..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Mało widoczni - zawsze obecni ::..
06 IV 2018

Mało widoczni - zawsze obecni

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Od 21 lutego do 30 marca batalion logistyczny 12 Brygady Zmechanizowanej realizował zadania związane z zabezpieczeniem szkolenia poligonowego w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.
zdjęcie - Mało widoczni - zawsze obecni
Fot. por. B. Kulesza

O znaczeniu logistyki nie trzeba nikogo przekonywać, albowiem działanie pododdziałów bojowych bez paliwa, amunicji czy żywności jest niemożliwe. Podobnie jest z ewakuacją i remontami uszkodzonego sprzętu.

Batalion logistyczny 12 Brygady Zmechanizowanej realizował zabezpieczenie logistyczne w różnych obszarach, takich jak zaopatrzenie w materiały pędne i smary, wydawanie środków bojowych, obsługiwanie i naprawa sprzętu wojskowego w zakresie przynależnym dla kompanii remontowej, a także zarządzanie zakontraktowanymi urządzeniami sanitarnymi.  Poligonowy Punkt Żywienia (PPŻ) zajmował centralne miejsce na obozowisku. Swój kunszt prezentowało tam 22 kucharzy z Błękitnej Brygady. Przygotowanie posiłków wymagało od nich pracy zmianowej - od godziny 04.00 rano do 22.00 wieczorem. „Musimy gotować smacznie, ale przede wszystkim z zachowaniem restrykcyjnych przepisów” – relacjonował st. chor. sztab. Leszek Chudziński.

Różnorodność zadań realizowanych przez pododdziały zgrupowania poligonowego wygenerowała potrzebę zorganizowania przez kompanię remontową Polowego Parku Sprzętu Technicznego. Polowy Punkt Środków Bojowych, Polowy Punkt Środków Zaopatrzenia (MPS), Polowy Punkt Mundurowy zabezpieczała z kolei kompania zaopatrzenia. „Realizacja zadań związanych z zabezpieczeniem logistycznym w pełnym spektrum pozwala pododdziałom bojowym skupić się na wykonywaniu zdań zgodnie z ich wojennym przeznaczeniem. Wypoczęci i odpowiednio zaopatrzeni żołnierze oraz sprawny sprzęt wojskowy to dla nas największa satysfakcja za wykonaną pracę podczas szkolenia poligonowego” – podsumował podpułkownik Adam Wawszczyk.

Włożony przez żołnierzy z kompanii zaopatrzenia i kompanii remontowej Błękitnej Brygady wysiłek pozwolił na efektywną realizację szerokiego spektrum stojących przed nimi zadań, a całe przedsięwzięcie było najlepszą formą na doskonalenie umiejętności wszystkich zaangażowanych w nie żołnierzy.

Tekst i zdjęcia: por. Bartłomiej Kulesza

Fot. por. B. Kulesza

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
20 VII 2018
Saperzy w poszukiwaniu prawdy historycznej
Od dwóch lat prowadzona jest współpraca, na podstawie rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 września 2015 r. w sprawie trybu ...
19 VII 2018
Wizyta MUI w DG RSZ
18 lipca w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. pil. Jan Śliwka przyjął delegację przedstawicieli Military University Institute (MUI).
17 VII 2018
Wizyta rumuńskiego attaché obrony
17 lipca w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych odbyła się pożegnalno-zapoznawcza wizyta Attaché Obrony, Wojskowego, Morskiego i Lotniczego przy Ambasadzie Rumunii ...
17 VII 2018
Powitanie PKW Rumunia
17 lipca na placu apelowym 3 Brygady Radiotechnicznej we Wrocławiu podczas uroczystego apelu przywitano żołnierzy II zmiany PKW, którzy po zakończeniu ...
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej