..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Dragoni strzelają ::..
05 II 2019

Dragoni strzelają

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Załogi Bojowych Wozów Piechoty z 10 batalionu zmechanizowanego Dragonów wykonały szkolenie ogniowe w zakresie prowadzenia celnego ognia do celów ukazujących się.
zdjęcie - Dragoni strzelają
Dragoni strzelają

Każdego dnia żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej szkolą się intensywnie, a szkolenie ogniowe jest jednym z przedsięwzięć, które potwierdza, nabyte umiejętności.

Na świętoszowskim poligonie, każdy mógł usłyszeć huk wystrzałów armat. To żołnierze z 1 kompanii zmechanizowanej wykonywali zadania na strzelnicy. Umiejętności kierowania pojazdem, sprawne dowodzenie oraz wyszkolone oko i wiedza dotycząca prowadzenia ognia – to składowe, które gwarantują osiągnięcie sukcesu. Podczas zajęć ze szkolenia ogniowego każdy z członków załogi ma do wykonania konkretne zadania. Każdy osobno korzysta z wiedzy i umiejętności, które nabył wcześniej, jednak dopiero współdziałanie kierowcy, dowódcy oraz działonowego, przyczynia się do wzorowego wykanania zadania. Dragoni prowadzili ogień zarówno z karabinów maszynowych, jak i z armat.

„Tego typu strzelanie wykonywaliśmy już niejednokrotnie, więc nie jest to dla nas coś nowego. Nie popadamy jednak w rutynę. Każdy strzał z armaty jest dokładnie przemyślany i dopracowany. Działonowy naciska na spust wtedy, gdy ma pewność, że osiągnie zamierzony cel. (…) Zajęcia ze szkolenia ogniowego pozwalają nam przede wszystkim doskonalić nasze umiejętności, ale także uczyć się współdziałania, które w załodze jest niezbędne. Współpraca pomiędzy mną, a podległymi mi żołnierzami musi być dopracowana w każdym najmniejszym szczególne. Na szczęście mamy na to dużo czasu, nie tylko podczas strzelań, ale także licznych zajęć z taktyki, które realizujemy na Pasie Taktycznym.” – powiedział jeden z dowódców drużyn 1 kompanii zmechanizowanej.

Tekst: kpt. Katarzyna Sawicka
Zdjęcia: st. szer. Natalia Wawrzyniak

Dragoni strzelają

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
21 II 2019
Wizyta zastępcy dowódcy USAEUR ds. ...
21. lutego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych odwiedził generał dywizji John Gronski, zastępca dowódcy USAUE ds. Wojsk Lądowych Gwardii Narodowej.
21 II 2019
Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce
W Toruniu odbyły się 63. Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. W mistrzostwach rywalizowali żołnierze – sportowcy z Wojskowych Zespołów Sportowych zdobywając ...
21 II 2019
Ogień, dym i napalm
Żołnierze ze Świętoszowa walczyli ze strachem oraz swoimi słabościami podczas pokonywania toru napalmowego.
20 II 2019
Podwodne szkolenie
Zakończyło się szkolenie nurków z 5 batalionu saperów. W szkoleniu udział wzięli również żołnierze z 1 brzeskiego pułku saperów, 2 stargardzkiego ...
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie