..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Akredytacje na ćwiczenie DRAGON-19 ::..
24 V 2019

Akredytacje na ćwiczenie DRAGON-19

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
18 czerwca 2019 roku na terenie poligonu w Drawsku Pomorskim odbędzie się dynamiczna prezentacja możliwości oraz zdolności bojowych pododdziałów SZ RP w ramach ćwiczenia taktycznego z wojskami DRAGON-19. Obsługa medialna przewidziana wyłącznie dla osób akredytowanych.
zdjęcie - Akredytacje na ćwiczenie DRAGON-19
Akredytacje na ćwiczenie DRAGON-19

Ćwiczenie pk. DRAGON-19 to największe ćwiczenie organizowane przez Polskę w 2019 roku i jedno z kluczowych wydarzeń szkoleniowych tego roku na wschodniej flance NATO. W przedsięwzięciu tym uczestniczyć będą elementy obecnych w Polsce wojsk sojuszniczych. Ćwiczenie DRAGON-19 zostanie przeprowadzone w dwóch etapach: 15-19 czerwca (ćwiczenie z wojskami) i 21-25 czerwca (ćwiczenie dowódczo-sztabowe). Uczestniczyć w nim będzie około 18 tys. żołnierzy z 12 państw (15 tysięcy strona polska, 3 tysiące inne państwa) i ponad 2,5 tysiąca jednostek sprzętu wojskowego.

18 czerwca 2019 roku na terenie poligonu w Drawsku Pomorskim odbędzie się dynamiczna prezentacja możliwości oraz zdolności bojowych pododdziałów SZ RP w ramach ćwiczenia taktycznego z wojskami DRAGON-19. Obsługa medialna przewidziana wyłącznie dla osób akredytowanych.

W programie planowany jest: briefing prasowy, prezentacja dynamiczna wyszkolenia oraz zdolności wybranych jednostek wojskowych oraz prezentacja sprzętu i uzbrojenia wojskowego jednostek SZ RP.

Akredytacja dla mediów krajowych trwa do 14 czerwca 2019 r. do godz. 15.00.
Wnioski o akredytacje (zawierające: imię i nazwisko, numer PESEL, numer legitymacji prasowej, nazwę redakcji, telefon kontaktowy oraz email, ewentualnie rodzaj pojazdu oraz numer rejestracyjny wozu transmisyjnego) przyjmuje: rzecznik prasowy Dowódcy Generalnego RSZ , ppłk Marek Pawlak pod adresem:  akredytacje.dgrsz@ron.mil.pl

UWAGA! Redakcja planujące transmisję ćwiczenia (18 czerwca 2019 r.) na żywo muszą rozważyć wysłanie dwóch wozów transmisyjnych. Jeden zostanie zainstalowany w rejonie części dynamicznej, natomiast drugi w rejonie przebiegu części statycznej i briefingu prasowego. Nie będzie możliwości przemieszczenia wozów pomiędzy wskazanymi miejscami.
Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu dnia dla mediów zostaną opublikowane na stronie DG RSZ w zakładce DLA MEDIÓW (http://www.dgrsz.mon.gov.pl/dla-mediow/) w późniejszym terminie.

Informacji na temat ćwiczenia udziela: rzecznik prasowy DG RSZ ppłk Marek Pawlak, tel. 887 570 912.


 

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
16 VIII 2019
Rocznica „Cudu nad Wisłą”
W czwartek, 15 sierpnia br. żołnierze Czarnej Dywizji uczcili 99. rocznicę ustanowienia Święta Wojska Polskiego w międzynarodowym centrum treningowym Joint Multinational ...
16 VIII 2019
Obchody Święta Wojska Polskiego
Data Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, na stałe zapisała się na kartach historii Polski i Europy. Jedno z najważniejszych zwycięstw żołnierza ...
14 VIII 2019
Święto Wojska Polskiego
Obchodzone w rocznicę Bitwy Warszawskiej Święto Wojska Polskiego jest wyrazem hołdu dla chlubnych tradycji i dorobku polskiego oręża.
14 VIII 2019
Wojsko Polskie świętuje w Szczecinie
13 sierpnia 2019 r. w koszarach 12.Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie odbyły się uroczyste obchody święta Wojska Polskiego oraz 146. rocznicy urodzin ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
Obchody Święta Wojska Polskiego
Defilada "Wierni Polsce"
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”