..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Intensywne szkolenie „Błękitnej” Brygady ::..
12 X 2018

Intensywne szkolenie „Błękitnej” Brygady

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Wytężone przygotowania do zbliżającego się międzynarodowego ćwiczenia pk. Anakonda-18 stanowią doskonały dowód tego, że żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej stale utrzymują swój wysoki poziom wyszkolenia oraz profesjonalizmu.
zdjęcie - Intensywne szkolenie „Błękitnej” Brygady
Intensywne szkolenie „Błękitnej” Brygady.

Charakter obecnych konfliktów zbrojnych zmienia się w bardzo szybkim tempie, dlatego niezwykle istotne jest wyciąganie odpowiednich wniosków oraz wdrażanie ich, aby być przygotowanym na wyzwania współczesności.

Z tego względu coraz ważniejsze staje się w wojsku wszechstronne wyszkolenie żołnierzy, duże nasycenie nowoczesnym uzbrojeniem i sprzętem, a także wysoka mobilność pododdziałów.

Powyższe czynniki powodują, iż szkolenie realizowane na przełomie września i października br. przez żołnierzy 3 batalionu piechoty zmotoryzowanej było niezwykle dynamiczne, gdyż strzelania bojowe oraz działania taktyczne przeprowadzono na obiektach szkoleniowych Centralnego Poligonu Sił Powietrznych Ustka, Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Wędrzyn i Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

Głównymi zamierzeniami zrealizowanego szkolenia było: przeprowadzenie strzelań bojowych, przygotowanie żołnierzy do dyżuru w ramach Grupy Bojowej Unii Europejskiej, sprawdzenie interoperacyjności, a także planowanie i realizacja procesu zabezpieczenia logistycznego. Z tych przyczyn wspomniane szkolenie było adekwatnym sprawdzianem dla pododdziałów 3 batalionu w wykonywaniu skomplikowanym zadań w zróżnicowanym terenie i warunkach pogodowych, a w szczególności dla 2 kompanii piechoty zmotoryzowanej przygotowującej się
do przyszłorocznego dyżuru GB UE.

Każdy dzień realizowanego szkolenia był wypełniony licznymi zadaniami. Czasami pojawiały się pewne wyzwania, ale po to żołnierze 2 kompanii szkolą się intensywnie, aby wzorowo przygotować się do ćwiczenia ANAKONDA-18. Jestem przekonany, że podczas tego ćwiczenia wykonamy wszelkie postawione zadania”  – podsumował Dowódca 2kpzmot kpt. Kamil Kostyła.

Tekst i zdjęcia: por. Błażej Łukaszewski

Intensywne szkolenie „Błękitnej” Brygady

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
24 VI 2019
Techniczni eksperci
Pluton remontowy z żagańskiej jednostki wojskowej.
24 VI 2019
Primum non nocere
Zwykle ich nie dostrzegamy, mimo iż są stale obok – czy to w warunkach codziennego funkcjonowania w macierzystych jednostkach, czy podczas ...
24 VI 2019
Regionalne Mistrzostwa CISM
W dniach 17-21.06.2019 r. w Lubikówku koło Skwierzyny odbyła się czwarta edycja Regionalnych Mistrzostw CISM w biegu na orientację.
23 VI 2019
Polsko – włoskie współdziałanie
Pierwsza część ćwiczenia pod kryptonimem DRAGON-19 była wyzwaniem nie tylko dla polskich żołnierzy. Pancerniacy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej szkolili się ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Baltic Air Policing 2019