..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Artyleryjskie strzelania żołnierzy rezerwy ::..
23 XI 2018

Artyleryjskie strzelania żołnierzy rezerwy

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W dniach 21 - 22 listopada żołnierze rezerwy odbywający ćwiczenia krótkotrwałe w 23 pułku artylerii wykonywali zadania ogniowe amunicją bojową.
zdjęcie - Artyleryjskie strzelania żołnierzy rezerwy
RM-70

Blisko stu żołnierzy rezerwy od tygodnia uczestniczy w szkoleniu na obiektach poligonowych OSPWL w Świętoszowie.  W składzie dywizjonu dowodzenia i 4 dywizjonu artylerii rakietowej 23 pułku artylerii, doskonalą wiedzę i umiejętności praktyczne na zajmowanych stanowiskach w ramach krótkotrwałych ćwiczeń wojskowych żołnierzy rezerwy.

Po szkoleniu ogniowym, taktycznym i zajęciach specjalistycznych realizowanych w początkowym okresie szkolenia, w dniach 21 – 22 listopada  dowódca 4 dywizjonu artylerii rakietowej mjr Cezary Kaczmarczyk przeprowadził z ćwiczącymi zajęcia ze Strzelania i Kierowania Ogniem. Podczas dwudniowego szkolenia prowadzonego w warunkach dzienno – nocnych żołnierze w składzie obsług wyrzutni RM-70 wykonywali zadania ogniowe amunicją bojową.

„Strzelania amunicją bojową w warunkach zbliżonych do rzeczywistych stanowią sprawdzian właściwego przygotowania do wykonywania zadań w składzie obsług wyrzutni oraz wykonujących zadania na stanowiskach rachmistrzy, topografów i w obsadzie sztabu dywizjonu. Jestem przekonany, że umiejętności wszystkich funkcyjnych przełożą się na osiągnięcie celu szkolenia i potwierdzenia dobrego przygotowania dywizjonu do wykonywania zadań zgodnie z przeznaczeniem" – powiedział mjr Kaczmarczyk.

Zdjęcia i tekst: kpt. Remigiusz Kwieciński

RM-70

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
10 XII 2018
Dragoni i napalm
2 kompania zmechanizowana z 10 Brygady Kawalerii Pancernej, odbyła nietypowe zajęcia z Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia. Tematem zajęć była ochrona ...
10 XII 2018
Saperzy w kolejnej akcji
Po raz 240 w tym roku patrol rozminowania nr 1 dowodzony przez st. chor. szt. Henryka Trębasa z 5 Pułku Inżynieryjnego ...
10 XII 2018
Obchody artyleryjskiego święta
7 grudnia na terenie Ośrodka Szkolenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu odbyły się obchody Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii.
10 XII 2018
Zimowe strzelania z haubic KRAB
Trening Kierowania Ogniem pododdziałów 2 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej ze strzelaniem amunicją bojową w ramach badań eksploatacyjno-wojskowych dywizjonowego modułu ogniowego wyposażonego haubice ...
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie