..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Spotkanie Komitetu Wykonawczego ::..
30 III 2018

Spotkanie Komitetu Wykonawczego

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W dniach 27-28 marca Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Dowództwo Sił Zbrojnych USA w Europie wspólnie zorganizowały i przeprowadziły spotkanie Komitetu Wykonawczego Wspólnej Komisji Wielonarodowej ds. Reformy Systemu Obrony i Współpracy Obronnej z Ukrainą.
zdjęcie - Spotkanie Komitetu Wykonawczego

Powitania uczestników oraz otwarcia spotkania dokonał I zastępca dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. pil. Jan Śliwka.

W posiedzeniu komitetu uczestniczyło ponad 120 przedstawicieli Sił Zbrojnych USA, Kanady, Litwy, Polski, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Po raz pierwszy w charakterze obserwatorów wzięli w nim również udział reprezentanci Danii i Szwecji.

W trakcie spotkania omówiono i dokonano oceny aktualnego stanu realizacji zadań przez przedstawicieli podkomitetów i grup roboczych (Wojsk Specjalnych, Wojsk Lądowych i Policji Wojskowej), przedstawiono nowe projekty i cele oraz  opracowano plan działania na kolejne sześć miesięcy. Zaprezentowano także propozycje strony duńskiej i szwedzkiej w zakresie ich ewentualnego udziału w pracach.

*******************************

Wielonarodowa Wspólna Komisja ds. Reformy Systemu Obrony i Współpracy Obronnej z Ukrainą została ustanowiona w celu wsparcia reformy w sektorze obronnym, a także opracowania zaawansowanych programów szkolenia wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy. Wielonarodowa Wspólna Komisja koordynuje również wysiłki Wspólnej Wielonarodowej Grupy Roboczej ds. Szkoleń - Ukraina.

Tekst i zdjęcia: płk Lucjan Murański

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
21 IX 2018
Walka w terenie zurbanizowanym
Pododdziały z 10 Brygady Kawalerii Pancernej, uczestniczące w szkoleniu na Ośrodku Szkolenia Wojsk Lądowych w Wędrzynie, wykorzystują każdą okazję, aby doskonalić ...
21 IX 2018
Szkolenie poligonowe 1 Dywizjonu Artylerii ...
Od niemal tygodnia żołnierze 1 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 23 Pułku Artylerii realizują szkolenie poligonowe w Żaganiu. W dniach 19-20 września bateria ...
20 IX 2018
Kolejna zmiana warty w Bemowie ...
20 września w Bemowie Piskim odbyło się uroczyste przekazanie zmiany Międzynarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO
19 IX 2018
Wizyta Attaché Obrony Słowacji
I zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Jan Śliwka spotkał się dzisiaj ze zdającym i przyjmującym obowiązki na stanowisku ...
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie