..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w DG RSZ ::..
18 VIII 2017

Zmiany kadrowe w DG RSZ

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
18 sierpnia br., I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Dokonał również wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe żołnierzom wyznaczonym na nowe stanowiska służbowe w DG RSZ oraz przywitał nowo przybyłego do dowództwa z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego chor. Arkadiusza Kędziorę.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w DG RSZ
Uroczystości w dniu 18 sierpnia w DG RSZ. Fot.: kpt. K. Płatek

"Szanowni Panowie, czas w którym opuszczacie Dowództwo Generalne, jest czasem pełnym wyzwań stojących przed nim i strata wynikająca z waszego odejścia jest dla nas tym bardziej odczuwalna. Oby wasza wiedza i doświadczenie, które wnosiliście pełniąc służbę w naszych struktrach, przyniosły jeszcze więcej korzyści w nowych miejscach pracy. Dziękuję wam za realizację zadań oraz życzę dużo sukcesów i satysfakcji ze służby w nowych uwarunkowaniach." - powiedział generał Śliwka żegnając ubywających z dowództwa oficerów.

Pan generał przywitał następnie w imieniu całego stanu osobowego dowództwa nowo przybyłego chor. Arkadiusza Kędziorę i życzył mu szybkiej i sprawnej adaptacji w nowym miejscu pracy, a awansowanym żołnierzom złożył serdeczne gratulacje w imieniu dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Jarosława Miki oraz własnym.

W imieniu kończących służbę w naszych strukturach oficerów głos zabrał płk Krzysztof Komorowski, który podziękował generałowi za możliwość pracy w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Dodał, że była to dla niego i wszystkich kończących służbę w jego strukturach kolegów doskonała okazja na nabycie nowych i podniesienie posiadanych już umiejętności, które w dużym stopniu wpłynęły na ich żołnierski warsztat i z pewnością przydadzą się w nowych miejscach pełnienia służby wojskowej.

Uroczystość zakończyła się dokonaniem wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego RSZ przez ubywających oficerów, wykonianiem pamiątkowych fotografii oraz złożeniem osobistych podziękowań odchodzącym i gratulacji mianowanym na wyższe stopnie wojskowe przez zebranych na uroczystości oficerów, podoficerów i pracowników resortu obrony narodowej z dowództwa.

Pożegnani zostali: płk Andrzej Oleksa, płk Krzysztof Komorowski, kmdr por. Wojciech Szyszkowski, mjr Wojciech Palewicz i mjr Janusz Szczypior. Wszyscy będą kontynuowali służbę w innych jednostkach i instytucjach wojskowych Sił Zbrojnych RP.

Na wyższe stopnie wojskowe mianowani zostali: mjr Mieczysław Róż do stopnia podpułkownika oraz st. chor. Maroz i st. chor. Rafał Ziółkowski - obaj do stopnia starszego chorążego sztabowego.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Płatek

Uroczystości w dniu 18 sierpnia w DG RSZ. Fot.: kpt. K. Płatek

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
15 XI 2018
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
15 listopada dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie ...
13 XI 2018
Komandor Piotr Nieć dowódcą 8 ...
9 listopada, w świnoujskim Porcie Wojennym, miało miejsce przekazanie obowiązków dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Komandor Piotr Nieć przejął obowiązki dowódcy ...
30 X 2018
Kmdr pil. Jarosław Czerwonko nowym ...
W obecności I Zastępcy Dowódcy Generalnego, generała dywizji Jana Śliwki, rodziny, zaproszonych gości i pododdziałów BLMW, dowództwo nad Gdyńską Brygadą Lotnictwa ...
12 X 2018
Zmiany kadrowe w DG RSZ
12 października dowódca generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie