..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Dziewczyny na medal ::..
09 IV 2018

Dziewczyny na medal

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Za oknem już wiosna i temperatury dochodzące do 20 stopni, natomiast sezon biathlonistów dopiero dobiega końca. Wisienką u tortu mijającego, olimpijskiego, sezonu były Wojskowe Mistrzostwa Świata w Narciarstwie i Biathlonie, które pomiędzy 04-08 kwietnia odbyły się w Hochfilzen w Austrii.
zdjęcie - Dziewczyny na medal
Wojskowe Mistrzostwa Świata w Narciarstwie i Biathlonie.

Zawody zostały rozegrane w pięciu różnych dyscyplinach sportowych:

- biegi narciarskie,
- biathlon,
- bieg patrolowy,
- narciarstwo alpejskie,
- paraski (połączenie spadochroniarstwa i narciarstwa alpejskiego).

Nasza Reprezentacja składała się z 12 zawodników we wszystkich dyscyplinach poza narciarstwem alpejskim. Trzon tej Reprezentacji tworzyli zawodnicy Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu w Biathlonie i to z nimi wiązane były największe nadzieję medalowe.

W zawodach wzięło udział w sumie 301 zawodników z 25 krajów, a rywalizacja sportowa była rozłożona na cztery dni. Miejscem rozgrywania zawodów był piękny obiekt w Hochfilzen (Austria), zlokalizowany we wschodnim Tryolu, dobrze znany z rywalizacji najlepszych Biathlonistów i Biegaczy Narciarskich, to między innymi tutaj w zeszłym roku rozegrane były Mistrzostwa Świata w Biathlonie.

Mistrzostwa okazały się udane dla Reprezentacji Polski oraz Wojskowego Zespołu Sportowego we Wrocławiu. W biegu indywidualnym w Biathlonie brązowy medal zdobyła szer. Kinga Mitoraj, ten wynik z pewnością może być rozpatrywany jako jeden z jej największych sukcesów w kategorii seniorskiej.

W tym samym biegu, w klasyfikacji zespołowej, Polki, w składzie Mitoraj,  st. kpr. Krystyna Guzik oraz st. szer. Magdalena Gwizdoń (wszystkie WZS Wrocław), zdobyły srebrny medal, ustępując tylko Reprezentacji Austrii. Możemy mówić o pechu, bo suma czasów trzech zawodniczek wyniosła 67 minut, natomiast do najwyższego stopnia podium zabrakło nam jedynie 1,5 sek (!).

Krążek srebrny padł łupem Reprezentantek Polski w Biegu Patrolowym, drużyna w składzie: szer. Kinga Mitoraj, st. szer. Magdalena Gwizdoń, st. szer. Karolina Pitoń, szer. Anna Mąka, uległa tylko faworyzowanym Austriaczkom.

O wysokim poziomie rozgrywanych w Austrii zawodów może świadczyć fakt, że zwycięzcą rywalizacji mężczyzn w biegach narciarskich został Szwajcar Dario Cologna, wielokrotny medalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata.

Tekst: mł. chor. Wojciech Dwojak
Zdjęcia: mjr Sławomir Kotas, ppłk Sławomir Kowalski.

Wojskowe Mistrzostwa Świata w Narciarstwie i Biathlonie.

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
21 IX 2018
Walka w terenie zurbanizowanym
Pododdziały z 10 Brygady Kawalerii Pancernej, uczestniczące w szkoleniu na Ośrodku Szkolenia Wojsk Lądowych w Wędrzynie, wykorzystują każdą okazję, aby doskonalić ...
21 IX 2018
Szkolenie poligonowe 1 Dywizjonu Artylerii ...
Od niemal tygodnia żołnierze 1 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 23 Pułku Artylerii realizują szkolenie poligonowe w Żaganiu. W dniach 19-20 września bateria ...
20 IX 2018
Kolejna zmiana warty w Bemowie ...
20 września w Bemowie Piskim odbyło się uroczyste przekazanie zmiany Międzynarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO
19 IX 2018
Wizyta Attaché Obrony Słowacji
I zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Jan Śliwka spotkał się dzisiaj ze zdającym i przyjmującym obowiązki na stanowisku ...
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie