..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Artyleryjskie strzelania żołnierzy rezerwy ::..
23 XI 2018

Artyleryjskie strzelania żołnierzy rezerwy

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W dniach 21 - 22 listopada żołnierze rezerwy odbywający ćwiczenia krótkotrwałe w 23 pułku artylerii wykonywali zadania ogniowe amunicją bojową.
zdjęcie - Artyleryjskie strzelania żołnierzy rezerwy
RM-70

Blisko stu żołnierzy rezerwy od tygodnia uczestniczy w szkoleniu na obiektach poligonowych OSPWL w Świętoszowie.  W składzie dywizjonu dowodzenia i 4 dywizjonu artylerii rakietowej 23 pułku artylerii, doskonalą wiedzę i umiejętności praktyczne na zajmowanych stanowiskach w ramach krótkotrwałych ćwiczeń wojskowych żołnierzy rezerwy.

Po szkoleniu ogniowym, taktycznym i zajęciach specjalistycznych realizowanych w początkowym okresie szkolenia, w dniach 21 – 22 listopada  dowódca 4 dywizjonu artylerii rakietowej mjr Cezary Kaczmarczyk przeprowadził z ćwiczącymi zajęcia ze Strzelania i Kierowania Ogniem. Podczas dwudniowego szkolenia prowadzonego w warunkach dzienno – nocnych żołnierze w składzie obsług wyrzutni RM-70 wykonywali zadania ogniowe amunicją bojową.

„Strzelania amunicją bojową w warunkach zbliżonych do rzeczywistych stanowią sprawdzian właściwego przygotowania do wykonywania zadań w składzie obsług wyrzutni oraz wykonujących zadania na stanowiskach rachmistrzy, topografów i w obsadzie sztabu dywizjonu. Jestem przekonany, że umiejętności wszystkich funkcyjnych przełożą się na osiągnięcie celu szkolenia i potwierdzenia dobrego przygotowania dywizjonu do wykonywania zadań zgodnie z przeznaczeniem" – powiedział mjr Kaczmarczyk.

Zdjęcia i tekst: kpt. Remigiusz Kwieciński

RM-70

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
23 VII 2019
Wizyta Dowódcy Sił Powietrznych Pakistanu
Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych przyjął delegację Sił Powietrznych Islamskiej Republiki Pakistanu
19 VII 2019
Saperzy kolejny raz wracają do ...
Znaleziono 19 sztuk min przeciwpancernych z okresu II Wojny Światowej
18 VII 2019
Dowództwo BLMW otrzymało sztandar wojskowy
W sobotę 13 lipca, na lotnisku w Gdyni-Babich Dołach odbyła się uroczystość nadania sztandaru wojskowego dla dowództwa Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.
18 VII 2019
Walka Czołgów
13 lipca 2019 r. na orzyskim poligonie odbyła się WALKA CZOŁGÓW 3
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Baltic Air Policing 2019