..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Spotkanie Komitetu Wykonawczego ::..
30 III 2018

Spotkanie Komitetu Wykonawczego

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W dniach 27-28 marca Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Dowództwo Sił Zbrojnych USA w Europie wspólnie zorganizowały i przeprowadziły spotkanie Komitetu Wykonawczego Wspólnej Komisji Wielonarodowej ds. Reformy Systemu Obrony i Współpracy Obronnej z Ukrainą.
zdjęcie - Spotkanie Komitetu Wykonawczego

Powitania uczestników oraz otwarcia spotkania dokonał I zastępca dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. pil. Jan Śliwka.

W posiedzeniu komitetu uczestniczyło ponad 120 przedstawicieli Sił Zbrojnych USA, Kanady, Litwy, Polski, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Po raz pierwszy w charakterze obserwatorów wzięli w nim również udział reprezentanci Danii i Szwecji.

W trakcie spotkania omówiono i dokonano oceny aktualnego stanu realizacji zadań przez przedstawicieli podkomitetów i grup roboczych (Wojsk Specjalnych, Wojsk Lądowych i Policji Wojskowej), przedstawiono nowe projekty i cele oraz  opracowano plan działania na kolejne sześć miesięcy. Zaprezentowano także propozycje strony duńskiej i szwedzkiej w zakresie ich ewentualnego udziału w pracach.

*******************************

Wielonarodowa Wspólna Komisja ds. Reformy Systemu Obrony i Współpracy Obronnej z Ukrainą została ustanowiona w celu wsparcia reformy w sektorze obronnym, a także opracowania zaawansowanych programów szkolenia wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy. Wielonarodowa Wspólna Komisja koordynuje również wysiłki Wspólnej Wielonarodowej Grupy Roboczej ds. Szkoleń - Ukraina.

Tekst i zdjęcia: płk Lucjan Murański

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
23 IV 2018
„Akcja Serce” w wykonaniu lotników ...
20 kwietnia, załoga statku powietrznego z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie wzięła po raz kolejny udział w misji ratowania ludzkiego ...
23 IV 2018
Pancerniacy świętują!
Czołem Pancerniacy! Takimi słowami przywitał żołnierzy 34BKPanc dowódca jednostki, płk Dariusz Lewandowski rozpoczynając tym samym uroczysty apel z okazji święta Brygady.
20 IV 2018
Pancerny pięciobój
W trzecim tygodniu kwietnia do 10 Brygady Kawalerii Pancernej przyjechali pięcioboiści z jednostek Czarnej Dywizji. Żołnierze – sportowcy rywalizowali w tej ...
20 IV 2018
Najlepsi z najlepszych w Wojskach ...
W CSWLąd Poznań trwają zawody o wyłonienie najlepszych plutonów w wyszkoleniu bojowym w Wojskach Lądowych. W dniu 26 marca uroczystego otwarcia ...
3 Flotylla Okrętów
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Gwiezdne Wojny