..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Dragoni strzelają ::..
05 II 2019

Dragoni strzelają

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Załogi Bojowych Wozów Piechoty z 10 batalionu zmechanizowanego Dragonów wykonały szkolenie ogniowe w zakresie prowadzenia celnego ognia do celów ukazujących się.
zdjęcie - Dragoni strzelają
Dragoni strzelają

Każdego dnia żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej szkolą się intensywnie, a szkolenie ogniowe jest jednym z przedsięwzięć, które potwierdza, nabyte umiejętności.

Na świętoszowskim poligonie, każdy mógł usłyszeć huk wystrzałów armat. To żołnierze z 1 kompanii zmechanizowanej wykonywali zadania na strzelnicy. Umiejętności kierowania pojazdem, sprawne dowodzenie oraz wyszkolone oko i wiedza dotycząca prowadzenia ognia – to składowe, które gwarantują osiągnięcie sukcesu. Podczas zajęć ze szkolenia ogniowego każdy z członków załogi ma do wykonania konkretne zadania. Każdy osobno korzysta z wiedzy i umiejętności, które nabył wcześniej, jednak dopiero współdziałanie kierowcy, dowódcy oraz działonowego, przyczynia się do wzorowego wykanania zadania. Dragoni prowadzili ogień zarówno z karabinów maszynowych, jak i z armat.

„Tego typu strzelanie wykonywaliśmy już niejednokrotnie, więc nie jest to dla nas coś nowego. Nie popadamy jednak w rutynę. Każdy strzał z armaty jest dokładnie przemyślany i dopracowany. Działonowy naciska na spust wtedy, gdy ma pewność, że osiągnie zamierzony cel. (…) Zajęcia ze szkolenia ogniowego pozwalają nam przede wszystkim doskonalić nasze umiejętności, ale także uczyć się współdziałania, które w załodze jest niezbędne. Współpraca pomiędzy mną, a podległymi mi żołnierzami musi być dopracowana w każdym najmniejszym szczególne. Na szczęście mamy na to dużo czasu, nie tylko podczas strzelań, ale także licznych zajęć z taktyki, które realizujemy na Pasie Taktycznym.” – powiedział jeden z dowódców drużyn 1 kompanii zmechanizowanej.

Tekst: kpt. Katarzyna Sawicka
Zdjęcia: st. szer. Natalia Wawrzyniak

Dragoni strzelają

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
24 VI 2019
Techniczni eksperci
Pluton remontowy z żagańskiej jednostki wojskowej.
24 VI 2019
Primum non nocere
Zwykle ich nie dostrzegamy, mimo iż są stale obok – czy to w warunkach codziennego funkcjonowania w macierzystych jednostkach, czy podczas ...
24 VI 2019
Regionalne Mistrzostwa CISM
W dniach 17-21.06.2019 r. w Lubikówku koło Skwierzyny odbyła się czwarta edycja Regionalnych Mistrzostw CISM w biegu na orientację.
23 VI 2019
Polsko – włoskie współdziałanie
Pierwsza część ćwiczenia pod kryptonimem DRAGON-19 była wyzwaniem nie tylko dla polskich żołnierzy. Pancerniacy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej szkolili się ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Baltic Air Policing 2019