..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Generał Drewniak pożegnał się z mundurem ::..
29 VI 2017

Generał Drewniak pożegnał się z mundurem

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
29 czerwca br. dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy odchodzących z zawodowej służby wojskowej oraz wręczył decyzje oficerom wyznaczonym na wyższe stanowiska służbowe.
zdjęcie - Generał Drewniak pożegnał się z mundurem

Z mundurem pożegnał się min. generał brygady pil. Tomasz Drewniak, były Inspektor Sił Powietrznych. Wczoraj odbył swój ostatni, pożegnalny lot na samolocie szkolnym TS-11 Iskra. Jak sam przyznał trudno powstrzymać wzruszenie w takich chwilach.

-Na takie momenty nie ma mocnych. Łza się w oku kręci.- opowiadał generał Drewniak, który spędził w armii 34 lata. Na placu apelowym przyszli go pożegnać koledzy i koleżanki, z którymi służył w jednostkach wojskowych, później w Dowództwie Sił Powietrznych czy w końcu w Dowództwie Generalnym RSZ. -Dziękuje za każdą spędzoną razem chwilę, za wasz wysiłek i wkład w rozwój sił powietrznych.- podsumował generał Drewniak.

-Bogaty dorobek, doświadczenie, etos oficera, przywiązanie do tradycji, zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Tak mogę opisać Pana Generała. Tak Pan Generał został wychowany, tak przygotowany do wykonywania swoich zadań. - mówił dowódca generalny.

Zwracając się do odchodzących podziękował im za ich wkład w budowanie bezpiecznej Polski. Odniósł się także do nowych wyzwań jakie przed nimi stoją.  -Panowie wszystkiego dobrego życzę Wam na nowej drodze. Szybkiej adaptacji do nowych warunków. Gratuluje Wam wspaniałej służby. Dziękuję za Wasze dokonania. – zaznaczył generał Mika.

Na nowe stanowiska służbowe zostali wyznaczeni gen. bryg. Stanisław Kaczyński, płk Adam Marczak oraz kmdr Bogdan Tomaszycki. Oprócz generała Drewniaka, z mundurem pożegnał się płk Ryszard Berent.

 tekst, zdjęcia: ppłk Szczepan GŁUSZCZAK

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
23 V 2018
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
23 maja dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie ...
17 IV 2018
Zmiany kadrowe w DG RSZ
17 kwietnia gen. broni Jarosław Mika, w obecności kierowniczej kadry, pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym RSZ a jednocześnie powitał ...
26 III 2018
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
26 marca dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie ...
09 III 2018
Przekazanie obowiązków Dowódcy w 6 ...
1 marca zgodnie z ceremoniałem wojskowym na placu apelowym odbyła się uroczystość przekazania obowiązków Dowódcy 6. Oliwskiego Ośrodka Radioelektronicznego im. adm. ...
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Szkolenie 25BKPow
3 Flotylla Okrętów
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Gwiezdne Wojny