..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Strzelania nad Bałtykiem ::..
04 V 2018

Strzelania nad Bałtykiem

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Pod koniec kwietnia na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce odbyło się szkolenie jednostek wchodzących w skład 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego (1SLT).
zdjęcie - Strzelania nad Bałtykiem
Mig-29 Fot. C.K. Adamczewski

Było to pierwsze w tym roku szkolenie lotnicze pełnymi siłami tego związku taktycznego. 24 kwietnia nad Bałtykiem i strefą wybrzeża pojawiły się samoloty Su-22 z 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego (21BLT) w Świdwinie oraz Migi-29 z 22 i 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Malborka i Mińska Mazowieckiego (22BLT, 23BLT).

W ramach manewrów ćwiczono elementy zrzutu spadochronowego celu powietrznego CP-100 M-R oraz odpalanie kierowanych pocisków rakietowych klasy powietrze-powietrze. Piloci szkolili się w różnych warunkach widoczności wykonując loty dzienne i nocne.

Dzięki właściwej organizacji i wsparciu ze strony okrętów Marynarki Wojennej oraz obsługi poligonu szkolenie przebiegło bez żadnych zakłóceń i udało się osiągnąć wszystkie założone cele.

Tekst: mjr Paweł Krawczak
Zdjęcia: Cezary K. Adamczewski

Mig-29 Fot. C.K. Adamczewski

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
18 X 2018
Patrol-18 w Dziwnowie
17 października, w Dziwnowie realizowano jeden z epizodów praktycznych ogólnokrajowego ćwiczenia systemu wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu pk. Patrol-18.
17 X 2018
Inspektorat Marynarki Wojennej rozpoczyna służbę ...
W środę, 17 października, Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak zainaugurował funkcjonowanie w Gdyni Inspektoratu Marynarki Wojennej, przeniesionego z Warszawy.
16 X 2018
Centralne obchody Święta Wojsk Radiotechnicznych
Wojska Radiotechniczne obchodzą w tym roku 68. rocznicę powstania. Z tej właśnie okazji, 12 października w Radzionkowie odbyła się uroczysta zbiórka ...
16 X 2018
Ćwiczenie taktyczne z wojskami
Poszukiwanie zatopionej techniki wojskowej, strzelania torpedowe oraz lokalizowanie położenia okrętu podwodnego - to tylko kilka z epizodów zakończonego ćwiczenia taktycznego z ...
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie