..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Zmiany kadrowe - Generał Drewniak pożegnał się z mundurem ::..
29 VI 2017

Generał Drewniak pożegnał się z mundurem

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
29 czerwca br. dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy odchodzących z zawodowej służby wojskowej oraz wręczył decyzje oficerom wyznaczonym na wyższe stanowiska służbowe.
zdjęcie - Generał Drewniak pożegnał się z mundurem

Z mundurem pożegnał się min. generał brygady pil. Tomasz Drewniak, były Inspektor Sił Powietrznych. Wczoraj odbył swój ostatni, pożegnalny lot na samolocie szkolnym TS-11 Iskra. Jak sam przyznał trudno powstrzymać wzruszenie w takich chwilach.

-Na takie momenty nie ma mocnych. Łza się w oku kręci.- opowiadał generał Drewniak, który spędził w armii 34 lata. Na placu apelowym przyszli go pożegnać koledzy i koleżanki, z którymi służył w jednostkach wojskowych, później w Dowództwie Sił Powietrznych czy w końcu w Dowództwie Generalnym RSZ. -Dziękuje za każdą spędzoną razem chwilę, za wasz wysiłek i wkład w rozwój sił powietrznych.- podsumował generał Drewniak.

-Bogaty dorobek, doświadczenie, etos oficera, przywiązanie do tradycji, zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Tak mogę opisać Pana Generała. Tak Pan Generał został wychowany, tak przygotowany do wykonywania swoich zadań. - mówił dowódca generalny.

Zwracając się do odchodzących podziękował im za ich wkład w budowanie bezpiecznej Polski. Odniósł się także do nowych wyzwań jakie przed nimi stoją.  -Panowie wszystkiego dobrego życzę Wam na nowej drodze. Szybkiej adaptacji do nowych warunków. Gratuluje Wam wspaniałej służby. Dziękuję za Wasze dokonania. – zaznaczył generał Mika.

Na nowe stanowiska służbowe zostali wyznaczeni gen. bryg. Stanisław Kaczyński, płk Adam Marczak oraz kmdr Bogdan Tomaszycki. Oprócz generała Drewniaka, z mundurem pożegnał się płk Ryszard Berent.

 tekst, zdjęcia: ppłk Szczepan GŁUSZCZAK

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Zmiany kadrowe - ostatnie wpisy
04 VIII 2017
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
4 sierpnia br., dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach dowództwa oraz dokonał wręczenia ...
25 VII 2017
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
25 lipca br., I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach dowództwa. ...
21 VII 2017
Pożegnanie generała z Dowództwem
21 lipca br., I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka pożegnał gen. bryg. Adama Joksa kończącego służbę w ...
14 VII 2017
Przekazanie obowiązków dowódcy 25BKPow
"(…) przed chwilą przejąłem sztandar 25 Brygady Kawalerii Powietrznej - symbol tradycji i osiągnięć całego stanu osobowego brygady, rozpoczynając kolejny etap ...
Zawody użyteczno-bojowe
Pro Defense 2017
Bezpieczna Polska
Dzień Otwartych Koszar CSWL Drawsko
BALTOPS-17
Zawody Strong Europe Tank Challenge
Strzelania przeciwlotników
Szkolenie spadochronowe żołnierzy 25BKPow