..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Kurs szkoleniowo-metodyczny Dowódcy Generalnego ::..
08 III 2018

Kurs szkoleniowo-metodyczny Dowódcy Generalnego

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W dniach 5-7 marca na terenie 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz poligonu w Nowej Dębie odbył się kurs szkoleniowo-metodyczny dla dowódców, szefów sztabów i szefów szkolenia jednostek wojskowych podległych Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Kurs szkoleniowo-metodyczny Dowódcy Generalnego
Kurs szkoleniowo-metodyczny w 21 BSP. Fot. por. R. Kurzawa

Jego celem było doskonalenie umiejętności uczestników w zakresie planowania i organizowania szkolenia żołnierzy rezerwy realizowanego w ramach ćwiczeń wojskowych. Kurs składał się z dwóch części - teoretycznej i pokazu praktycznego. Podczas pierwszej części szkolenia główny nacisk położono na przedstawionie procesu współdziałania jednostki wojskowej z terenowymi organami administracji wojskowej w zakresie planowania i realizacji ćwiczeń rezerwy.

Po zapoznaniu się z częścią teoretyczną, uczestnicy kursu, drugiego dnia zajęć przemieścili się na teren poligonu w Nowej Dębie by tam obserwować praktyczne wykonanie zagadnień szkoleniowych oraz możliwe warianty prowadzenia zajęć.

Tekst i zdjęcia: por. Romuald Kurzawa

Kurs szkoleniowo-metodyczny w 21 BSP. Fot. por. R. Kurzawa

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
24 IX 2018
16 Dywizja Zmechanizowana świętowała 99. ...
W dniach 20 i 21 września w Elblągu odbyły się uroczyste obchody 99. rocznicy powstania 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
24 IX 2018
Polsko-amerykańskie szkolenie One Sky
W ubiegłym tygodniu odbyło się zintegrowane czterodniowe szkolenie z udziałem amerykańskich samolotów F-15 i F-16, polskich F-16 oraz samolotów z 2 ...
24 IX 2018
Orliki na Athens Flying Week ...
Pokazami lotniczymi Athens Flying Week 2018 w bazie Sil Powietrznych Grecji w Tanagrze, Zespół Akrobacyjny ORLIK zakończył sezon występów polskich lotników ...
24 IX 2018
Bycie oficerem to przede wszystkim ...
– Niech słowa przysięgi „Tobie Ojczyzno”, a także „Dobro Rzeczypospolitej Polskiej będzie dla mnie najwyższym prawem” - będą zobowiązaniem do ciężkiej ...
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie