..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Illinois Army National Guard Best Warrior Competition ::..
19 IV 2019

Illinois Army National Guard Best Warrior Competition

 • pobierz pdf
 • drukuj
 • zmniejsz czcionkę
 • rozmiar pierwotny
 • powiększ czcionkę
Żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej oraz 12 Dywizji Zmechanizowanej reprezentowali jednostki podległe Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych w „Illinois Army National Guard Best Warrior Competition” w Marseilles Traning Centre (MTC) IL, USA.
zdjęcie - Illinois Army National Guard Best Warrior Competition
Illinois Army National Guard Best Warrior Competition

Sierżant Krzysztof Kolonko z 1 batalionu piechoty zmotoryzowanej, 12 Brygady Zmechanizowanej oraz kapral Sandra Nagot z 12 batalionu dowodzenia, 12 Dywizji Zmechanizowanej reprezentowali jednostki podległe Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych w „Illinois Army National Guard Best Warrior Competition” w Marseilles Traning Centre (MTC) IL, USA.

Zawody miały na celu wyłonienie najlepszego podoficera i szeregowego w Illinois Army National Guard. W tym roku po raz pierwszy w zawodach wzięli udział żołnierze z Polski jak również z Sił Powietrznych Gwardii Narodowej Stanu Illinois.

Przez cztery dni uczestnicy poddani zostali wielu sprawdzianom wiedzy teoretycznej jak również praktycznej, między innymi:

 • egzaminowi ze sprawności fizycznej (APFT) gdzie polscy podoficerowie uzyskali maksymalną ilość punktów, za co zostali uhonorowani „Outstanding PT Badge”, odpowiednik Wojskowej Odznaki Sprawności Fizycznej (WOSF);
 • sprawdzianowi z posługiwania się oraz strzelaniu z broni będącej na wyposażeniu Gwardii Narodowej (M240, M9, M4). W tej konkurencji nasi podoficerowie wykazali się świetnym wyszkoleniem i zdobyli „M4 and Pistol Expert Badge”, odpowiednik polskiej odznaki strzeleckiej;
 • sprawdzianowi procedur wzywania wsparcia ogniowego (Call for Fire);
 • sprawdzianowi poruszania się w terenie w nocy jak również w dzień przy użyciu mapy i busoli (Land Navigation Night/Day);

Ponadto uczestnicy musieli przebiec jak najszybciej tor przeszkód oraz wykazać się znajomością procedur na polu walki (9 Line MEDEVAC) poruszanie się w patrolu taktycznym.

Ostatnim elementem zawodów był marszobieg na dystansie 20 km w umundurowaniu z plecakiem o wadze 15 kg, który wygrał sierżant Kolonko z czasem 2 godz. 10 min, wyprzedzając kolejnego zawodnika o blisko 4 minuty.

W klasyfikacji końcowej polscy podoficerowie uzyskali: sierżant Krzysztof Kolonko miejsce trzecie, a kapral Sandra Nagot miejsce piąte. Ponadto sierżant Kolonko, został nazwany przez kolegów z Illinois Army National Guard „Bestią ze Wschodu” (Beast from The East).

Tekst: st. chor. szt. Krzysztof Gadowski
Zdjęcia: Sergeant Steve Gifford, Illinois Army NG, st. chor. szt. Krzysztof Gadowski

Illinois Army National Guard Best Warrior Competition

facebook twitter gplus

close
 • publikuj na facebook
 • publikuj na tweeter
 • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
19 VII 2019
Saperzy powracają do Włocławka
Znaleziono 19 sztuk min przeciwpancernych z okresu II Wojny Światowej
18 VII 2019
Dowództwo BLMW otrzymało sztandar wojskowy
W sobotę 13 lipca, na lotnisku w Gdyni-Babich Dołach odbyła się uroczystość nadania sztandaru wojskowego dla dowództwa Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.
18 VII 2019
Walka Czołgów
13 lipca 2019 r. na orzyskim poligonie odbyła się WALKA CZOŁGÓW 3
16 VII 2019
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym ...
Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika, w obecności kierowniczej kadry pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Baltic Air Policing 2019