..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Desant w Mirosławcu - komunikat dla mediów ::..
08 VI 2018

Desant w Mirosławcu - komunikat dla mediów

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Na terenie Polski, Litwy, Łotwy i Estonii rozgrywa się jedno z największych, tegorocznych ćwiczeń pod kryptonimem Saber Strike-18 (SbS18), a jednym z najciekawszych epizodów będzie dzisiejsza operacja amerykańskiej 173 Brygady Powietrznodesantowej.
zdjęcie - Desant w Mirosławcu - komunikat dla mediów

Operacja powietrznodesantowa 173 Brygady zostanie przeprowadzona w piątek 8 czerwca na lotnisku w Mirosławcu. W pierwszej kolejności około 500 amerykańskich żołnierzy zostanie przetransportowanych z bazy lotniczej w niemieckim Ramstien, a następnie zostanie przeprowadzona operacja powietrznodesantowa w Mirosławcu.  

Akredytowani dziennikarze proszeni są o punktualne stawiennictwo w w/w dniu do godz. 14:00 w 12 Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu. Po krótkiej odprawie dziennikarze udadzą się na miejsce zrzutowiska.  

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Szef CPI Drawsko ppłk Marek Pawlak (tel. 887-570-912) oraz rzecznik 12 Bazy kpt. Małgorzata Krywiak (tel. 780 026 387).

***

Międzynarodowe ćwiczenie pk. Saber Strike-18 organizowane przez Dowództwo Wojsk Lądowych USA w Europie jest ósmą edycją szkolenia organizowanego od 2010 r. Tegoroczne manewry będą uwzględniały m.in. elementy wsparcia sojuszniczego, w tym siły grup bojowych NATO rozmieszczonych w państwach bałtyckich i w Polsce. Głównym celem ćwiczenia jest doskonalenie zdolności prowadzenia operacji lądowych i powietrznych przez zaangażowane w ćwiczenie wojska państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 

 

Saber Strike-18 is a multinational exercise scheduled to run June 3-15 and will include participants from 19 countries.  Among the goals of the NATO exercise are the demonstration of the NATO alliance’s capabilities and to enhance existing relationships between participants.

Airborne Assaualts of the US 173rd Airborne BDe will be one of the most interesting operations during this exercise.

Operation of the US Airborne BDe will be conduct in Airfield Mirosławiec on 7th June.

During those operations about 500 US paratroopers is going to jump.

Journalists who have accreditation must be punctual in the Air Base in Mirosławiec before 2 o’clock.

 

Chief of the Press Centre Lt Col Marek Pawlak (phone +48 887 570 912) and the 12th Base spokesman cpt. Margarete Krywiak (phone +48 780 026 387) provide more information.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
24 I 2019
11. rocznica katastrofy lotniczej pod ...
W 11. rocznicę katastrofy wojskowego samolotu CASA C-295 w Mirosławcu, 23 stycznia odbyły się uroczystości upamiętniające poległych oficerów sił powietrznych i ...
21 I 2019
Szkolenie w 17 Wielkopolskiej Brygadzie ...
Żołnierze kompanii manewrowej przygotowującej się do V zmiany PKW Rumunia na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie zostali poddani ...
18 I 2019
Grasujące Leopardy
Czołgiści i ich Leopardy najlepiej czują się wtedy, kiedy mogą wykonywać zadania na Pasie Taktycznym. Tak było również w tym tygodniu, ...
18 I 2019
Do Polski powróciła III zmiana ...
Po sześciomiesięcznym dyżurze w ramach wzmocnienia południowej flanki NATO do Polski powróciła III zmiana PKW Rumunia.
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie