..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Międzynarodowa współpraca artylerzystów ::..
06 III 2018

Międzynarodowa współpraca artylerzystów

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Od 23 lutego artylerzyści z „Błękitnej Brygady” biorą udział w międzynarodowym ćwiczeniu Dynamic Front-18 na terenie ośrodka poligonowego 7 Armii USA w Grafenwoehr w Niemczech.
zdjęcie - Międzynarodowa współpraca artylerzystów
AHS wz. 1977 Dana Fot. st. szer. A. Kuśmierek

Ćwiczenie Dynamic Front-18, pozwala doskonalić się żołnierzom z pododdziałów artylerii w zakresie wykonywania zadań ogniowych z jednoczesnym sprawdzeniem ich działania w międzynarodowym środowisku. Interoperacyjność, czyli zgranie wszystkich procedur i systemów,  jest właśnie największym wyzwaniem dla wojsk sojuszniczych.

Dowodem na doskonałe przygotowania artylerzystów z 12 Brygady Zmechanizowanej było ich działanie podczas wizyty dowódcy brytyjskiej 1 Brygady Artylerii. Gen. bryg. John Mead, przebywając na stanowisku dowodzenia choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej, miał możliwość obserwować polskich żołnierzy w akcji osobiście stawiając im zadania, które przekładały się na realne wsparcie ogniowe.

Ćwiczenie Dynamic Front-18 to kolejne z serii ćwiczeń międzynarodowych, w jakich uczestniczą żołnierze 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej (12 SDZ). To również element przygotowania do najważniejszego tegorocznego ćwiczenia 12 SDZ jakim jest Anakonda-18, podczas którego będzie ona głównym ćwiczącym związkiem taktycznym. Szkolenie Dynamic Front-18 zakończy się w sobotę 10 marca.

Tekst:: mjr Marcel Podhorodecki, por. Bartłomiej Kulesza
Zdjęcia: st. szer. Artur Kuśmierek

AHS wz. 1977 Dana Fot. st. szer. A. Kuśmierek

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
17 XII 2018
Saperzy 9 Pułku Rozpoznawczego 173 ...
Patrol rozminowania Nr 11 pod dowództwem st. chor. szt. Mieczysława Kościńskiego z lidzbarskiego 9 Pułku Rozpoznawczego, realizował skomplikowane zadanie w ramach ...
15 XII 2018
Saperzy zbudowali kładkę w Międzyrzeczu
Pod koniec zeszłego miesiąca żołnierze 2 Pułku Inżynieryjnego zakończyli budowę kładki na rzece Obra w miejscowości Międzyrzecz.
14 XII 2018
Urodziny najstarszego marynarza
Kapitan w stanie spoczynku Aleksander Pawelec, żołnierz Lądowej Obrony Wybrzeża 1939 i Armii Krajowej, obchodził 103 urodziny.
13 XII 2018
“Droga Hannibala” - mamy to!!!
Podczas ćwiczenia taktyczne z wojskami pk. “PUMA-18” reaktywowano tzw. “Drogę Hannibala”, czyli trasę dla pojazdów gąsienicowych, którą będą mogły przemieszczać się ...
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie