..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Pożegnanie generała z Dowództwem ::..
21 VII 2017

Pożegnanie generała z Dowództwem

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
21 lipca br., I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka pożegnał gen. bryg. Adama Joksa kończącego służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Pożegnanie generała z Dowództwem
Pożegnanie generała Adama Joksa w DG RSZ. Fot.: Mirosław Wójtowicz

Gen. bryg. Joks, który dotychczas pełnił funkcję szefa zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w DG RSZ, został decyzją Ministra Obrony Narodowej wyznaczony na szefa sztabu Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu.

Podczas uroczystości, generał Śliwka podziękował opuszczającemu szeregi kadry Dowództwa Generalnego RSZ gen. bryg. Joksowi za wkład i wysiłek włożony w pracę w Zarządzie Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych oraz doskonałą współpracę z partnerami Sił Zbrojnych RP z Paktu Północnoatlantyckiego, co zresztą zaowocowało przed kilkoma dniami odznaczeniem generała Joksa przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych orderem Legion of Merit. Na zakończenie swojego przemówienia, generał Śliwka życzył jeszcze ubywającemu oficerowi dalszych sukcesow i kolejnych wyznaczeń na coraz to bardziej odpowiedzialne stanowiska służbowe.

Po nim głos zabrał żegnany oficer, który powiedział, że możliwość służby w Dowództwie Genralnym RSZ była dla niego ogromnym zaszczytem, i że zabiera stąd ze sobą bardzo duzo doświadczeń, które wpłynęły na jego rozwój jako żołnierza i z pewnością przeniosą się na jak najlepsze wykonywanie obowiązków na nowym stanowisku służbowym. Podziękował jeszcze przełożonym oraz współpracownikom za wspólną realizację zadań i udzielane wsparcie podczas swojej służby w Dowództwie Generalnym RSZ.

*******************************************************************************

Gen. bryg. Adam Joks urodził się 5 lipca 1966 roku w Ostrzeszowie. Ukończył studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych im. T. Kościuszki we Wrocławiu. Był dotychczas szefem zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Wcześniej dowodził 6 Brygadą Powietrznodesantową w Krakowie, Centralną Grupą Wsparcia Współpracy Cywilno-wojskowej CIMIC w Kielcach oraz służył w Dowództwie Wojsk Lądowych, a także w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w Iraku. Minowanie na stopień generała brygady Adam Joks otrzymał 15 sierpnia 2013 roku z rąk Prezydent RP Bronisława Komorowskiego.

Za wzorową służbę został odznaczony wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi, w tym między innymi: Brązowym Krzyżem Zasługi oraz amerykańską Legią Zasługi III stopnia.

Tekst: kpt. Krzysztof Płatek
Zdjęcia: Mirosław Wójtowicz

Pożegnanie generała Adama Joksa w DG RSZ. Fot.: Mirosław Wójtowicz

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
11 VII 2018
Wizyta dowódców eFP w DG ...
11 lipca dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika przyjął delegację armii amerykańskiej.
05 VII 2018
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
4 lipca dowódca generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
03 VII 2018
Przekazanie obowiązków dowódcy 3 Flotylli ...
3 lipca, w obecności Inspektora Marynarki Wojennej kontradmirała Jarosława Ziemiańskiego, odbyła się ceremonia przekazania dowodzenia 3. Flotyllą Okrętów. Nowym dowódcą największego ...
03 VII 2018
Zmiana na stanowisku dowódcy
29 czerwca, na Wrocławskim Rynku, odbyło się uroczyste przekazanie dowodzenia 3 Wrocławską Brygadą Radiotechniczną. Od dziś płk Dariusz Krzywdziński dowodzi Wrocławską ...
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej