..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Żelazna Dywizja ::..
09 IX 2018

Żelazna Dywizja

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika wziął udział w inauguracji obchodów święta Wojsk Lądowych w Siedlcach.
zdjęcie - Żelazna Dywizja
Dowódca generalny gen. broni Jarosław Mika podczas inauguracji obchodów święta Wojsk Lądowych.

Inspektor wojsk lądowych gen. bryg. Wojciech Grabowski przypomniał, że Święto Wojsk Lądowych jest obchodzone 12 września od 1996 r. na pamiątkę odsieczy wiedeńskiej Jana III Sobieskiego. Grabowski przypomniał, że Wojska Lądowe uczestniczą w misjach na Łotwie, w Rumunii, w Bośni i Hercegowinie, Kosowie i Afganistanie, a w najbliższych miesiącach planują przejęcie odpowiedzialności za dowodzenie kontyngentem w Iraku.

Dowództwo nowej 18 Dywizji Zmechanizowanej będzie mieścić się w Siedlcach, a za jej sformowanie będzie odpowiadał gen. bryg. Jarosław Gromadziński. – Zapewniam, że ta jednostka będzie żelaznym gwarantem bezpieczeństwa Polski południowo-wschodniej – mówił oficer, odbierając z rąk ministra obrony narodowej akt mianowania na nowe stanowisko służbowe.

To ważny dzień i ważny rok, bo obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości – mówił Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, podczas uroczystych obchodów Święta Wojsk Lądowych, które odbyły się w Siedlcach. – Ale to także rok, który zapisze się w historii miasta Siedlce i w historii Wojska Polskiego – podkreślił.