..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Współpraca artylerzystów ::..
06 IX 2018

Współpraca artylerzystów

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Zapoznanie z procedurami działania, sprzętem artylerzystów z 1-82 FA ABCT oraz możliwościami ogniowymi było celem wizyty, którą amerykańskim żołnierzom podczas szkolenia złożyli artylerzyści z Bolesławca.
zdjęcie - Współpraca artylerzystów
Wymiana artyleryjskich doświadczeń z 1-82 FA ABCT.

W ramach współpracy między polskimi i amerykańskimi artylerzystami, 5 września br. grupa oficerów 23 pułku artylerii uczestniczyła w szkoleniu prowadzonym na obiektach OSPWL Żagań przez artylerzystów dywizjonu haubic samobieżnych M109A6 Paladin.

Po zapoznaniu z przebiegiem szkolenia i zadaniami realizowanymi przez amerykańskich artylerzystów, dowódca baterii kapitan Webber przedstawił procedury działania, a także wyposażenie i zadania Fire Direction Center (FDC). Amerykańscy żołnierze zapoznali ponadto bolesławieckich artylerzystów ze sprzętem rozpoznania, artyleryjskim i środkami łączności będącymi na wyposażeniu baterii artylerii samobieżnej.

Na stanowiskach ogniowych obsługi haubic samobieżnych M109A6 Paladin zaprezentowały ich wyposażenie oraz możliwości ogniowe, które obserwowano podczas wykonywania zadań ogniowych amunicją bojową.  W czasie roboczego spotkania wymieniono uwagi i spostrzeżenia dotyczące wspólnych procedur artyleryjskich oraz doświadczeń misyjnych. Podsumowując spotkanie dowódca 23pa płk Grzegorz Potrzuski omówił kierunki przyszłej współpracy i działalności szkoleniowej.

Zdjęcia i tekst: kpt. Remigiusz Kwieciński

Wymiana doświadczeń artyleryjskich. 1-82 FA ABCT.

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
21 I 2019
Szkolenie w 17 Wielkopolskiej Brygadzie ...
Żołnierze kompanii manewrowej przygotowującej się do V zmiany PKW Rumunia na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie zostali poddani ...
18 I 2019
Grasujące Leopardy
Czołgiści i ich Leopardy najlepiej czują się wtedy, kiedy mogą wykonywać zadania na Pasie Taktycznym. Tak było również w tym tygodniu, ...
18 I 2019
Do Polski powróciła III zmiana ...
Po sześciomiesięcznym dyżurze w ramach wzmocnienia południowej flanki NATO do Polski powróciła III zmiana PKW Rumunia.
17 I 2019
BAŁKAN-17 praktycznie
W 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej ćwiczenia epizodyczne mające na celu certyfikację XVII zmiany PKW EUFOR nabrały tempa wkraczając w fazę dynamiczną.
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie