..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Kurs szkoleniowo-metodyczny Dowódcy Generalnego ::..
08 III 2018

Kurs szkoleniowo-metodyczny Dowódcy Generalnego

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W dniach 5-7 marca na terenie 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz poligonu w Nowej Dębie odbył się kurs szkoleniowo-metodyczny dla dowódców, szefów sztabów i szefów szkolenia jednostek wojskowych podległych Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Kurs szkoleniowo-metodyczny Dowódcy Generalnego
Kurs szkoleniowo-metodyczny w 21 BSP. Fot. por. R. Kurzawa

Jego celem było doskonalenie umiejętności uczestników w zakresie planowania i organizowania szkolenia żołnierzy rezerwy realizowanego w ramach ćwiczeń wojskowych. Kurs składał się z dwóch części - teoretycznej i pokazu praktycznego. Podczas pierwszej części szkolenia główny nacisk położono na przedstawionie procesu współdziałania jednostki wojskowej z terenowymi organami administracji wojskowej w zakresie planowania i realizacji ćwiczeń rezerwy.

Po zapoznaniu się z częścią teoretyczną, uczestnicy kursu, drugiego dnia zajęć przemieścili się na teren poligonu w Nowej Dębie by tam obserwować praktyczne wykonanie zagadnień szkoleniowych oraz możliwe warianty prowadzenia zajęć.

Tekst i zdjęcia: por. Romuald Kurzawa

Kurs szkoleniowo-metodyczny w 21 BSP. Fot. por. R. Kurzawa

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
16 III 2018
Saperzy na Podkarpaciu
Kolejna niebezpieczna akcja podejmowania pozostałości z okresu II Wojny światowej na terenie województwa podkarpackiego.
16 III 2018
Ostatnie poligonowe strzelania
16 marca dobiegło końca szkolenie poligonowe 23 Pułku Artylerii z Bolesławca w OSPWL Żagań. Jedno jest pewne - żołnierze i ich ...
16 III 2018
Pożegnanie EUFOR ALTHEA
15 marca w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża (7 BOW) w Słupsku odbyło się pożegnanie żołnierzy wyjeżdżających do Bośni i Hercegowiny w ...
16 III 2018
Odprawa kierowniczej kadry MON i ...
15 marca w Warszawie odbyła się odprawa rozliczeniowo-koordynacyjna kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych RP z udziałem Prezydenta RP i Ministra ...
3 Flotylla Okrętów
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor