..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Świąteczna wizyta w Batalionowej Grupie Bojowej NATO ::..
18 XII 2018

Świąteczna wizyta w Batalionowej Grupie Bojowej NATO

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W Bemowie Piskim odbyła się świąteczna wizyta Szefa Biura Gwardii Narodowej oraz Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych
zdjęcie - Świąteczna wizyta w Batalionowej Grupie Bojowej NATO
Świąteczna wizyta w Batalionowej Grupie Bojowej NATO.

15 grudnia w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych (w Bemowie Piskim), gdzie na co dzień stacjonuje Batalionowa Grupa Bojowa NATO odbyła się wizyta Szefa Biura Gwardii Narodowej USA generała Josepha Lengyel’a oraz Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generała broni Jarosława Miki.

Wizyta miała charakter świąteczny i była doskonałą okazją do złożenia sobie życzeń z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, podzielenia się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania przy  akompaniamencie zespołu kameralnego z Orkiestry Wojskowej z Giżycka. W spotkaniu wigilijnym udział wzięli żołnierze wchodzący w skład Batalionowej Grupy Bojowej NATO oraz na co dzień współdziałający z nimi żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

W ramach wizyty generał Joseph Lengyel zapoznał się z sprzętem wojskowym będącym na wyposażeniu wojsk sojuszniczych i 15GBZ oraz z infrastrukturą rejonu, w którym stacjonuje Batalionowa Grupa Bojowa NATO. 

Decyzja o ulokowaniu batalionowych grup bojowych NATO na wschodniej flance zapadła podczas szczytu NATO w Warszawie, który odbył się w lipcu 2016 roku. Na mocy decyzji członków Sojuszu w ramach wzmocnionej wysuniętej obecności (eFP – enhanced Forward Presence) od kwietnia 2017 roku w Bemowie Piskim stacjonują żołnierze US Army, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii.

Aktualnie pododdział amerykański wchodzący w skład Batalionowej Grupy tworzą żołnierze 278 Pułku Kawalerii Pancernej Gwardii Narodowej pod dowództwem ppłk. Donego Hebel.

Tekst i zdjęcia:kpt. Anna Bielak-Pestka

Świąteczna wizyta w Batalionowej Grupie Bojowej NATO

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
24 VI 2019
Techniczni eksperci
Pluton remontowy z żagańskiej jednostki wojskowej.
24 VI 2019
Primum non nocere
Zwykle ich nie dostrzegamy, mimo iż są stale obok – czy to w warunkach codziennego funkcjonowania w macierzystych jednostkach, czy podczas ...
24 VI 2019
Regionalne Mistrzostwa CISM
W dniach 17-21.06.2019 r. w Lubikówku koło Skwierzyny odbyła się czwarta edycja Regionalnych Mistrzostw CISM w biegu na orientację.
23 VI 2019
Polsko – włoskie współdziałanie
Pierwsza część ćwiczenia pod kryptonimem DRAGON-19 była wyzwaniem nie tylko dla polskich żołnierzy. Pancerniacy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej szkolili się ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Baltic Air Policing 2019