..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Międzynarodowa współpraca artylerzystów ::..
06 III 2018

Międzynarodowa współpraca artylerzystów

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Od 23 lutego artylerzyści z „Błękitnej Brygady” biorą udział w międzynarodowym ćwiczeniu Dynamic Front-18 na terenie ośrodka poligonowego 7 Armii USA w Grafenwoehr w Niemczech.
zdjęcie - Międzynarodowa współpraca artylerzystów
AHS wz. 1977 Dana Fot. st. szer. A. Kuśmierek

Ćwiczenie Dynamic Front-18, pozwala doskonalić się żołnierzom z pododdziałów artylerii w zakresie wykonywania zadań ogniowych z jednoczesnym sprawdzeniem ich działania w międzynarodowym środowisku. Interoperacyjność, czyli zgranie wszystkich procedur i systemów,  jest właśnie największym wyzwaniem dla wojsk sojuszniczych.

Dowodem na doskonałe przygotowania artylerzystów z 12 Brygady Zmechanizowanej było ich działanie podczas wizyty dowódcy brytyjskiej 1 Brygady Artylerii. Gen. bryg. John Mead, przebywając na stanowisku dowodzenia choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej, miał możliwość obserwować polskich żołnierzy w akcji osobiście stawiając im zadania, które przekładały się na realne wsparcie ogniowe.

Ćwiczenie Dynamic Front-18 to kolejne z serii ćwiczeń międzynarodowych, w jakich uczestniczą żołnierze 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej (12 SDZ). To również element przygotowania do najważniejszego tegorocznego ćwiczenia 12 SDZ jakim jest Anakonda-18, podczas którego będzie ona głównym ćwiczącym związkiem taktycznym. Szkolenie Dynamic Front-18 zakończy się w sobotę 10 marca.

Tekst:: mjr Marcel Podhorodecki, por. Bartłomiej Kulesza
Zdjęcia: st. szer. Artur Kuśmierek

AHS wz. 1977 Dana Fot. st. szer. A. Kuśmierek

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
24 IX 2018
16 Dywizja Zmechanizowana świętowała 99. ...
W dniach 20 i 21 września w Elblągu odbyły się uroczyste obchody 99. rocznicy powstania 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
24 IX 2018
Polsko-amerykańskie szkolenie One Sky
W ubiegłym tygodniu odbyło się zintegrowane czterodniowe szkolenie z udziałem amerykańskich samolotów F-15 i F-16, polskich F-16 oraz samolotów z 2 ...
24 IX 2018
Orliki na Athens Flying Week ...
Pokazami lotniczymi Athens Flying Week 2018 w bazie Sil Powietrznych Grecji w Tanagrze, Zespół Akrobacyjny ORLIK zakończył sezon występów polskich lotników ...
24 IX 2018
Bycie oficerem to przede wszystkim ...
– Niech słowa przysięgi „Tobie Ojczyzno”, a także „Dobro Rzeczypospolitej Polskiej będzie dla mnie najwyższym prawem” - będą zobowiązaniem do ciężkiej ...
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie