..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Wielonarodowe Ćwiczenie “AGILE SPIRIT – 2019” ::..
30 VII 2019

Wielonarodowe Ćwiczenie “AGILE SPIRIT – 2019”

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
LITEWSKO-POLSKO-UKRAIŃSKA BRYGADA IM. WIELKIEGO HETMANA KONSTANTEGO OSTROGSKIEGO
zdjęcie - Wielonarodowe Ćwiczenie “AGILE SPIRIT – 2019”
Wielonarodowe Ćwiczenie “AGILE SPIRIT – 2019”

LITPOLUKRBRIG (Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada) bierze udział w Wielonarodowym Ćwiczeniu Agile Spirit – 2019 jako HICON (z ang. Higher Control – Dowództwo Wyższego Szczebla) dla Głównych Ćwiczących (z ang. Primary Training Audience).

Wielonarodowe Ćwiczenie Agile Spirit - 2019 zostało zainicjowane 27 lipca 2019 r. w Gruzji.
Czternaście państw członkowskich NATO i partnerów Sojuszu uczestniczy obecnie w Agile Spirit - 2019, od 27 lipca do 10 sierpnia 2019 roku.

Ponad trzy tysiące żołnierzy z Gruzji, USA, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Bułgarii, Grecji, Belgii, Polski, Łotwy, Litwy, Rumunii, Czarnogóry, Norwegii i Turcji, w tym dwudziestu trzech oficerów z LITPOLUKRBRIG znajduje się na ćwiczeniu.
Wielonarodowe ćwiczenie odbywa się w trzech ośrodkach szkoleniowych, zlokalizowanych w różnych częściach kraju: w bazie Senaki, Vaziani i ORPHOLO.

LITPOLUKRBRIG (Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada) uczestniczy w Wielonarodowym Ćwiczeniu Agile Spirit - 2019 jako Dowództwo Wyższego Szczebla dla Głównych Ćwiczących.

LITPOLUKRBRIG wraz z Armią Stanów Zjednoczonych i gruzińskim Dowództwem jest jednym z głównych graczy w fazie przygotowania ćwiczeń, przyczyniając się do planowania ćwiczeń, opracowania scenariusza i rozkazu operacyjnego.
Ćwiczenie koncentruje się na zwiększaniu interoperacyjności, szkoleniu i poprawie zdolności operacyjnych uczestników ćwiczeń podczas planowania i wykonywania operacji w czasie rzeczywistym w środowisku międzynarodowym.
Agile Spirit - 2019 jest połączonym Dowódczo-Sztabowym Ćwiczeniem Polowym, które zostało zainicjowane w celu zbudowania wielonarodowych, regionalnych, wspólnych zdolności partnerskich.

Tekst i zdjęcia: Elena Slobodianiuk, Oficer Prasowy LITPOLUKRBRIG

Wielonarodowe Ćwiczenie “AGILE SPIRIT – 2019”

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
16 VIII 2019
Rocznica „Cudu nad Wisłą”
W czwartek, 15 sierpnia br. żołnierze Czarnej Dywizji uczcili 99. rocznicę ustanowienia Święta Wojska Polskiego w międzynarodowym centrum treningowym Joint Multinational ...
16 VIII 2019
Obchody Święta Wojska Polskiego
Data Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, na stałe zapisała się na kartach historii Polski i Europy. Jedno z najważniejszych zwycięstw żołnierza ...
14 VIII 2019
Święto Wojska Polskiego
Obchodzone w rocznicę Bitwy Warszawskiej Święto Wojska Polskiego jest wyrazem hołdu dla chlubnych tradycji i dorobku polskiego oręża.
14 VIII 2019
Wojsko Polskie świętuje w Szczecinie
13 sierpnia 2019 r. w koszarach 12.Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie odbyły się uroczyste obchody święta Wojska Polskiego oraz 146. rocznicy urodzin ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
Obchody Święta Wojska Polskiego
Defilada "Wierni Polsce"
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”