..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Spotkanie Komitetu Wykonawczego ::..
30 III 2018

Spotkanie Komitetu Wykonawczego

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W dniach 27-28 marca Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Dowództwo Sił Zbrojnych USA w Europie wspólnie zorganizowały i przeprowadziły spotkanie Komitetu Wykonawczego Wspólnej Komisji Wielonarodowej ds. Reformy Systemu Obrony i Współpracy Obronnej z Ukrainą.
zdjęcie - Spotkanie Komitetu Wykonawczego

Powitania uczestników oraz otwarcia spotkania dokonał I zastępca dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. pil. Jan Śliwka.

W posiedzeniu komitetu uczestniczyło ponad 120 przedstawicieli Sił Zbrojnych USA, Kanady, Litwy, Polski, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Po raz pierwszy w charakterze obserwatorów wzięli w nim również udział reprezentanci Danii i Szwecji.

W trakcie spotkania omówiono i dokonano oceny aktualnego stanu realizacji zadań przez przedstawicieli podkomitetów i grup roboczych (Wojsk Specjalnych, Wojsk Lądowych i Policji Wojskowej), przedstawiono nowe projekty i cele oraz  opracowano plan działania na kolejne sześć miesięcy. Zaprezentowano także propozycje strony duńskiej i szwedzkiej w zakresie ich ewentualnego udziału w pracach.

*******************************

Wielonarodowa Wspólna Komisja ds. Reformy Systemu Obrony i Współpracy Obronnej z Ukrainą została ustanowiona w celu wsparcia reformy w sektorze obronnym, a także opracowania zaawansowanych programów szkolenia wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy. Wielonarodowa Wspólna Komisja koordynuje również wysiłki Wspólnej Wielonarodowej Grupy Roboczej ds. Szkoleń - Ukraina.

Tekst i zdjęcia: płk Lucjan Murański

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
10 XII 2018
Dragoni i napalm
2 kompania zmechanizowana z 10 Brygady Kawalerii Pancernej, odbyła nietypowe zajęcia z Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia. Tematem zajęć była ochrona ...
10 XII 2018
Saperzy w kolejnej akcji
Po raz 240 w tym roku patrol rozminowania nr 1 dowodzony przez st. chor. szt. Henryka Trębasa z 5 Pułku Inżynieryjnego ...
10 XII 2018
Obchody artyleryjskiego święta
7 grudnia na terenie Ośrodka Szkolenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu odbyły się obchody Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii.
10 XII 2018
Zimowe strzelania z haubic KRAB
Trening Kierowania Ogniem pododdziałów 2 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej ze strzelaniem amunicją bojową w ramach badań eksploatacyjno-wojskowych dywizjonowego modułu ogniowego wyposażonego haubice ...
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie