..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Artyleryjskie strzelania żołnierzy rezerwy ::..
23 XI 2018

Artyleryjskie strzelania żołnierzy rezerwy

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W dniach 21 - 22 listopada żołnierze rezerwy odbywający ćwiczenia krótkotrwałe w 23 pułku artylerii wykonywali zadania ogniowe amunicją bojową.
zdjęcie - Artyleryjskie strzelania żołnierzy rezerwy
RM-70

Blisko stu żołnierzy rezerwy od tygodnia uczestniczy w szkoleniu na obiektach poligonowych OSPWL w Świętoszowie.  W składzie dywizjonu dowodzenia i 4 dywizjonu artylerii rakietowej 23 pułku artylerii, doskonalą wiedzę i umiejętności praktyczne na zajmowanych stanowiskach w ramach krótkotrwałych ćwiczeń wojskowych żołnierzy rezerwy.

Po szkoleniu ogniowym, taktycznym i zajęciach specjalistycznych realizowanych w początkowym okresie szkolenia, w dniach 21 – 22 listopada  dowódca 4 dywizjonu artylerii rakietowej mjr Cezary Kaczmarczyk przeprowadził z ćwiczącymi zajęcia ze Strzelania i Kierowania Ogniem. Podczas dwudniowego szkolenia prowadzonego w warunkach dzienno – nocnych żołnierze w składzie obsług wyrzutni RM-70 wykonywali zadania ogniowe amunicją bojową.

„Strzelania amunicją bojową w warunkach zbliżonych do rzeczywistych stanowią sprawdzian właściwego przygotowania do wykonywania zadań w składzie obsług wyrzutni oraz wykonujących zadania na stanowiskach rachmistrzy, topografów i w obsadzie sztabu dywizjonu. Jestem przekonany, że umiejętności wszystkich funkcyjnych przełożą się na osiągnięcie celu szkolenia i potwierdzenia dobrego przygotowania dywizjonu do wykonywania zadań zgodnie z przeznaczeniem" – powiedział mjr Kaczmarczyk.

Zdjęcia i tekst: kpt. Remigiusz Kwieciński

RM-70

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
21 II 2019
Wizyta zastępcy dowódcy USAEUR ds. ...
21. lutego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych odwiedził generał dywizji John Gronski, zastępca dowódcy USAUE ds. Wojsk Lądowych Gwardii Narodowej.
21 II 2019
Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce
W Toruniu odbyły się 63. Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. W mistrzostwach rywalizowali żołnierze – sportowcy z Wojskowych Zespołów Sportowych zdobywając ...
21 II 2019
Ogień, dym i napalm
Żołnierze ze Świętoszowa walczyli ze strachem oraz swoimi słabościami podczas pokonywania toru napalmowego.
20 II 2019
Podwodne szkolenie
Zakończyło się szkolenie nurków z 5 batalionu saperów. W szkoleniu udział wzięli również żołnierze z 1 brzeskiego pułku saperów, 2 stargardzkiego ...
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie