..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Desant w Mirosławcu - komunikat dla mediów ::..
08 VI 2018

Desant w Mirosławcu - komunikat dla mediów

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Na terenie Polski, Litwy, Łotwy i Estonii rozgrywa się jedno z największych, tegorocznych ćwiczeń pod kryptonimem Saber Strike-18 (SbS18), a jednym z najciekawszych epizodów będzie dzisiejsza operacja amerykańskiej 173 Brygady Powietrznodesantowej.
zdjęcie - Desant w Mirosławcu - komunikat dla mediów

Operacja powietrznodesantowa 173 Brygady zostanie przeprowadzona w piątek 8 czerwca na lotnisku w Mirosławcu. W pierwszej kolejności około 500 amerykańskich żołnierzy zostanie przetransportowanych z bazy lotniczej w niemieckim Ramstien, a następnie zostanie przeprowadzona operacja powietrznodesantowa w Mirosławcu.  

Akredytowani dziennikarze proszeni są o punktualne stawiennictwo w w/w dniu do godz. 14:00 w 12 Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu. Po krótkiej odprawie dziennikarze udadzą się na miejsce zrzutowiska.  

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Szef CPI Drawsko ppłk Marek Pawlak (tel. 887-570-912) oraz rzecznik 12 Bazy kpt. Małgorzata Krywiak (tel. 780 026 387).

***

Międzynarodowe ćwiczenie pk. Saber Strike-18 organizowane przez Dowództwo Wojsk Lądowych USA w Europie jest ósmą edycją szkolenia organizowanego od 2010 r. Tegoroczne manewry będą uwzględniały m.in. elementy wsparcia sojuszniczego, w tym siły grup bojowych NATO rozmieszczonych w państwach bałtyckich i w Polsce. Głównym celem ćwiczenia jest doskonalenie zdolności prowadzenia operacji lądowych i powietrznych przez zaangażowane w ćwiczenie wojska państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 

 

Saber Strike-18 is a multinational exercise scheduled to run June 3-15 and will include participants from 19 countries.  Among the goals of the NATO exercise are the demonstration of the NATO alliance’s capabilities and to enhance existing relationships between participants.

Airborne Assaualts of the US 173rd Airborne BDe will be one of the most interesting operations during this exercise.

Operation of the US Airborne BDe will be conduct in Airfield Mirosławiec on 7th June.

During those operations about 500 US paratroopers is going to jump.

Journalists who have accreditation must be punctual in the Air Base in Mirosławiec before 2 o’clock.

 

Chief of the Press Centre Lt Col Marek Pawlak (phone +48 887 570 912) and the 12th Base spokesman cpt. Margarete Krywiak (phone +48 780 026 387) provide more information.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
22 VI 2018
Najwyższe piłkarskie podium
21 czerwca w Żaganiu podsumowano rywalizację o miano najlepszej reprezentacji w ramach Otwartych Mistrzostw Wojska Polskiego w piłce nożnej.
22 VI 2018
Zawiszacy są już na Łotwie
20 czerwca żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej wyruszyli w rejon pełnienia misji, w ramach wzmocnionej militarnej obecności NATO na wschodniej flance ...
22 VI 2018
Powrót do Ojczyzny
21 czerwca, kilkanaście minut po godzinie trzeciej nad ranem, na lotnisku wojskowym Wrocław-Strachowice wylądował Boeing C-17 Globemaster III. Do Ojczyzny powrócili ...
22 VI 2018
Przekazanie dowodzenia Dowódcy VII i ...
14 czerwca w bazie Bagram w Afganistanie odbyło się oficjalne przekazanie dowodzenia pomiędzy Dowódcami VII i VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego.
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej