..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Rozpoznanie nie próżnuje ::..
05 VI 2019

Rozpoznanie nie próżnuje

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Żołnierze kompanii rozpoznawczej z 10 Brygady Kawalerii Pancernej od kilku tygodni szkolą się na Drawsku Pomorskim.
zdjęcie - Rozpoznanie nie próżnuje
Rozpoznanie nie próżnuje

Każdy dzień mają dokładnie zaplanowany. Wykorzystują każdą godzinę, żeby realizować intensywne szkolenie. Żołnierze kompanii rozpoznawczej z 10 Brygady Kawalerii Pancernej od kilku tygodni szkolą się na Drawsku Pomorskim.

Kompania rozpoznawcza to kolejny pododdział z pancernej brygady, który nie zwalnia tempa podczas szkolenia. Są zdeterminowani i gotowi do wykonania każdego zadania. Co prawda mają jeszcze czas, żeby na ćwiczeniu pod kryptonimem Dragon-19 zaprezentować maksimum swoim możliwości, ale są świadomi, podobnie jak  żołnierze z pozostałych pododdziałów, że to ćwiczenie będzie dla nich dużym sprawdzianem. Sprawdzianem wiedzy i umiejętności, a także wyszkolenia oraz zgrania całego pododdziału. Dlatego dowódcy wszystkich szczebli nie odpuszczają i wymagają od swoich podwładnych naprawdę dużo. Zresztą tak jak zawsze.

A co zwiadowcy robili do tej pory na drawskim poligonie? Dwa tygodnie maja spędzili na strzelnicach, Pasie Taktycznym, a ponadto przemierzali kolejne kilometry tamtejszych lasów. Dla nich to chleb powszedni. W macierzystej jednostce w Świętoszowie również dużo czasu spędzają poza pododdziałem. Tak jak na rozpoznanie przystało działają skrycie, ale skutecznie.

- „Przez dotychczasowy czas spędzony na poligonie w Drawsku Pomorskim żołnierze mojej kompanii realizowali szereg zajęć taktycznych. Zwiadowcy doskonalili między innymi prowadzenie obserwacji, patrolowanie oraz wykonywanie zasadzek na pojedynczy obiekt przeciwnika. Przełożeni wszystkich szczebli przywiązywali dużą uwagę do poprawności wykonywanych czynności. W przypadku, gdy jakiś element podczas szkolenia wypadł gorzej, ćwiczyliśmy go do czasu, aż wszyscy żołnierze potrafili zrealizować postawione zadanie. Ponadto strzelaliśmy z wozów bojowych i z broni strzeleckiej.” - tak krótko dotychczasowe szkolenie podsumował dowódca kompanii rozpoznawczej z 10 Brygady Kawalerii Pancernej.

Szkolenie poligonowe dla kompanii rozpoznawczej ze świętoszowskiej jednostki to czas zgrania plutonów. Dowódca kompanii sprawdził swoich podwładnych i ocenił ich dotychczasową służbę. Plutony są zdolne do działania zgodnie z ich przeznaczeniem.

Teraz pozostało tylko dalsze szkolenie i oczekiwanie na kolejne ćwiczenia, które rozpoczną się już wkrótce na Drawsku Pomorskim.

Tekst: kpt. Katarzyna Sawick
Zdjęcia: st. szer. Natalia Wawrzyniak

Rozpoznanie nie próżnuje

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
26 VI 2019
Załoga ORP Lech wydobywa szczątki ...
W dniach 24-25 czerwca, okręt ratowniczy ORP Lech realizował zadanie wydobycia szczątków płetwonurka w pobliżu wraku statku Wilhelm Gustloff. Czynności zostały ...
26 VI 2019
ORP Gen. K. Pułaski zakończył ...
Fregata rakietowa ORP Gen. K. Pułaski skończyła swoją pięciomiesięczną misję na północnym Atlantyku i akwenach europejskich, w ramach Stałego Zespołu Okrętów ...
26 VI 2019
Akcja Serce
Dzisiaj załoga z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała kolejne w tym roku zadanie transportu medycznego organu przeznaczonego do przeszczepu. Akcja, po ...
26 VI 2019
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ...
Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika, w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Baltic Air Policing 2019