..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Pancerna brygada dla Bohaterów ::..
19 XII 2018

Pancerna brygada dla Bohaterów

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Walczyli dla Nas, a my „zawalczyliśmy” dla Nich. Żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej kolejny raz uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Bohatera”.
zdjęcie - Pancerna brygada dla Bohaterów

Przez ponad miesiąc kawalerzyści ze Świętoszowa zbierali produkty spożywcze oraz artykuły chemiczne, które trafiły do domów tych, którzy w przeszłości zrobili tak wiele dla Polski.

Dla żołnierzy z pancernej brygady zaangażowanie w akcję było czymś oczywistym. Koordynatorem przedsięwzięcia w 10BKPanc był st. szer. Aleksander Żelawski, który wspólnie z innymi uczestnikami akcji przekazał paczki dla Bohaterów Ojczyzny.

Oprócz produktów żywnościowych i artykułów chemicznych, do kombatantów i weteranów trafiło też bardzo dużo kartek ze świątecznymi życzeniami, przygotowanych przez dzieci i młodzież ze Świętoszowskiej szkoły.

Kartki od dzieci to coś co szczególnie cieszy Bohaterów z dawnych lat. Dla Nich jest to dowód pamięci i wdzięczności okazywanej przez najmłodszych. Oznacza to, że najmłodsze pokolenie Polaków jest uczone tego, by pamiętać o tych, którzy walczyli za Polskę i będą pamiętać o tych, którzy za Nią ginęli.

„Cieszę się, że w tym roku żołnierze ze Świętoszowa przekazali tak dużo produktów dla tych, którzy przyczynili się do walki o wolną Polskę. Paczki jest to pewnego rodzaju pretekst, aby móc spotkać tych ludzi, spędzić z Nimi trochę czasu i porozmawiać.” – powiedział starszy szeregowy Aleksander Żelawski z dywizjonu przeciwlotniczego 10BKPanc, który w Szczecinie rozwoził przygotowane świąteczne paczki.

To zawsze wielka radość dla kombatantów, kiedy odwiedzają ich żołnierze Wojska Polskiego z biało - czerwoną flagą na ramieniu. Oni też kiedyś byli młodzi, pełni energii i sił. Dziś już starsi z wielkimi przeżyciami, dzielą się swoimi historiami.

Tekst i zdjęcia:  kpt. Katarzyna Sawicka

Pancerna brygada dla Bohaterów

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
24 I 2019
11. rocznica katastrofy lotniczej pod ...
W 11. rocznicę katastrofy wojskowego samolotu CASA C-295 w Mirosławcu, 23 stycznia odbyły się uroczystości upamiętniające poległych oficerów sił powietrznych i ...
21 I 2019
Szkolenie w 17 Wielkopolskiej Brygadzie ...
Żołnierze kompanii manewrowej przygotowującej się do V zmiany PKW Rumunia na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie zostali poddani ...
18 I 2019
Grasujące Leopardy
Czołgiści i ich Leopardy najlepiej czują się wtedy, kiedy mogą wykonywać zadania na Pasie Taktycznym. Tak było również w tym tygodniu, ...
18 I 2019
Do Polski powróciła III zmiana ...
Po sześciomiesięcznym dyżurze w ramach wzmocnienia południowej flanki NATO do Polski powróciła III zmiana PKW Rumunia.
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie