..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ::..
25 VII 2017

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
25 lipca br., I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach dowództwa. Tego samego dnia odbyła się również uroczystość wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe oficerom wyznaczonym na nowe stanowiska służbowe w DG RSZ.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
Zmiany kadrowe w DG RSZ w dniu 25 lipca 2017 r. Fot.: Mirosław Wójtowicz

Podczas pierwszej uroczystości pożegnani zostali ppłk Mirosław Klimczak, mjr Michał Bednarz oraz mjr Dominika Treszczotko. Z tej grupy tylko jeden oficer postanowił rozstać się z mundurem. Pozostała dwójka będzie kontynuowała służbę w innych jednostkach i instytucjach Sił Zbrojnych RP.

- Odejścia z Dowództwa Generalnego są dla nas zawsze odczuwalną stratą. Tracimy bowiem doświadczonych żołnierzy, którzy stanowią bardzo cenny zasób dla tak ważnej struktury Sił Zbrojnych, jakim jest połączone dowództwo - tymi słowami pożegnał kończących swoją służbę w DG RSZ oficerów generał Jan Śliwka. Pan generał podziękował jeszcze odchodzącym w imieniu całego stanu osobowego dowództwa i sztabu za realizację zadań oraz życzył im wszelkiej pomyślności w nowych uwarunkowaniach. Na koniec zwrócił się jeszcze do dwójki oficerów zmieniających swoje przydziały służbowe słowami: "Pamiętajcie gdzie służyliście, i pamiętajcie, że tam gdzie odchodzicie, też macie misję do spełnienia".

W imieniu żegnanych żołnierzy głos zabrał ppłk Mirosław Klimczak, który podziękował za uroczyste i ciepłe pożegnanie oraz odniósł się do słów generała Śliwki, mówiąc w imieniu własnym oraz pani mjr Dominiki Treszczotko: "Nadal pozostajemy w wojsku i będziemy kontynuować współpracę z Dowództwem Generalnym, o którym z pewnością nie zapomnimy".

Po dokonaniu wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego RSZ, pamiątkowych zdjęciach oraz złożeniu osobistych podziękowań odchodzącym przez zebranych na uroczystości oficerów i podoficerów z dowództwa, nastąpiła krótka przerwa, po której odbyła się druga ceremonia. Miała ona dużo bardziej optymistyczny akcent dla samego DG RSZ, ponieważ dotyczyła wcielenia w jego struktury nowomianowanych oficerów, którzy wraz z przyjściem w szeregi kadry dowództwa otrzymali awanse ze stopnia majora na stopień podpułkownika.

- Ten dzień jest jednak szczęśliwym dniem dla Dowództwa Generalnego. Witamy bowiem w naszych szeregach czterech nowych oficerów, którym jednocześnie gratuluję osiąganych rezultatów we wcześniejszych miejscach służby wojskowej. Zasłużyliście w pełni na te nowe stanowiska, a przed wami kolejne, jeszcze trudniejsze wyzwania, dlatego tym bardziej wam gratuluję i życzę powodzenia - przywitał nowoprzybyłych żołnierzy I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka.

Kulminacyjnym momentem tej uroczystości było oczywiście wręczenie aktów mianowania majorom: Sławomirowi Radzimińskiemu, Maciejowi Krawczyńskiemu, Witoldowi Gawalskiemu oraz Jarosławowi Chojnackiemu, którzy z dniem objęcia obowiązków na nowych stanowiskach otrzymali awans do stopnia podpułkownika.

Tekst: kpt. Krzysztof Płatek
Zdjęcia: Mirosław Wójtowicz

Zmiany kadrowe w DG RSZ w dniu 25 lipca 2017 r. Fot.: Mirosław Wójtowicz

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
09 III 2018
Przekazanie obowiązków Dowódcy w 6 ...
1 marca zgodnie z ceremoniałem wojskowym na placu apelowym odbyła się uroczystość przekazania obowiązków Dowódcy 6. Oliwskiego Ośrodka Radioelektronicznego im. adm. ...
09 III 2018
Nowy Komendant CSMW
W piątek, 9 marca br., na placu apelowym usteckiego ośrodka szkolenia, odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku Komendanta Centrum Szkolenia ...
23 II 2018
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
23 lutego dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. dywizji Jarosław Mika w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie ...
26 I 2018
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
26 stycznia dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. dywizji Jarosław Mika w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie ...
3 Flotylla Okrętów
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor