..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - 9 batalion dowodzenia zawsze gotowy do pomocy ::..
17 IV 2019

9 batalion dowodzenia zawsze gotowy do pomocy

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
15 kwietnia w godzinach porannych w pobliżu miejscowości Góra Kalwaria żołnierze 9 batalionu dowodzenia udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku samochodowym.
zdjęcie - 9 batalion dowodzenia zawsze gotowy do pomocy
9 batalion dowodzenia zawsze gotowy do pomocy

Żołnierze  batalionu podczas przemieszczenia na ćwiczenia poligonowe do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Nowa Dęba zauważyli na poboczu samochód osobowy, który zderzył się z ciągnikiem siodłowym z naczepą.

Niezwłocznie poinformowali o tym fakcie jadących za nimi w samochodzie sanitarnym por. lek. Adama Pawlika oraz ratownika szer. Marcina Wójcika. Żołnierze natychmiast udzielili pierwszej pomocy młodej poszkodowanej osobie oraz wezwali zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Tekst: ppor. Martyna Winiarska
zdjcia: archiwum 9bdo

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
16 VIII 2019
Rocznica „Cudu nad Wisłą”
W czwartek, 15 sierpnia br. żołnierze Czarnej Dywizji uczcili 99. rocznicę ustanowienia Święta Wojska Polskiego w międzynarodowym centrum treningowym Joint Multinational ...
16 VIII 2019
Obchody Święta Wojska Polskiego
Data Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, na stałe zapisała się na kartach historii Polski i Europy. Jedno z najważniejszych zwycięstw żołnierza ...
14 VIII 2019
Święto Wojska Polskiego
Obchodzone w rocznicę Bitwy Warszawskiej Święto Wojska Polskiego jest wyrazem hołdu dla chlubnych tradycji i dorobku polskiego oręża.
14 VIII 2019
Wojsko Polskie świętuje w Szczecinie
13 sierpnia 2019 r. w koszarach 12.Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie odbyły się uroczyste obchody święta Wojska Polskiego oraz 146. rocznicy urodzin ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
Obchody Święta Wojska Polskiego
Defilada "Wierni Polsce"
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”