..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Akcja Serce ::..
04 IX 2018

Akcja Serce

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Kolejną, czwartą w tym roku Akcję Serce przeprowadziła załoga z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego. Morska Bryza transportowała zespół medyczny z Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologi w Warszawie po trasie Gdynia Oksywie - Warszawa - Gdynia Oksywie.
zdjęcie - Akcja Serce
Samolot M28B Bryza. Foto: kmdr ppor. Marcin Braszak

W godzinach porannych Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie wsparcia zespołu transplantologów z Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii w Aninie w ramach Akcji Serce. Po wytypowaniu załogi i przygotowano do lotu samolot M28B Bryza z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego wystartowała ok. 8.20 żeby powrócić po wykonaniu zadania przed 12.00.

*****

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w akcji „Serce” od wielu lat. Zadanie tego typu załoga z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego wykonywała już czwarty razy w tym roku. W akcjach transportu zespołów medycznych z organami do przeszczepu, w ramach zorganizowanego systemu Akcji Serce uczestniczą załogi samolotów Bryza.

*****

W 2018 roku żołnierze jednostek Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych udzielili wsparcia ratującym ludzkie życie medykom 22 razy, z czego 18 przypada na 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego (12 na 8BLTr i 6 na 33BLTr), a 4 na Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Tekst: mjr Dariusz Kurowski
Zdjęcie: kmdr ppor. Marcin Braszak

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
13 XI 2018
Śmigłowiec BLMW poleciał po chorego ...
W świąteczne niedzielne popołudnie, załoga dyżurna śmigłowca ratowniczego z Gdyni-Babich Dołów, ewakuowała na ląd potrzebującego pomocy medycznej pasażera promu. Poszkodowany znajdował ...
13 XI 2018
Na służbie
W czasie kiedy świętujemy 100 lecie niepodległości, pamiętamy również o tych, którzy stoją na straży naszego bezpieczeństwa.
13 XI 2018
Sojusznicza współpraca
Skomplikowane zadania taktyczne realizowane przez pododdziały zmotoryzowane, pancerne, przeciwlotnicze, artylerii, a także załogi myśliwców i śmigłowców potwierdzają bardzo dobre współdziałanie jakie ...
13 XI 2018
Morskie oblicze Anakondy
Międzynarodowe ćwiczenia o tak dużej skali jak ANAKONDA-18 są doskonałą okazją dla żołnierzy, aby sprawdzić obowiązujące procedury, poziom wyszkolenia oraz możliwości ...
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie