..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Kurs szkoleniowo-metodyczny Dowódcy Generalnego ::..
08 III 2018

Kurs szkoleniowo-metodyczny Dowódcy Generalnego

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W dniach 5-7 marca na terenie 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz poligonu w Nowej Dębie odbył się kurs szkoleniowo-metodyczny dla dowódców, szefów sztabów i szefów szkolenia jednostek wojskowych podległych Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Kurs szkoleniowo-metodyczny Dowódcy Generalnego
Kurs szkoleniowo-metodyczny w 21 BSP. Fot. por. R. Kurzawa

Jego celem było doskonalenie umiejętności uczestników w zakresie planowania i organizowania szkolenia żołnierzy rezerwy realizowanego w ramach ćwiczeń wojskowych. Kurs składał się z dwóch części - teoretycznej i pokazu praktycznego. Podczas pierwszej części szkolenia główny nacisk położono na przedstawionie procesu współdziałania jednostki wojskowej z terenowymi organami administracji wojskowej w zakresie planowania i realizacji ćwiczeń rezerwy.

Po zapoznaniu się z częścią teoretyczną, uczestnicy kursu, drugiego dnia zajęć przemieścili się na teren poligonu w Nowej Dębie by tam obserwować praktyczne wykonanie zagadnień szkoleniowych oraz możliwe warianty prowadzenia zajęć.

Tekst i zdjęcia: por. Romuald Kurzawa

Kurs szkoleniowo-metodyczny w 21 BSP. Fot. por. R. Kurzawa

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
22 VI 2018
Najwyższe piłkarskie podium
21 czerwca w Żaganiu podsumowano rywalizację o miano najlepszej reprezentacji w ramach Otwartych Mistrzostw Wojska Polskiego w piłce nożnej.
22 VI 2018
Zawiszacy są już na Łotwie
20 czerwca żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej wyruszyli w rejon pełnienia misji, w ramach wzmocnionej militarnej obecności NATO na wschodniej flance ...
22 VI 2018
Powrót do Ojczyzny
21 czerwca, kilkanaście minut po godzinie trzeciej nad ranem, na lotnisku wojskowym Wrocław-Strachowice wylądował Boeing C-17 Globemaster III. Do Ojczyzny powrócili ...
22 VI 2018
Przekazanie dowodzenia Dowódcy VII i ...
14 czerwca w bazie Bagram w Afganistanie odbyło się oficjalne przekazanie dowodzenia pomiędzy Dowódcami VII i VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego.
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej