyzwaniem. W imieniu własnym oraz reszty żegnających się z dowództwem oficerów życzę nowoprzybyłym powodzenia, a także dziękuję przełożonym i współpracownikom za wsparcie, życzliwość i cały ten wspólnie spędzony czas”.

Podczas czwartkowej uroczystości pożegnani zostali: ppłk Jerzy Bujan, ppłk Szczepan Głuszczak, mjr Artur Pięta oraz mjr Mariusz Baranowski.

Nasze szeregi zasilili następujący oficerowie: ppłk Mariusz Ochalski, kmdr por. Arkadiusz Gorczyca, kmdr ppor. Czesław Cichy, kmdr ppor. Klaudiusz Kręcioch – obaj zostali awansowani do stopnia komandora porucznika, mjr Krzysztof Pesta, kpt Tomasz Pierzak, kpt. Adam Adler, kpt. Włodzimierz Nitkowski, kpt. Sebastian Śniegowski oraz kpt. Grzegorz Irzyk – wszyscy czterej otrzymali awans do stopnia majora.

Akty mianowania na wyższy stopień wojskowy otrzymali ponadto:  mjr Łukasz Bator, mjr Cezary Świercz oraz mł. chor. Piotr Adamowicz.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Płatek

Zmiany kadrowe w DG RSZ. Fot.: kpt. K. Płatek

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
06 IX 2017
Ułani Podolscy z nowym Dowódcą
W poniedziałek, 4 września br. odbyła się uroczystość przekazania dowodzenia 12 batalionem dowodzenia Ułanów Podolskich w Szczecinie.
01 IX 2017
Promocja oficerska absolwentów Akademii Marynarki ...
1 września br. odbyła się uroczysta promocja oficerska absolwentów Akademii Marynarki Wojennej. Uroczystość odbyła się na pokładzie historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica” ...
29 VIII 2017
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
28 sierpnia br., dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił ...
18 VIII 2017
Zmiany kadrowe w DG RSZ
18 sierpnia br., I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa ...
Święto
Zawody użyteczno-bojowe
Pro Defense 2017
Bezpieczna Polska
Święto Wojsk Obrony Przeciwlotniczej
BALTOPS-17
Zawody Strong Europe Tank Challenge
Strzelania przeciwlotników