..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Udane starty na Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkiej atletyce żołnierzy ::..

• powiększ czcionkę
Na zakończonych w niedzielę w Lublinie Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce zawodniczki i zawodnicy reprezentujący przede wszystkim Wojskowe Zespoły Sportowe zdobyli w sumie 16 medali.
zdjęcie - Udane starty na Mistrzostwach Polski Seniorów w lekkiej atletyce żołnierzy

Na 100 i 200m kobiet srebrny medal zdobyła st. szer. Anna Kiełbasińska z WZS Poznań.

W biegu na 800m kobiet również srebro wywalczyła mar. Angelika Cichocka z WZS Gdynia.

Szer. Paulina Kaczyńska zdobyła 2 medale. Na 1500m była 3, a na 5000m wygrała po pasjonującym finiszu. Zawodniczka reprezentuje 12BZ Szczecin

W biegu na 3000m z przeszkodami 3 miejsce zajęła szer. Katarzyna Kowalska z WZS Wrocław.

w biegu sprinterskim na 100m szer. rez. Remigiusz Olszewski zajął 2 miejsce;
w biegu na 110m przez płotki żołnierze zdobyli 2 medale – mar. Artur Noga był 2, a st. szer. Dominik Bochenek 3. Obaj reprezentują WZS Bydgoszcz;
w 3-skoku zwyciężył st. szer. Adrian Świderski z WZS Wrocław;
w pchnięciu kulą 3 miejsce zdobył st. szer. Jakub Szyszkowski z WZS Wrocław.

Cały dorobek medalowy żołnierzy, to : 6 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe.

Za 2 tygodnie w Berlinie rozpoczną się Mistrzostwa Europy. Wojsko Polskie będzie reprezentowało 12 lekkoatletów. Obecni na zawodach w Lublinie Szef WZS we Wrocławiu ppłk Sławomir Kowalski i koordynator dyscypliny lekka atletyka w Wojsku Polskim por. Marek Adamek obserwując zwyżkującą formę zawodników, sądzą że na Mistrzostwach Europy  sportowcy w mundurach będą walczyć o najwyższe laury.

Tekst: por. Marek Adamek