..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Kurs szkoleniowo-metodyczny Dowódcy Generalnego ::..
08 III 2018

Kurs szkoleniowo-metodyczny Dowódcy Generalnego

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W dniach 5-7 marca na terenie 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz poligonu w Nowej Dębie odbył się kurs szkoleniowo-metodyczny dla dowódców, szefów sztabów i szefów szkolenia jednostek wojskowych podległych Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.
zdjęcie - Kurs szkoleniowo-metodyczny Dowódcy Generalnego
Kurs szkoleniowo-metodyczny w 21 BSP. Fot. por. R. Kurzawa

Jego celem było doskonalenie umiejętności uczestników w zakresie planowania i organizowania szkolenia żołnierzy rezerwy realizowanego w ramach ćwiczeń wojskowych. Kurs składał się z dwóch części - teoretycznej i pokazu praktycznego. Podczas pierwszej części szkolenia główny nacisk położono na przedstawionie procesu współdziałania jednostki wojskowej z terenowymi organami administracji wojskowej w zakresie planowania i realizacji ćwiczeń rezerwy.

Po zapoznaniu się z częścią teoretyczną, uczestnicy kursu, drugiego dnia zajęć przemieścili się na teren poligonu w Nowej Dębie by tam obserwować praktyczne wykonanie zagadnień szkoleniowych oraz możliwe warianty prowadzenia zajęć.

Tekst i zdjęcia: por. Romuald Kurzawa

Kurs szkoleniowo-metodyczny w 21 BSP. Fot. por. R. Kurzawa

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
17 XII 2018
Saperzy 9 Pułku Rozpoznawczego 173 ...
Patrol rozminowania Nr 11 pod dowództwem st. chor. szt. Mieczysława Kościńskiego z lidzbarskiego 9 Pułku Rozpoznawczego, realizował skomplikowane zadanie w ramach ...
15 XII 2018
Saperzy zbudowali kładkę w Międzyrzeczu
Pod koniec zeszłego miesiąca żołnierze 2 Pułku Inżynieryjnego zakończyli budowę kładki na rzece Obra w miejscowości Międzyrzecz.
14 XII 2018
Urodziny najstarszego marynarza
Kapitan w stanie spoczynku Aleksander Pawelec, żołnierz Lądowej Obrony Wybrzeża 1939 i Armii Krajowej, obchodził 103 urodziny.
13 XII 2018
“Droga Hannibala” - mamy to!!!
Podczas ćwiczenia taktyczne z wojskami pk. “PUMA-18” reaktywowano tzw. “Drogę Hannibala”, czyli trasę dla pojazdów gąsienicowych, którą będą mogły przemieszczać się ...
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie