..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Regionalne Mistrzostwa CISM ::..
24 VI 2019

Regionalne Mistrzostwa CISM

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W dniach 17-21.06.2019 r. w Lubikówku koło Skwierzyny odbyła się czwarta edycja Regionalnych Mistrzostw CISM w biegu na orientację.
zdjęcie - Regionalne Mistrzostwa CISM
Regionalne Mistrzostwa CISM

W dniach 17-21.06.2019 r. w Lubikówku koło Skwierzyny odbyła się czwarta edycja Regionalnych Mistrzostw CISM w biegu na orientację.

Zawody zostały rozegrane w pagórkowatym terenie na południe od miejscowości Pszczew. Dobrze przebieżne lasy pozwalały na uzyskiwanie wysokich prędkości biegu, jednak dzięki ciekawie poprowadzonym trasom, organizatorzy postarali się, żeby nie było łatwo i część  biegaczy popełniła dużo błędów. Dodatkowym utrudnieniem była wręcz tropikalna pogoda, która zachęcała bardziej do kąpieli w jednym z licznych jezior, niż biegania po lesie.

W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu zawodników reprezentujących cztery kraje: Polskę, Niemcy, Szwecję i Ukrainę.
W biegu na dystansie średnim Polska zdobyła wszystkie 6 medali. Wśród kobiet zwyciężyła szer. Aleksandra HORNIK (WZS Poznań), drugie miejsce zdobyła st. szer. Hanna WIŚNIEWSKA (WZS Wrocław), natomiast trzecie miejsce zdobyła szer. Ewa GWÓŹDŹ (WZS Gdynia).

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zdobył szer. Michał OLEJNIK (WZS Poznań), drugie miejsce zdobył mł. chor. Wojciech KOWALSKI (WZS Wrocław), natomiast  trzecie miejsce przypadło szer. Mikołajowi DUTKOWSKIEMU (oddelegowany do WZS Wrocław).

Kolejnym biegiem w ramach Mistrzostw były sztafety. U kobiet, Polki w składzie: szer. Agata OLEJNIK (WZS Gdynia), st. szer. Hanna WIŚNIEWSKA (WZS Wrocław) i szer. Aleksandra HORNIK (WZS Poznań) wygrały ze znaczną przewagą nad resztą stawki. Drugie miejsce zajęła druga Reprezentacja Polski, natomiast trzecie miejsce przypadło Reprezentacji Ukrainy.  U mężczyzn wygrali Polacy w składzie: mł. chor. Marcin RICHERT WZS Gdynia), st. szer. Michał OLEJNIK (WZS Poznań), mł. chor. Wojciech KOWALSKI (WZS Wrocław), drugie i trzecie miejsca zdobyły kolejne Reprezentacje Polski.

Reprezentacja Polski zdobyła również pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Były to kolejne zawody, które potwierdziły, że dobrze się dzieje w wojskowym biegu na orientację, a Reprezentacja Polski jest dobrze przygotowana do zbliżających się siódmych Wojskowych Igrzysk Sportowych, które w dniach 18-28.10.2019 r. odbędą się w chińskim Wuhan.

Zawody zamknął oraz sprawował merytoryczny nadzór nad zawodami Szef OWFiS płk Tomasz BARTKOWIAK.

Autor zdjęć: st. sierż. Daniel Andalukiewicz
Autor tekstu: mł. chor. Wojciech Dwojak

Regionalne Mistrzostwa CISM

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
23 VII 2019
Wizyta Dowódcy Sił Powietrznych Pakistanu
Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych przyjął delegację Sił Powietrznych Islamskiej Republiki Pakistanu
19 VII 2019
Saperzy kolejny raz wracają do ...
Znaleziono 19 sztuk min przeciwpancernych z okresu II Wojny Światowej
18 VII 2019
Dowództwo BLMW otrzymało sztandar wojskowy
W sobotę 13 lipca, na lotnisku w Gdyni-Babich Dołach odbyła się uroczystość nadania sztandaru wojskowego dla dowództwa Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.
18 VII 2019
Walka Czołgów
13 lipca 2019 r. na orzyskim poligonie odbyła się WALKA CZOŁGÓW 3
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Baltic Air Policing 2019