..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Z misji na misję… kieleckie Centrum nie odpoczywa ::..
04 VI 2019

Z misji na misję… kieleckie Centrum nie odpoczywa

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
3 czerwca 2019 r. w Kielcach odbyło się uroczyste pożegnanie XL zmiany PKW KFOR. Żołnierze są gotowi do pełnienia misji w Republice Kosowa.
zdjęcie - Z misji na misję… kieleckie Centrum nie odpoczywa
Uroczyste pożegnanie XL zmiany PKW KFOR.

Komendant Centrum płk Paweł Chabielski w swoim wystąpieniu podkreślił jak duże znaczenie ma udział Polski w misji na Bałkanach oraz kluczową rolę żołnierzy CPdMZ w realizacji zadań współpracy cywilno-wojskowej.

„… Będziecie realizować zadania wsparcia władz lokalnych w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa, wsparcia organizacji cywilnych, działających w rejonie operacji, a także wsparcia pomocy humanitarnej oraz demonstrowania obecności militarnej wojsk KFOR. Jednakże Waszym najważniejszym zadaniem jest wspieranie dowódcy kontyngentu w osiągnięciu jego statutowych celów misji” – podkreślał płk Chabielski.

Zapewnienie bezpieczeństwa sobie, a następnie wykonanie zadania jest Waszym priorytetem. Życzę Wam tyle samo powrotów do bazy, co wyjazdów. Życzę atmosfery pracy pozwalającej na swobodną realizację zadań” – dodał komendant CPdMZ.

W imieniu żołnierzy wyjeżdżających w ramach PKW KFOR głos zabrała kpt. Małgorzata Michalska – dowódca polskiego zespołu łącznikowo-monitorującego (LMT), która podkreśliła znaczenie właściwego przygotowania do realizacji zadań w rejonie misji.

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania oraz wyszkolenia XL zmiany PKW KFOR. Podczas ćwiczenia certyfikującego PRISZTINA 19 zespół został oceniony bardzo dobrze i jest w pełni gotowy do realizacji zadań mandatowych w Republice Kosowa. Ze swej strony pragnę obiecać że wszystkie spoczywające na nas obowiązki będziemy wykonywać na jak najwyższym poziomie, godnie reprezentując CPdMZ oraz Polskie Siły Zbrojne na arenie międzynarodowej” – powiedziała kpt. Michalska

„Mam nadzieję że za 6 miesięcy spotkamy się tutaj, w tym składzie, w którym teraz wyjeżdżamy, z poczuciem dobrze wypełnionego obowiązku służbowego i bogatsi o nowe doświadczenia zawodowe” – dodała.

Oprócz pożegnania XL zm. PKW KFOR komendant Centrum powitał żołnierzy przygotowujących się do wyjazdu ramach misji UNIFIL, która już w listopadzie rozpocznie się na terenie Libanu.

Po 10 latach przerwy Wojsko Polskie znów będzie brało udział w misji UNIFIL. Główną siłą naszego kontyngentu będzie 12 Brygada Zmechanizowana ze Szczecina. Ze względu na zwiększone zaangażowanie Polski w misje NATO i UE w 2009 r. zaprzestaliśmy wysyłania kontyngentów pod egidą ONZ. W tym roku wracamy pełni energii, bogatsi o nowe doświadczenia, z nadzieją na niesienie pomocy osobom, które najbardziej jej potrzebują” – przypomniał płk Paweł Chabielski.

Żołnierze planowani do udziału w misji przez najbliższy miesiąc będą się szkolić w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Życzę jak najlepszego wykorzystania czasu spędzonego w naszym Centrum. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, dlatego korzystajcie z ich wiedzy, abyście dobrze przygotowali się do pełnienia służby w ramach misji UNIFIL” – dodał płk Chabielski.

Tekst: por. Katarzyna Rzadkowska

uroczyste pożegnanie XL zmiany PKW KFOR

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
26 VI 2019
Załoga ORP Lech wydobywa szczątki ...
W dniach 24-25 czerwca, okręt ratowniczy ORP Lech realizował zadanie wydobycia szczątków płetwonurka w pobliżu wraku statku Wilhelm Gustloff. Czynności zostały ...
26 VI 2019
ORP Gen. K. Pułaski zakończył ...
Fregata rakietowa ORP Gen. K. Pułaski skończyła swoją pięciomiesięczną misję na północnym Atlantyku i akwenach europejskich, w ramach Stałego Zespołu Okrętów ...
26 VI 2019
Akcja Serce
Dzisiaj załoga z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała kolejne w tym roku zadanie transportu medycznego organu przeznaczonego do przeszczepu. Akcja, po ...
26 VI 2019
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ...
Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika, w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Baltic Air Policing 2019