..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Zawody obsług ppk Spike ::..
05 III 2018

Zawody obsług ppk Spike

 • pobierz pdf
 • drukuj
 • zmniejsz czcionkę
 • rozmiar pierwotny
 • powiększ czcionkę
W dniach 1-2 marca w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia (CSAiU), po raz pierwszy przeprowadzono zawody użyteczno-bojowe obsług ppk Spike na szczeblu Wojsk Lądowych.
zdjęcie - Zawody obsług ppk Spike
Fot. kpt. A. Śmiechowska

Zgodnie z decyzją dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosława Miki, na szczeblu 12 Dywizji Zmechanizowanej (12 DZ), 11 Dywizji Kawalerii Pancernej (11 DKPanc), 16 Dywizji Zmechanizowanej (16 DZ), 25 Brygady Kawalerii Powietrznej (25 BKPow), 21 Brygady Strzelców Podhalańskich (21 BSP), 6 Brygady Powietrznodesantowej (6 BPD) oraz CSAiU wyłoniono finalistów, którzy stanęli do rywalizacji o tytuł najlepszej obsługi ppk Spike na szczeblu Wojsk Lądowych.

Na obiektach szkoleniowych toruńskiej jednostki przeprowadzono sześć konkurencji, które złożyły się na wynik końcowy zawodów. Sprawdzono wiedzę teoretyczną żołnierzy, umiejętności pracy na stanowisku ogniowym w trakcie przygotowania do strzelania, a także podczas prowadzenia rozpoznania i wykrywania celów.

Umiejętności „strzeleckie” operatorów sprawdzono w dwóch etapach. Pierwszym było wykonanie zadań ogniowych na symulatorze systemu ppk Spike a drugim, najbardziej wyczekiwane strzelanie amunicją bojową. W rywalizacji wszyscy dali z siebie maksimum możliwości, szczególnie, że aura nie pomagała a wręcz stanowiła dodatkowy element obciążenia psychofizycznego.

Fot. kpt. A. Śmiechowska

Rywalizację zakończono pomyślnie i uzyskano następujące wyniki:

 • pierwsze miejsce zajęła obsługa z CSAiU,
 • na drugim miejscu uplasowała się „ekipa” z 12 DZ reprezentowana przez żołnierzy z 12 Brygady Zmechanizowanej,
 • trzecie miejsce zajęli żołnierze 25 BKPow.

Tekst: kpt. Agnieszka Śmiechowska

 • publikuj na facebook
 • publikuj na tweeter
 • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
24 IX 2018
16 Dywizja Zmechanizowana świętowała 99. ...
W dniach 20 i 21 września w Elblągu odbyły się uroczyste obchody 99. rocznicy powstania 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
24 IX 2018
Polsko-amerykańskie szkolenie One Sky
W ubiegłym tygodniu odbyło się zintegrowane czterodniowe szkolenie z udziałem amerykańskich samolotów F-15 i F-16, polskich F-16 oraz samolotów z 2 ...
24 IX 2018
Orliki na Athens Flying Week ...
Pokazami lotniczymi Athens Flying Week 2018 w bazie Sil Powietrznych Grecji w Tanagrze, Zespół Akrobacyjny ORLIK zakończył sezon występów polskich lotników ...
24 IX 2018
Bycie oficerem to przede wszystkim ...
– Niech słowa przysięgi „Tobie Ojczyzno”, a także „Dobro Rzeczypospolitej Polskiej będzie dla mnie najwyższym prawem” - będą zobowiązaniem do ciężkiej ...
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Rokitnie