..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Akcja Serce ::..
04 IX 2018

Akcja Serce

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Kolejną, czwartą w tym roku Akcję Serce przeprowadziła załoga z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego. Morska Bryza transportowała zespół medyczny z Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologi w Warszawie po trasie Gdynia Oksywie - Warszawa - Gdynia Oksywie.
zdjęcie - Akcja Serce
Samolot M28B Bryza. Foto: kmdr ppor. Marcin Braszak

W godzinach porannych Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie wsparcia zespołu transplantologów z Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii w Aninie w ramach Akcji Serce. Po wytypowaniu załogi i przygotowano do lotu samolot M28B Bryza z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego wystartowała ok. 8.20 żeby powrócić po wykonaniu zadania przed 12.00.

*****

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w akcji „Serce” od wielu lat. Zadanie tego typu załoga z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego wykonywała już czwarty razy w tym roku. W akcjach transportu zespołów medycznych z organami do przeszczepu, w ramach zorganizowanego systemu Akcji Serce uczestniczą załogi samolotów Bryza.

*****

W 2018 roku żołnierze jednostek Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych udzielili wsparcia ratującym ludzkie życie medykom 22 razy, z czego 18 przypada na 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego (12 na 8BLTr i 6 na 33BLTr), a 4 na Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Tekst: mjr Dariusz Kurowski
Zdjęcie: kmdr ppor. Marcin Braszak

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
19 IV 2019
Życzenia Świąteczne
Życzenia świąteczne Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
19 IV 2019
Illinois Army National Guard Best ...
Żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej oraz 12 Dywizji Zmechanizowanej reprezentowali jednostki podległe Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych w „Illinois Army National Guard ...
18 IV 2019
Akcja Serce
8. Baza Lotnictwa Transportowego w Krakowie wykonała po raz kolejny, ratującą życie Akcję Serce.
18 IV 2019
POPRADY na Centralnym Poligonie Sił ...
Podczas Zgrupowania Poligonowego Wojsk Obrony Przeciwlotniczej na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych Ustka żołnierze 4 dywizjonu przeciwlotniczego 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego w ...
Szakolenie żołnierzy 8 Pułku Przeciwlotniczego
Niezwykła defilada - niezwykły spot
SILNI W SOJUSZACH - zaproszenie na defiladę
F-16 Baltic Air Policing 2019
Baltic Air Policing 2019
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego