..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Podsumowanie kwartału w świątecznej atmosferze ::..
18 XII 2018

Podsumowanie kwartału w świątecznej atmosferze

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W Dowództwie Generalnym odbyła się kwartalna odprawa rozliczeniowo-zadaniowa, a udział w niej wzięła kierownicza kadra Dowództwa Generalnego oraz dowódcy jednostek bezpośrednio podporządkowanych DG RSZ.
zdjęcie - Podsumowanie kwartału w świątecznej atmosferze

Podczas spotkania omówiono najważniejsze zadania jakie zostały zrealizowane w ostatnich trzech miesiącach przez Dowództwo Generalne RSZ oraz podporządkowane mu jednostki wojskowe.

Generał broni Jarosław Mika nakreślił także najważniejsze przedsięwzięcia do realizacji w pierwszym kwartale nadchodzącego 2019 roku.

Po zakończeniu odprawy uczestnicy przemieścili się do 1 Bazy Lotnictwa Transportowego, gdzie wspólnie z zaproszonymi gośćmi, żołnierzami i pracownikami resortu obrony narodowej z DG RSZ wzięli udział w wigilijnym spotkaniu opłatkowym.

Wojskową Wigilię zainaugurował Dowódca Generalny. Generał broni Jarosław Mika przywitał przybyłych gości oraz podziękował zebranym za pełną trudów służbę i pracę a także godne reprezentowanie Sił Zbrojnych RP na ćwiczeniach, misjach i uroczystościach w kraju i poza jego granicami.

Szczególnie serdecznie odniósł się do obecnych na spotkaniu wigilijnym kombatantów. Wspomniał również pamięć tych, którzy odeszli – żołnierzy poległych na misjach poza granicami kraju.

Dowódca Generalny RSZ złożył wszystkim zebranym okolicznościowe życzenia:

„Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok to wyjątkowy czas pełen radości, rodzinnego ciepła i wyjątkowego nastroju. Z tej okazji życzę żołnierzom, zarówno w służbie czynnej, jak również weteranom, kombatantom, rezerwistom oraz pracownikom resortu obrony narodowej i ich rodzinom wielu niepowtarzalnych chwil, miłych spotkań w gronie najbliższych, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Serdecznie dziękuję Wam za dotychczasowy trud, wysiłek i profesjonalizm, dzięki którym każdego dnia udowadniacie, jak ważnym elementem systemu bezpieczeństwa naszego kraju jest Wojsko Polskie.

Życzę Państwu optymizmu, spokoju oraz spełnienia wszystkich marzeń. Niech ten świąteczny czas przepełniony będzie atmosferą pełną dobroci i wzajemnej życzliwości, towarzyszącej tradycyjnemu dzieleniu się opłatkiem, a Nowy 2019 Rok dostarczy wielu powodów do radości i osobistej satysfakcji.”

 

zdjęcia: Mirosław Cyryl Wójtowicz

Podsumowanie kwartału w świątecznej atmosferze

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
24 VI 2019
Techniczni eksperci
Pluton remontowy z żagańskiej jednostki wojskowej.
24 VI 2019
Primum non nocere
Zwykle ich nie dostrzegamy, mimo iż są stale obok – czy to w warunkach codziennego funkcjonowania w macierzystych jednostkach, czy podczas ...
24 VI 2019
Regionalne Mistrzostwa CISM
W dniach 17-21.06.2019 r. w Lubikówku koło Skwierzyny odbyła się czwarta edycja Regionalnych Mistrzostw CISM w biegu na orientację.
23 VI 2019
Polsko – włoskie współdziałanie
Pierwsza część ćwiczenia pod kryptonimem DRAGON-19 była wyzwaniem nie tylko dla polskich żołnierzy. Pancerniacy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej szkolili się ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Baltic Air Policing 2019