..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Pancerna brygada dla Bohaterów ::..
19 XII 2018

Pancerna brygada dla Bohaterów

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Walczyli dla Nas, a my „zawalczyliśmy” dla Nich. Żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej kolejny raz uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Bohatera”.
zdjęcie - Pancerna brygada dla Bohaterów

Przez ponad miesiąc kawalerzyści ze Świętoszowa zbierali produkty spożywcze oraz artykuły chemiczne, które trafiły do domów tych, którzy w przeszłości zrobili tak wiele dla Polski.

Dla żołnierzy z pancernej brygady zaangażowanie w akcję było czymś oczywistym. Koordynatorem przedsięwzięcia w 10BKPanc był st. szer. Aleksander Żelawski, który wspólnie z innymi uczestnikami akcji przekazał paczki dla Bohaterów Ojczyzny.

Oprócz produktów żywnościowych i artykułów chemicznych, do kombatantów i weteranów trafiło też bardzo dużo kartek ze świątecznymi życzeniami, przygotowanych przez dzieci i młodzież ze Świętoszowskiej szkoły.

Kartki od dzieci to coś co szczególnie cieszy Bohaterów z dawnych lat. Dla Nich jest to dowód pamięci i wdzięczności okazywanej przez najmłodszych. Oznacza to, że najmłodsze pokolenie Polaków jest uczone tego, by pamiętać o tych, którzy walczyli za Polskę i będą pamiętać o tych, którzy za Nią ginęli.

„Cieszę się, że w tym roku żołnierze ze Świętoszowa przekazali tak dużo produktów dla tych, którzy przyczynili się do walki o wolną Polskę. Paczki jest to pewnego rodzaju pretekst, aby móc spotkać tych ludzi, spędzić z Nimi trochę czasu i porozmawiać.” – powiedział starszy szeregowy Aleksander Żelawski z dywizjonu przeciwlotniczego 10BKPanc, który w Szczecinie rozwoził przygotowane świąteczne paczki.

To zawsze wielka radość dla kombatantów, kiedy odwiedzają ich żołnierze Wojska Polskiego z biało - czerwoną flagą na ramieniu. Oni też kiedyś byli młodzi, pełni energii i sił. Dziś już starsi z wielkimi przeżyciami, dzielą się swoimi historiami.

Tekst i zdjęcia:  kpt. Katarzyna Sawicka

Pancerna brygada dla Bohaterów

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
24 VI 2019
Techniczni eksperci
Pluton remontowy z żagańskiej jednostki wojskowej.
24 VI 2019
Primum non nocere
Zwykle ich nie dostrzegamy, mimo iż są stale obok – czy to w warunkach codziennego funkcjonowania w macierzystych jednostkach, czy podczas ...
24 VI 2019
Regionalne Mistrzostwa CISM
W dniach 17-21.06.2019 r. w Lubikówku koło Skwierzyny odbyła się czwarta edycja Regionalnych Mistrzostw CISM w biegu na orientację.
23 VI 2019
Polsko – włoskie współdziałanie
Pierwsza część ćwiczenia pod kryptonimem DRAGON-19 była wyzwaniem nie tylko dla polskich żołnierzy. Pancerniacy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej szkolili się ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Baltic Air Policing 2019