..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - 7 edycja kursu WILK - podsumowanie ::..
01 X 2018

7 edycja kursu WILK - podsumowanie

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
28 września zakończył się tygodniowy Kurs Przywództwa dla Podoficerów Młodszych 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej
zdjęcie - 7 edycja kursu WILK - podsumowanie
7 edycja kursu WILK.

Waleczność Inicjatywa Lojalność Kreatywność – taki właśnie jest ,,WILK”, czyli kurs przywództwa dla podoficerów młodszych 15GBZ. Do tej pory odbyło się 7 edycji i czas na małe zmiany. Dowódca Brygady pułkownik Norbert Iwanowski przewiduje organizację takiego kursu także dla szeregowych, którzy w przyszłości planują związać się z korpusem podoficerskim oraz dla podoficerów, którzy ukończyli już podstawową edycję WILKA i chcieliby pełnić zawodową służbę stałą (zaawansowana wersja kursu). Pod uwagę brany jest także udział kobiet.

7 edycja kursu WILK zakończyła się 28 września i miała na celu miedzy innymi doskonalić dowódców w kierowaniu drużyną w sytuacjach stresowych spowodowanych zagrożeniem życia w środowisku pola walki, sprawdzić praktyczne umiejętności z zakresu szkolenia taktycznego i ogniowego. Wszystkie zadania, które wykonywali żołnierze wymagały wysokiej sprawności fizycznej i odporności psychicznej. We wrześniowej edycji kursu warunki atmosferyczne były bardzo ciężkie, niska temperatura, deszcz i wiatr nie ułatwiały Zawiszakom w pokonywaniu własnych słabości. Żołnierz, który nie był w stanie kontynuować zadania musiał zrezygnować – dwa uderzenia sygnalizowały, że grono przyszłych Wilków maleje.

Ostatecznie kurs ukończyło 9 podoficerów na 24 startujących. Najlepszym podoficerem (największa ilość punktów w ocenie instruktorów i zaliczonych zadań) został st. kpr. Szymon Bielakiewicz (1bz).

"Rzuć mnie na pożarcie wilkom, a wrócę dowodząc watahą".

Tekst: kpt. Anna Bielak-Pestka
Zdjęcia: st. kpr. Bartosz Grądkowski, szer. Adrian Staszewski

7 edycja kursu WILK
7 edycja kursu WILK

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
24 VI 2019
Techniczni eksperci
Pluton remontowy z żagańskiej jednostki wojskowej.
24 VI 2019
Primum non nocere
Zwykle ich nie dostrzegamy, mimo iż są stale obok – czy to w warunkach codziennego funkcjonowania w macierzystych jednostkach, czy podczas ...
24 VI 2019
Regionalne Mistrzostwa CISM
W dniach 17-21.06.2019 r. w Lubikówku koło Skwierzyny odbyła się czwarta edycja Regionalnych Mistrzostw CISM w biegu na orientację.
23 VI 2019
Polsko – włoskie współdziałanie
Pierwsza część ćwiczenia pod kryptonimem DRAGON-19 była wyzwaniem nie tylko dla polskich żołnierzy. Pancerniacy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej szkolili się ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Baltic Air Policing 2019