..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - 7 edycja kursu WILK - podsumowanie ::..
01 X 2018

7 edycja kursu WILK - podsumowanie

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
28 września zakończył się tygodniowy Kurs Przywództwa dla Podoficerów Młodszych 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej
zdjęcie - 7 edycja kursu WILK - podsumowanie
7 edycja kursu WILK.

Waleczność Inicjatywa Lojalność Kreatywność – taki właśnie jest ,,WILK”, czyli kurs przywództwa dla podoficerów młodszych 15GBZ. Do tej pory odbyło się 7 edycji i czas na małe zmiany. Dowódca Brygady pułkownik Norbert Iwanowski przewiduje organizację takiego kursu także dla szeregowych, którzy w przyszłości planują związać się z korpusem podoficerskim oraz dla podoficerów, którzy ukończyli już podstawową edycję WILKA i chcieliby pełnić zawodową służbę stałą (zaawansowana wersja kursu). Pod uwagę brany jest także udział kobiet.

7 edycja kursu WILK zakończyła się 28 września i miała na celu miedzy innymi doskonalić dowódców w kierowaniu drużyną w sytuacjach stresowych spowodowanych zagrożeniem życia w środowisku pola walki, sprawdzić praktyczne umiejętności z zakresu szkolenia taktycznego i ogniowego. Wszystkie zadania, które wykonywali żołnierze wymagały wysokiej sprawności fizycznej i odporności psychicznej. We wrześniowej edycji kursu warunki atmosferyczne były bardzo ciężkie, niska temperatura, deszcz i wiatr nie ułatwiały Zawiszakom w pokonywaniu własnych słabości. Żołnierz, który nie był w stanie kontynuować zadania musiał zrezygnować – dwa uderzenia sygnalizowały, że grono przyszłych Wilków maleje.

Ostatecznie kurs ukończyło 9 podoficerów na 24 startujących. Najlepszym podoficerem (największa ilość punktów w ocenie instruktorów i zaliczonych zadań) został st. kpr. Szymon Bielakiewicz (1bz).

"Rzuć mnie na pożarcie wilkom, a wrócę dowodząc watahą".

Tekst: kpt. Anna Bielak-Pestka
Zdjęcia: st. kpr. Bartosz Grądkowski, szer. Adrian Staszewski

7 edycja kursu WILK
7 edycja kursu WILK

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
22 X 2018
Borsuk-18, kolejna doba działań
Realizacja działań rajdowych i odtworzenie zdolności bojowej, odzyskanie izolowanego personelu, czy ewakuacja zagrożonego atakiem szpitala, to tylko część zagadnień i taktycznych ...
22 X 2018
Chemiczna chmura
Ćwiczenie taktyczne z wojskami pod kryptonimem Borsuk-18 nabiera na intensywności. Ćwiczące wojska weszły w kolejny etap tego szkoleniowego przedsięwzięcia.
19 X 2018
Z poświęceniem ratowali życie
Żołnierze 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego uczestniczyli w akcji ratowniczej podczas szkolenia poligonowego na CP SP Ustka.
19 X 2018
Borsuk-18, planowanie i realizacja zadań
18 października to dla uczestników ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem Borsuk-18 pierwsze wyzwania i taktyczne problemy poddane do rozwiązania.
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie