..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Turnusy rehabilitacyjno-integracyjne dla rannych weteranów ::..
25 VII 2019

Turnusy rehabilitacyjno-integracyjne dla rannych weteranów

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju organizuje turnusy rehabilitacyjno-integracyjne dla poważnie rannych weteranów oraz najbliższych członków ich rodzin.
zdjęcie - Turnusy rehabilitacyjno-integracyjne dla rannych weteranów
Turnusy rehabilitacyjno-integracyjne dla rannych weteranów.

Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny w Mrągowie:

od 1 do 14 lipca 2019 r.
od 29 lipca do 9 sierpnia 2019 r.

Ośrodek Rehabilitacyjny MEDCITHI Zebrzydowice:

od 14 do 28 lipca 2019 r.

Koszty związane z wyżywieniem, zakwaterowaniem i rehabilitacją uczestników turnusów zostaną pokryte ze środków stowarzyszenia, uzyskanych z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej.

Pobyt weteranów poszkodowanych i ich rodzin w ośrodkach rehabilitacyjnych wpłynie pozytywnie na poprawę ich zdrowia i sprawności. Włączenie do projektu rodziców poległych żołnierzy umocni, i tak bliskie, ich relacje ze środowiskiem weteranów i ich rodzin.

W wszystkich turnusach uczestniczy ok 160 weteranów poszkodowanych wraz z rodzinami oraz weteranów poszkodowanych, którzy zakończyli swoją służbę, jak również rodziców żołnierzy poległych w misjach. Uczestniczą również weterani z US Army oraz z Mołdawii.

Po konsultacji medycznej określana jest kolejność zabiegów medycznych i fizykoterapeutycznych, a podczas zabiegów rodziców zapewniona jest opieka dla dzieci. Dodatkowe dla wszystkich uczdestników zapewniona jest opieka psychologiczna.

Turnusy rehabilitacyjno-integracyjne dla rannych weteranów

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
16 VIII 2019
Rocznica „Cudu nad Wisłą”
W czwartek, 15 sierpnia br. żołnierze Czarnej Dywizji uczcili 99. rocznicę ustanowienia Święta Wojska Polskiego w międzynarodowym centrum treningowym Joint Multinational ...
16 VIII 2019
Obchody Święta Wojska Polskiego
Data Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, na stałe zapisała się na kartach historii Polski i Europy. Jedno z najważniejszych zwycięstw żołnierza ...
14 VIII 2019
Święto Wojska Polskiego
Obchodzone w rocznicę Bitwy Warszawskiej Święto Wojska Polskiego jest wyrazem hołdu dla chlubnych tradycji i dorobku polskiego oręża.
14 VIII 2019
Wojsko Polskie świętuje w Szczecinie
13 sierpnia 2019 r. w koszarach 12.Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie odbyły się uroczyste obchody święta Wojska Polskiego oraz 146. rocznicy urodzin ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
Obchody Święta Wojska Polskiego
Defilada "Wierni Polsce"
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”