..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Międzynarodowa współpraca artylerzystów ::..
06 III 2018

Międzynarodowa współpraca artylerzystów

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Od 23 lutego artylerzyści z „Błękitnej Brygady” biorą udział w międzynarodowym ćwiczeniu Dynamic Front-18 na terenie ośrodka poligonowego 7 Armii USA w Grafenwoehr w Niemczech.
zdjęcie - Międzynarodowa współpraca artylerzystów
AHS wz. 1977 Dana Fot. st. szer. A. Kuśmierek

Ćwiczenie Dynamic Front-18, pozwala doskonalić się żołnierzom z pododdziałów artylerii w zakresie wykonywania zadań ogniowych z jednoczesnym sprawdzeniem ich działania w międzynarodowym środowisku. Interoperacyjność, czyli zgranie wszystkich procedur i systemów,  jest właśnie największym wyzwaniem dla wojsk sojuszniczych.

Dowodem na doskonałe przygotowania artylerzystów z 12 Brygady Zmechanizowanej było ich działanie podczas wizyty dowódcy brytyjskiej 1 Brygady Artylerii. Gen. bryg. John Mead, przebywając na stanowisku dowodzenia choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej, miał możliwość obserwować polskich żołnierzy w akcji osobiście stawiając im zadania, które przekładały się na realne wsparcie ogniowe.

Ćwiczenie Dynamic Front-18 to kolejne z serii ćwiczeń międzynarodowych, w jakich uczestniczą żołnierze 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej (12 SDZ). To również element przygotowania do najważniejszego tegorocznego ćwiczenia 12 SDZ jakim jest Anakonda-18, podczas którego będzie ona głównym ćwiczącym związkiem taktycznym. Szkolenie Dynamic Front-18 zakończy się w sobotę 10 marca.

Tekst:: mjr Marcel Podhorodecki, por. Bartłomiej Kulesza
Zdjęcia: st. szer. Artur Kuśmierek

AHS wz. 1977 Dana Fot. st. szer. A. Kuśmierek

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
16 III 2018
Saperzy na Podkarpaciu
Kolejna niebezpieczna akcja podejmowania pozostałości z okresu II Wojny światowej na terenie województwa podkarpackiego.
16 III 2018
Ostatnie poligonowe strzelania
16 marca dobiegło końca szkolenie poligonowe 23 Pułku Artylerii z Bolesławca w OSPWL Żagań. Jedno jest pewne - żołnierze i ich ...
16 III 2018
Pożegnanie EUFOR ALTHEA
15 marca w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża (7 BOW) w Słupsku odbyło się pożegnanie żołnierzy wyjeżdżających do Bośni i Hercegowiny w ...
16 III 2018
Odprawa kierowniczej kadry MON i ...
15 marca w Warszawie odbyła się odprawa rozliczeniowo-koordynacyjna kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych RP z udziałem Prezydenta RP i Ministra ...
3 Flotylla Okrętów
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor