..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Artyleryjskie strzelania żołnierzy rezerwy ::..
23 XI 2018

Artyleryjskie strzelania żołnierzy rezerwy

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W dniach 21 - 22 listopada żołnierze rezerwy odbywający ćwiczenia krótkotrwałe w 23 pułku artylerii wykonywali zadania ogniowe amunicją bojową.
zdjęcie - Artyleryjskie strzelania żołnierzy rezerwy
RM-70

Blisko stu żołnierzy rezerwy od tygodnia uczestniczy w szkoleniu na obiektach poligonowych OSPWL w Świętoszowie.  W składzie dywizjonu dowodzenia i 4 dywizjonu artylerii rakietowej 23 pułku artylerii, doskonalą wiedzę i umiejętności praktyczne na zajmowanych stanowiskach w ramach krótkotrwałych ćwiczeń wojskowych żołnierzy rezerwy.

Po szkoleniu ogniowym, taktycznym i zajęciach specjalistycznych realizowanych w początkowym okresie szkolenia, w dniach 21 – 22 listopada  dowódca 4 dywizjonu artylerii rakietowej mjr Cezary Kaczmarczyk przeprowadził z ćwiczącymi zajęcia ze Strzelania i Kierowania Ogniem. Podczas dwudniowego szkolenia prowadzonego w warunkach dzienno – nocnych żołnierze w składzie obsług wyrzutni RM-70 wykonywali zadania ogniowe amunicją bojową.

„Strzelania amunicją bojową w warunkach zbliżonych do rzeczywistych stanowią sprawdzian właściwego przygotowania do wykonywania zadań w składzie obsług wyrzutni oraz wykonujących zadania na stanowiskach rachmistrzy, topografów i w obsadzie sztabu dywizjonu. Jestem przekonany, że umiejętności wszystkich funkcyjnych przełożą się na osiągnięcie celu szkolenia i potwierdzenia dobrego przygotowania dywizjonu do wykonywania zadań zgodnie z przeznaczeniem" – powiedział mjr Kaczmarczyk.

Zdjęcia i tekst: kpt. Remigiusz Kwieciński

RM-70

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
17 V 2019
Okręty Tarczy Przeciwminowej w Gdyni
17 maja do portu handlowego w Gdyni weszły okręty Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 (ang. SNMCMG-1). Gospodarzem wizyty ...
17 V 2019
Trwa międzynarodowe ćwiczenie COMMON CHALLENGE
W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Dęba, trwa międzynarodowe ćwiczenie dowódczo-sztabowe wspomagane komputerowo pk. „Common Challenge – 19”.
17 V 2019
Świętoszowscy żołnierze w drodze na ...
Transporty z 10 Brygady Kawalerii Pancernej na poligon w Drawsku Pomorskim rozpoczęły się ponad tydzień temu. Przez ostatnie dni mieszkańców pobliskich ...
16 V 2019
Kolejna zmiana warty w Bemowie ...
16 maja w Bemowie Piskim odbyło się uroczyste przekazanie dowodzenia Batalionową Grupa Bojową NATO.
Szakolenie żołnierzy 8 Pułku Przeciwlotniczego
Niezwykła defilada - niezwykły spot
SILNI W SOJUSZACH - zaproszenie na defiladę
F-16 Baltic Air Policing 2019
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Baltic Air Policing 2019
Święto Wojsk Lądowych