..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ::..
25 VII 2017

Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
25 lipca br., I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach dowództwa. Tego samego dnia odbyła się również uroczystość wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe oficerom wyznaczonym na nowe stanowiska służbowe w DG RSZ.
zdjęcie - Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
Zmiany kadrowe w DG RSZ w dniu 25 lipca 2017 r. Fot.: Mirosław Wójtowicz

Podczas pierwszej uroczystości pożegnani zostali ppłk Mirosław Klimczak, mjr Michał Bednarz oraz mjr Dominika Treszczotko. Z tej grupy tylko jeden oficer postanowił rozstać się z mundurem. Pozostała dwójka będzie kontynuowała służbę w innych jednostkach i instytucjach Sił Zbrojnych RP.

- Odejścia z Dowództwa Generalnego są dla nas zawsze odczuwalną stratą. Tracimy bowiem doświadczonych żołnierzy, którzy stanowią bardzo cenny zasób dla tak ważnej struktury Sił Zbrojnych, jakim jest połączone dowództwo - tymi słowami pożegnał kończących swoją służbę w DG RSZ oficerów generał Jan Śliwka. Pan generał podziękował jeszcze odchodzącym w imieniu całego stanu osobowego dowództwa i sztabu za realizację zadań oraz życzył im wszelkiej pomyślności w nowych uwarunkowaniach. Na koniec zwrócił się jeszcze do dwójki oficerów zmieniających swoje przydziały służbowe słowami: "Pamiętajcie gdzie służyliście, i pamiętajcie, że tam gdzie odchodzicie, też macie misję do spełnienia".

W imieniu żegnanych żołnierzy głos zabrał ppłk Mirosław Klimczak, który podziękował za uroczyste i ciepłe pożegnanie oraz odniósł się do słów generała Śliwki, mówiąc w imieniu własnym oraz pani mjr Dominiki Treszczotko: "Nadal pozostajemy w wojsku i będziemy kontynuować współpracę z Dowództwem Generalnym, o którym z pewnością nie zapomnimy".

Po dokonaniu wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego RSZ, pamiątkowych zdjęciach oraz złożeniu osobistych podziękowań odchodzącym przez zebranych na uroczystości oficerów i podoficerów z dowództwa, nastąpiła krótka przerwa, po której odbyła się druga ceremonia. Miała ona dużo bardziej optymistyczny akcent dla samego DG RSZ, ponieważ dotyczyła wcielenia w jego struktury nowomianowanych oficerów, którzy wraz z przyjściem w szeregi kadry dowództwa otrzymali awanse ze stopnia majora na stopień podpułkownika.

- Ten dzień jest jednak szczęśliwym dniem dla Dowództwa Generalnego. Witamy bowiem w naszych szeregach czterech nowych oficerów, którym jednocześnie gratuluję osiąganych rezultatów we wcześniejszych miejscach służby wojskowej. Zasłużyliście w pełni na te nowe stanowiska, a przed wami kolejne, jeszcze trudniejsze wyzwania, dlatego tym bardziej wam gratuluję i życzę powodzenia - przywitał nowoprzybyłych żołnierzy I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka.

Kulminacyjnym momentem tej uroczystości było oczywiście wręczenie aktów mianowania majorom: Sławomirowi Radzimińskiemu, Maciejowi Krawczyńskiemu, Witoldowi Gawalskiemu oraz Jarosławowi Chojnackiemu, którzy z dniem objęcia obowiązków na nowych stanowiskach otrzymali awans do stopnia podpułkownika.

Tekst: kpt. Krzysztof Płatek
Zdjęcia: Mirosław Wójtowicz

Zmiany kadrowe w DG RSZ w dniu 25 lipca 2017 r. Fot.: Mirosław Wójtowicz

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
11 VII 2018
Wizyta dowódców eFP w DG ...
11 lipca dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika przyjął delegację armii amerykańskiej.
05 VII 2018
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
4 lipca dowódca generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
03 VII 2018
Przekazanie obowiązków dowódcy 3 Flotylli ...
3 lipca, w obecności Inspektora Marynarki Wojennej kontradmirała Jarosława Ziemiańskiego, odbyła się ceremonia przekazania dowodzenia 3. Flotyllą Okrętów. Nowym dowódcą największego ...
03 VII 2018
Zmiana na stanowisku dowódcy
29 czerwca, na Wrocławskim Rynku, odbyło się uroczyste przekazanie dowodzenia 3 Wrocławską Brygadą Radiotechniczną. Od dziś płk Dariusz Krzywdziński dowodzi Wrocławską ...
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej