..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Zawody obsług ppk Spike ::..
05 III 2018

Zawody obsług ppk Spike

 • pobierz pdf
 • drukuj
 • zmniejsz czcionkę
 • rozmiar pierwotny
 • powiększ czcionkę
W dniach 1-2 marca w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia (CSAiU), po raz pierwszy przeprowadzono zawody użyteczno-bojowe obsług ppk Spike na szczeblu Wojsk Lądowych.
zdjęcie - Zawody obsług ppk Spike
Fot. kpt. A. Śmiechowska

Zgodnie z decyzją dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosława Miki, na szczeblu 12 Dywizji Zmechanizowanej (12 DZ), 11 Dywizji Kawalerii Pancernej (11 DKPanc), 16 Dywizji Zmechanizowanej (16 DZ), 25 Brygady Kawalerii Powietrznej (25 BKPow), 21 Brygady Strzelców Podhalańskich (21 BSP), 6 Brygady Powietrznodesantowej (6 BPD) oraz CSAiU wyłoniono finalistów, którzy stanęli do rywalizacji o tytuł najlepszej obsługi ppk Spike na szczeblu Wojsk Lądowych.

Na obiektach szkoleniowych toruńskiej jednostki przeprowadzono sześć konkurencji, które złożyły się na wynik końcowy zawodów. Sprawdzono wiedzę teoretyczną żołnierzy, umiejętności pracy na stanowisku ogniowym w trakcie przygotowania do strzelania, a także podczas prowadzenia rozpoznania i wykrywania celów.

Umiejętności „strzeleckie” operatorów sprawdzono w dwóch etapach. Pierwszym było wykonanie zadań ogniowych na symulatorze systemu ppk Spike a drugim, najbardziej wyczekiwane strzelanie amunicją bojową. W rywalizacji wszyscy dali z siebie maksimum możliwości, szczególnie, że aura nie pomagała a wręcz stanowiła dodatkowy element obciążenia psychofizycznego.

Fot. kpt. A. Śmiechowska

Rywalizację zakończono pomyślnie i uzyskano następujące wyniki:

 • pierwsze miejsce zajęła obsługa z CSAiU,
 • na drugim miejscu uplasowała się „ekipa” z 12 DZ reprezentowana przez żołnierzy z 12 Brygady Zmechanizowanej,
 • trzecie miejsce zajęli żołnierze 25 BKPow.

Tekst: kpt. Agnieszka Śmiechowska

 • publikuj na facebook
 • publikuj na tweeter
 • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
16 III 2018
Saperzy na Podkarpaciu
Kolejna niebezpieczna akcja podejmowania pozostałości z okresu II Wojny światowej na terenie województwa podkarpackiego.
16 III 2018
Ostatnie poligonowe strzelania
16 marca dobiegło końca szkolenie poligonowe 23 Pułku Artylerii z Bolesławca w OSPWL Żagań. Jedno jest pewne - żołnierze i ich ...
16 III 2018
Pożegnanie EUFOR ALTHEA
15 marca w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża (7 BOW) w Słupsku odbyło się pożegnanie żołnierzy wyjeżdżających do Bośni i Hercegowiny w ...
16 III 2018
Odprawa kierowniczej kadry MON i ...
15 marca w Warszawie odbyła się odprawa rozliczeniowo-koordynacyjna kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych RP z udziałem Prezydenta RP i Ministra ...
3 Flotylla Okrętów
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor