..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Generał Drewniak pożegnał się z mundurem ::..
29 VI 2017

Generał Drewniak pożegnał się z mundurem

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
29 czerwca br. dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy odchodzących z zawodowej służby wojskowej oraz wręczył decyzje oficerom wyznaczonym na wyższe stanowiska służbowe.
zdjęcie - Generał Drewniak pożegnał się z mundurem

Z mundurem pożegnał się min. generał brygady pil. Tomasz Drewniak, były Inspektor Sił Powietrznych. Wczoraj odbył swój ostatni, pożegnalny lot na samolocie szkolnym TS-11 Iskra. Jak sam przyznał trudno powstrzymać wzruszenie w takich chwilach.

-Na takie momenty nie ma mocnych. Łza się w oku kręci.- opowiadał generał Drewniak, który spędził w armii 34 lata. Na placu apelowym przyszli go pożegnać koledzy i koleżanki, z którymi służył w jednostkach wojskowych, później w Dowództwie Sił Powietrznych czy w końcu w Dowództwie Generalnym RSZ. -Dziękuje za każdą spędzoną razem chwilę, za wasz wysiłek i wkład w rozwój sił powietrznych.- podsumował generał Drewniak.

-Bogaty dorobek, doświadczenie, etos oficera, przywiązanie do tradycji, zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Tak mogę opisać Pana Generała. Tak Pan Generał został wychowany, tak przygotowany do wykonywania swoich zadań. - mówił dowódca generalny.

Zwracając się do odchodzących podziękował im za ich wkład w budowanie bezpiecznej Polski. Odniósł się także do nowych wyzwań jakie przed nimi stoją.  -Panowie wszystkiego dobrego życzę Wam na nowej drodze. Szybkiej adaptacji do nowych warunków. Gratuluje Wam wspaniałej służby. Dziękuję za Wasze dokonania. – zaznaczył generał Mika.

Na nowe stanowiska służbowe zostali wyznaczeni gen. bryg. Stanisław Kaczyński, płk Adam Marczak oraz kmdr Bogdan Tomaszycki. Oprócz generała Drewniaka, z mundurem pożegnał się płk Ryszard Berent.

 tekst, zdjęcia: ppłk Szczepan GŁUSZCZAK

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
13 XII 2017
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
13 grudnia dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
30 XI 2017
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
30 listopada, dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
16 XI 2017
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
16 listopada, I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego ...
18 X 2017
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
18 października, dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
Podniesienie bandery na ORP Kormoran
DRAGON-17
Ćwiczenie DRAGON-17
Święto WOPL
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Piłsudski wylądował na Okęciu
Ustka