..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Międzynarodowa współpraca artylerzystów ::..
06 III 2018

Międzynarodowa współpraca artylerzystów

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Od 23 lutego artylerzyści z „Błękitnej Brygady” biorą udział w międzynarodowym ćwiczeniu Dynamic Front-18 na terenie ośrodka poligonowego 7 Armii USA w Grafenwoehr w Niemczech.
zdjęcie - Międzynarodowa współpraca artylerzystów
AHS wz. 1977 Dana Fot. st. szer. A. Kuśmierek

Ćwiczenie Dynamic Front-18, pozwala doskonalić się żołnierzom z pododdziałów artylerii w zakresie wykonywania zadań ogniowych z jednoczesnym sprawdzeniem ich działania w międzynarodowym środowisku. Interoperacyjność, czyli zgranie wszystkich procedur i systemów,  jest właśnie największym wyzwaniem dla wojsk sojuszniczych.

Dowodem na doskonałe przygotowania artylerzystów z 12 Brygady Zmechanizowanej było ich działanie podczas wizyty dowódcy brytyjskiej 1 Brygady Artylerii. Gen. bryg. John Mead, przebywając na stanowisku dowodzenia choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej, miał możliwość obserwować polskich żołnierzy w akcji osobiście stawiając im zadania, które przekładały się na realne wsparcie ogniowe.

Ćwiczenie Dynamic Front-18 to kolejne z serii ćwiczeń międzynarodowych, w jakich uczestniczą żołnierze 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej (12 SDZ). To również element przygotowania do najważniejszego tegorocznego ćwiczenia 12 SDZ jakim jest Anakonda-18, podczas którego będzie ona głównym ćwiczącym związkiem taktycznym. Szkolenie Dynamic Front-18 zakończy się w sobotę 10 marca.

Tekst:: mjr Marcel Podhorodecki, por. Bartłomiej Kulesza
Zdjęcia: st. szer. Artur Kuśmierek

AHS wz. 1977 Dana Fot. st. szer. A. Kuśmierek

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
22 VI 2018
Najwyższe piłkarskie podium
21 czerwca w Żaganiu podsumowano rywalizację o miano najlepszej reprezentacji w ramach Otwartych Mistrzostw Wojska Polskiego w piłce nożnej.
22 VI 2018
Zawiszacy są już na Łotwie
20 czerwca żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej wyruszyli w rejon pełnienia misji, w ramach wzmocnionej militarnej obecności NATO na wschodniej flance ...
22 VI 2018
Powrót do Ojczyzny
21 czerwca, kilkanaście minut po godzinie trzeciej nad ranem, na lotnisku wojskowym Wrocław-Strachowice wylądował Boeing C-17 Globemaster III. Do Ojczyzny powrócili ...
22 VI 2018
Przekazanie dowodzenia Dowódcy VII i ...
14 czerwca w bazie Bagram w Afganistanie odbyło się oficjalne przekazanie dowodzenia pomiędzy Dowódcami VII i VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego.
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej