..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Podsumowanie kwartału w świątecznej atmosferze ::..
18 XII 2018

Podsumowanie kwartału w świątecznej atmosferze

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W Dowództwie Generalnym odbyła się kwartalna odprawa rozliczeniowo-zadaniowa, a udział w niej wzięła kierownicza kadra Dowództwa Generalnego oraz dowódcy jednostek bezpośrednio podporządkowanych DG RSZ.
zdjęcie - Podsumowanie kwartału w świątecznej atmosferze

Podczas spotkania omówiono najważniejsze zadania jakie zostały zrealizowane w ostatnich trzech miesiącach przez Dowództwo Generalne RSZ oraz podporządkowane mu jednostki wojskowe.

Generał broni Jarosław Mika nakreślił także najważniejsze przedsięwzięcia do realizacji w pierwszym kwartale nadchodzącego 2019 roku.

Po zakończeniu odprawy uczestnicy przemieścili się do 1 Bazy Lotnictwa Transportowego, gdzie wspólnie z zaproszonymi gośćmi, żołnierzami i pracownikami resortu obrony narodowej z DG RSZ wzięli udział w wigilijnym spotkaniu opłatkowym.

Wojskową Wigilię zainaugurował Dowódca Generalny. Generał broni Jarosław Mika przywitał przybyłych gości oraz podziękował zebranym za pełną trudów służbę i pracę a także godne reprezentowanie Sił Zbrojnych RP na ćwiczeniach, misjach i uroczystościach w kraju i poza jego granicami.

Szczególnie serdecznie odniósł się do obecnych na spotkaniu wigilijnym kombatantów. Wspomniał również pamięć tych, którzy odeszli – żołnierzy poległych na misjach poza granicami kraju.

Dowódca Generalny RSZ złożył wszystkim zebranym okolicznościowe życzenia:

„Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok to wyjątkowy czas pełen radości, rodzinnego ciepła i wyjątkowego nastroju. Z tej okazji życzę żołnierzom, zarówno w służbie czynnej, jak również weteranom, kombatantom, rezerwistom oraz pracownikom resortu obrony narodowej i ich rodzinom wielu niepowtarzalnych chwil, miłych spotkań w gronie najbliższych, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Serdecznie dziękuję Wam za dotychczasowy trud, wysiłek i profesjonalizm, dzięki którym każdego dnia udowadniacie, jak ważnym elementem systemu bezpieczeństwa naszego kraju jest Wojsko Polskie.

Życzę Państwu optymizmu, spokoju oraz spełnienia wszystkich marzeń. Niech ten świąteczny czas przepełniony będzie atmosferą pełną dobroci i wzajemnej życzliwości, towarzyszącej tradycyjnemu dzieleniu się opłatkiem, a Nowy 2019 Rok dostarczy wielu powodów do radości i osobistej satysfakcji.”

 

zdjęcia: Mirosław Cyryl Wójtowicz

Podsumowanie kwartału w świątecznej atmosferze

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
24 I 2019
11. rocznica katastrofy lotniczej pod ...
W 11. rocznicę katastrofy wojskowego samolotu CASA C-295 w Mirosławcu, 23 stycznia odbyły się uroczystości upamiętniające poległych oficerów sił powietrznych i ...
21 I 2019
Szkolenie w 17 Wielkopolskiej Brygadzie ...
Żołnierze kompanii manewrowej przygotowującej się do V zmiany PKW Rumunia na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie zostali poddani ...
18 I 2019
Grasujące Leopardy
Czołgiści i ich Leopardy najlepiej czują się wtedy, kiedy mogą wykonywać zadania na Pasie Taktycznym. Tak było również w tym tygodniu, ...
18 I 2019
Do Polski powróciła III zmiana ...
Po sześciomiesięcznym dyżurze w ramach wzmocnienia południowej flanki NATO do Polski powróciła III zmiana PKW Rumunia.
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie