..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Dziewczyny na medal ::..
09 IV 2018

Dziewczyny na medal

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Za oknem już wiosna i temperatury dochodzące do 20 stopni, natomiast sezon biathlonistów dopiero dobiega końca. Wisienką u tortu mijającego, olimpijskiego, sezonu były Wojskowe Mistrzostwa Świata w Narciarstwie i Biathlonie, które pomiędzy 04-08 kwietnia odbyły się w Hochfilzen w Austrii.
zdjęcie - Dziewczyny na medal
Wojskowe Mistrzostwa Świata w Narciarstwie i Biathlonie.

Zawody zostały rozegrane w pięciu różnych dyscyplinach sportowych:

- biegi narciarskie,
- biathlon,
- bieg patrolowy,
- narciarstwo alpejskie,
- paraski (połączenie spadochroniarstwa i narciarstwa alpejskiego).

Nasza Reprezentacja składała się z 12 zawodników we wszystkich dyscyplinach poza narciarstwem alpejskim. Trzon tej Reprezentacji tworzyli zawodnicy Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu w Biathlonie i to z nimi wiązane były największe nadzieję medalowe.

W zawodach wzięło udział w sumie 301 zawodników z 25 krajów, a rywalizacja sportowa była rozłożona na cztery dni. Miejscem rozgrywania zawodów był piękny obiekt w Hochfilzen (Austria), zlokalizowany we wschodnim Tryolu, dobrze znany z rywalizacji najlepszych Biathlonistów i Biegaczy Narciarskich, to między innymi tutaj w zeszłym roku rozegrane były Mistrzostwa Świata w Biathlonie.

Mistrzostwa okazały się udane dla Reprezentacji Polski oraz Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu. W biegu indywidualnym w Biathlonie brązowy medal zdobyła szer. Kinga Mitoraj, ten wynik z pewnością może być rozpatrywany jako jeden z jej największych sukcesów w kategorii seniorskiej.

W tym samym biegu, w klasyfikacji zespołowej, Polki, w składzie Mitoraj,  st. kpr. Krystyna Guzik oraz st. szer. Magdalena Gwizdoń (wszystkie WZS Wrocław), zdobyły srebrny medal, ustępując tylko Reprezentacji Austrii. Możemy mówić o pechu, bo suma czasów trzech zawodniczek wyniosła 67 minut, natomiast do najwyższego stopnia podium zabrakło nam jedynie 1,5 sek (!).

Krążek srebrny padł łupem Reprezentantek Polski w Biegu Patrolowym, drużyna w składzie: szer. Kinga Mitoraj, st. szer. Magdalena Gwizdoń, st. szer. Karolina Pitoń, szer. Anna Mąka, uległa tylko faworyzowanym Austriaczkom.

O wysokim poziomie rozgrywanych w Austrii zawodów może świadczyć fakt, że zwycięzcą rywalizacji mężczyzn w biegach narciarskich został Szwajcar Dario Cologna, wielokrotny medalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata.

Tekst: mł. chor. Wojciech Dwojak
Zdjęcia: mjr Sławomir Kotas, ppłk Sławomir Kowalski.

Wojskowe Mistrzostwa Świata w Narciarstwie i Biathlonie.

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
23 IV 2018
„Akcja Serce” w wykonaniu lotników ...
20 kwietnia, załoga statku powietrznego z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie wzięła po raz kolejny udział w misji ratowania ludzkiego ...
23 IV 2018
Pancerniacy świętują!
Czołem Pancerniacy! Takimi słowami przywitał żołnierzy 34BKPanc dowódca jednostki, płk Dariusz Lewandowski rozpoczynając tym samym uroczysty apel z okazji święta Brygady.
20 IV 2018
Pancerny pięciobój
W trzecim tygodniu kwietnia do 10 Brygady Kawalerii Pancernej przyjechali pięcioboiści z jednostek Czarnej Dywizji. Żołnierze – sportowcy rywalizowali w tej ...
20 IV 2018
Najlepsi z najlepszych w Wojskach ...
W CSWLąd Poznań trwają zawody o wyłonienie najlepszych plutonów w wyszkoleniu bojowym w Wojskach Lądowych. W dniu 26 marca uroczystego otwarcia ...
3 Flotylla Okrętów
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Gwiezdne Wojny