..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Akcja Serce ::..
04 IX 2018

Akcja Serce

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Kolejną, czwartą w tym roku Akcję Serce przeprowadziła załoga z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego. Morska Bryza transportowała zespół medyczny z Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologi w Warszawie po trasie Gdynia Oksywie - Warszawa - Gdynia Oksywie.
zdjęcie - Akcja Serce
Samolot M28B Bryza. Foto: kmdr ppor. Marcin Braszak

W godzinach porannych Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie wsparcia zespołu transplantologów z Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii w Aninie w ramach Akcji Serce. Po wytypowaniu załogi i przygotowano do lotu samolot M28B Bryza z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego wystartowała ok. 8.20 żeby powrócić po wykonaniu zadania przed 12.00.

*****

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w akcji „Serce” od wielu lat. Zadanie tego typu załoga z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego wykonywała już czwarty razy w tym roku. W akcjach transportu zespołów medycznych z organami do przeszczepu, w ramach zorganizowanego systemu Akcji Serce uczestniczą załogi samolotów Bryza.

*****

W 2018 roku żołnierze jednostek Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych udzielili wsparcia ratującym ludzkie życie medykom 22 razy, z czego 18 przypada na 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego (12 na 8BLTr i 6 na 33BLTr), a 4 na Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Tekst: mjr Dariusz Kurowski
Zdjęcie: kmdr ppor. Marcin Braszak

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
21 I 2019
Szkolenie w 17 Wielkopolskiej Brygadzie ...
Żołnierze kompanii manewrowej przygotowującej się do V zmiany PKW Rumunia na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie zostali poddani ...
18 I 2019
Grasujące Leopardy
Czołgiści i ich Leopardy najlepiej czują się wtedy, kiedy mogą wykonywać zadania na Pasie Taktycznym. Tak było również w tym tygodniu, ...
18 I 2019
Do Polski powróciła III zmiana ...
Po sześciomiesięcznym dyżurze w ramach wzmocnienia południowej flanki NATO do Polski powróciła III zmiana PKW Rumunia.
17 I 2019
BAŁKAN-17 praktycznie
W 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej ćwiczenia epizodyczne mające na celu certyfikację XVII zmiany PKW EUFOR nabrały tempa wkraczając w fazę dynamiczną.
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie