..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ::..
29 VIII 2017

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
28 sierpnia br., dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Przywitał również nowoprzybyłych oficerów oraz dokonał wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe żołnierzom wyznaczonym na nowe stanowiska służbowe w dowództwie.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
Zmiany kadrowe w DG RSZ. Fot.: kpt. K. Płatek

„Nasza dzisiejsza uroczystość wypada w szczególnym dniu – dniu przypadającym na Święto Lotnictwa Polskiego. Korzystając z tej okazji, chciałem złożyć na ręce mojego I zastępcy generała dywizji pilota Jana Śliwki serdeczne życzenia dla wszystkich naszych lotników oraz podziękować za cały trud i zaangażowanie, jakie wkładacie w waszą codzienną służbę” – tymi słowami generał Mika rozpoczął swoje okolicznościowe wystąpienie. „Słowa podziękowania kieruję również do zgromadzonych tu żołnierzy, kończących służbę w Dowództwie Generalnym. Szczególnie chciałem podziękować tym, którzy z dniem dzisiejszym kończą swoją służbę w szeregach wojska. Dziękuję wam za wasz wkład w rozwój Dowództwa Generalnego oraz wsparcie, jakie udzielaliście swoim kolegom i liczę, że nawet po zdjęciu munduru będziecie pamiętać kim jesteście i nadal będziecie w potrzebie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z kolegami, którzy w dalszym ciągu służą w szeregach wojska” – kontynuował.

W dalszej części generał Mika podziękował za ich wkład żołnierzom ubywającym do innych jednostek i instytucji Sił Zbrojnych RP oraz życzył im powodzenia na nowych stanowiskach służbowych. Szczególne wyrazy uznania skierował do tych, którzy opuszczając szeregi DG RSZ, swoją karierę będą kontynuowali na stanowiskach dowódczych. Natomiast witając nowoprzybyłych i odnosząc się do awansowanych żołnierzy podkreślił, że nie jest to efekt żołnierskiego szczęścia, ale efekt ich ciężkiej pracy, który teraz znajduje swoje odzwierciedlenie w decyzjach przełożonych.

Następnie głos zabrał ubywający do rezerwy płk Andrzej Jarosz – „Nikt z nas, wstępując w szeregi armii nie myślał o dniu, w którym przyjdzie zdjąć mundur i jak trudna będzie to decyzja. Odnosząc się do słów Pana Generała chciałem w imieniu nas wszystkich, tak kończących służbę, jak i kontynuujących ją gdzie indziej, podziękować za ciepłe słowa pożegnania i z pełnym przekonaniem powiedzieć, że nadal chętnie będziemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem z kolegami z Dowództwa Generalnego. Jestem również przekonany, że my wszyscy tutaj zebrani, kończący czynną służbę, będziemy zawsze pamiętać o tym, że jesteśmy oficerami Wojska Polskiego, bo jest się nim przez całe życie”.

Podczas poniedziałkowej uroczystości pożegnani zostali: płk Andrzej Jarosz, płk Dariusz Zagórski, ppłk Stanisław Szwagrzyk, ppłk Paweł Schmidt, ppłk. Ireneusz Charlej, ppłk Zbigniew Wolniarski, ppłk Dariusz Kuliberda, mjr Sławomi Malik.

Nasze szeregi powiększyły się o następujących oficerów: ppłk Adam Bera, kpt. Tomasz Mika – awansowany do stopnia majora, mł. chor. Jan Raczkiewicz – awansowany do stopnia chorążego, kpt. Damian Bytner – awansowany do stopnia majora, kpt. Szymon Zdunek, kmdr ppor. Grzegorz Kołecki, kpt. Michał Kopański, mjr Artur Inczewski oraz ppłk Krzysztof Kociuba.

Akty mianowania na wyższy stopień wojskowy otrzymali ponadto:  mjr Arkadiusz Gozdur, mjr Andrzej Burkacki, st. chor. Andrzej Grzeszkiewicz oraz chor. Marcin Świąder.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Płatek

Zmiany kadrowe w DG RSZ. Fot.: kpt. K. Płatek

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
20 IX 2018
Kolejna zmiana warty w Bemowie ...
20 września w Bemowie Piskim odbyło się uroczyste przekazanie zmiany Międzynarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO
18 IX 2018
Zmiany kadrowe w DG RSZ
18 września dowódca generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
21 VIII 2018
Zmiany kadrowe w DG RSZ
21 sierpnia dowódca generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
30 VII 2018
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
26 lipca I zastępca dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. pil. Jan Śliwka w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy i ...
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie