..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Pożegnanie generała z Dowództwem ::..
21 VII 2017

Pożegnanie generała z Dowództwem

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
21 lipca br., I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka pożegnał gen. bryg. Adama Joksa kończącego służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Pożegnanie generała z Dowództwem
Pożegnanie generała Adama Joksa w DG RSZ. Fot.: Mirosław Wójtowicz

Gen. bryg. Joks, który dotychczas pełnił funkcję szefa zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w DG RSZ, został decyzją Ministra Obrony Narodowej wyznaczony na szefa sztabu Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu.

Podczas uroczystości, generał Śliwka podziękował opuszczającemu szeregi kadry Dowództwa Generalnego RSZ gen. bryg. Joksowi za wkład i wysiłek włożony w pracę w Zarządzie Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych oraz doskonałą współpracę z partnerami Sił Zbrojnych RP z Paktu Północnoatlantyckiego, co zresztą zaowocowało przed kilkoma dniami odznaczeniem generała Joksa przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych orderem Legion of Merit. Na zakończenie swojego przemówienia, generał Śliwka życzył jeszcze ubywającemu oficerowi dalszych sukcesow i kolejnych wyznaczeń na coraz to bardziej odpowiedzialne stanowiska służbowe.

Po nim głos zabrał żegnany oficer, który powiedział, że możliwość służby w Dowództwie Genralnym RSZ była dla niego ogromnym zaszczytem, i że zabiera stąd ze sobą bardzo duzo doświadczeń, które wpłynęły na jego rozwój jako żołnierza i z pewnością przeniosą się na jak najlepsze wykonywanie obowiązków na nowym stanowisku służbowym. Podziękował jeszcze przełożonym oraz współpracownikom za wspólną realizację zadań i udzielane wsparcie podczas swojej służby w Dowództwie Generalnym RSZ.

*******************************************************************************

Gen. bryg. Adam Joks urodził się 5 lipca 1966 roku w Ostrzeszowie. Ukończył studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych im. T. Kościuszki we Wrocławiu. Był dotychczas szefem zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Wcześniej dowodził 6 Brygadą Powietrznodesantową w Krakowie, Centralną Grupą Wsparcia Współpracy Cywilno-wojskowej CIMIC w Kielcach oraz służył w Dowództwie Wojsk Lądowych, a także w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w Iraku. Minowanie na stopień generała brygady Adam Joks otrzymał 15 sierpnia 2013 roku z rąk Prezydent RP Bronisława Komorowskiego.

Za wzorową służbę został odznaczony wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi, w tym między innymi: Brązowym Krzyżem Zasługi oraz amerykańską Legią Zasługi III stopnia.

Tekst: kpt. Krzysztof Płatek
Zdjęcia: Mirosław Wójtowicz

Pożegnanie generała Adama Joksa w DG RSZ. Fot.: Mirosław Wójtowicz

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
04 VIII 2017
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
4 sierpnia br., dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach dowództwa oraz dokonał wręczenia ...
25 VII 2017
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
25 lipca br., I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach dowództwa. ...
14 VII 2017
Przekazanie obowiązków dowódcy 25BKPow
"(…) przed chwilą przejąłem sztandar 25 Brygady Kawalerii Powietrznej - symbol tradycji i osiągnięć całego stanu osobowego brygady, rozpoczynając kolejny etap ...
14 VII 2017
Wizyta Dowódcy Generalnego w Żaganiu
Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał dywizji Jarosław Mika odwiedził żagański garnizon.
Zawody użyteczno-bojowe
Pro Defense 2017
Bezpieczna Polska
Dzień Otwartych Koszar CSWL Drawsko
BALTOPS-17
Zawody Strong Europe Tank Challenge
Strzelania przeciwlotników
Szkolenie spadochronowe żołnierzy 25BKPow