..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Pożegnanie II zmiany ABCT ::..
05 III 2018

Pożegnanie II zmiany ABCT

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
2 marca w Bolesławcu pożegnano żołnierzy amerykańskich 82 Batalionu Inżynieryjnego, którzy przez ostatnie sześć miesięcy stacjonowali w 23 Pułku Artylerii w ramach II zmiany Armored Brigade Combat Team (ABCT).
zdjęcie - Pożegnanie II zmiany ABCT
Fot. kpt. R. Kwieciński

W uroczystości uczestniczyli żołnierze polscy i amerykańscy, władze miasta i powiatu oraz mieszkańcy Bolesławca.  Po podniesieniu polskiej i amerykańskiej flagi państwowej oraz odegraniu narodowych hymnów, dowódca 82 Batalionu Inżynieryjnego ppłk Jesse T. Curry podziękował władzom miasta i jego mieszkańcom za życzliwość oraz sympatię okazywaną jego podwładnym w okresie stacjonowania w mieście. Podsumował także współpracę z dowództwem i żołnierzami 23 Pułku Artylerii, składając podziękowanie na ręce pełniącego obowiązki dowódcy pułku ppłk. Sławomira Kuli.

Również dowódca bolesławieckich artylerzystów podkreślił dobre relacje i korzyści z kilkumiesięcznej współpracy. „Oprócz wspólnie realizowanych zadań, ćwiczeń i szkoleń wiele się dowiedzieliśmy o swoich kulturach i realiach życia zarówno wojskowego jak i cywilnego. W ramach misji wzmocnienia bezpieczeństwa naszego kraju żołnierze 82 Batalionu Inżynieryjnego wykonywali bowiem zadania w różnych częściach Polski, na wielu poligonach i ośrodkach szkolenia(...) Żywię nadzieję, że wspólna służba w koszarach 23 Pułku Artylerii i w naszym mieście dawała wam satysfakcję i umożliwiła poznanie specyfiki naszej służby” – mówił podpułkownik Kula.

W imieniu władz samorządowych prezydent Bolesławca Piotr Roman podziękował za wspólnie spędzone chwile i życzył żołnierzom bezpiecznego powrotu do rodzinnych domów.

Po zakończeniu przemówień dowódcy jednostek oraz przedstawiciele władz samorządowych wymienili się pamiątkami w podziękowaniu za dobrą współpracę. Po odegraniu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz Pieśni Reprezentacyjnej Armii Stanów Zjednoczonych, uroczystość zwieńczyła defilada pododdziałów.

Tekst i zdjęcia: kpt. Remigiusz Kwieciński

Fot. kpt. R. Kwieciński

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
16 III 2018
Saperzy na Podkarpaciu
Kolejna niebezpieczna akcja podejmowania pozostałości z okresu II Wojny światowej na terenie województwa podkarpackiego.
16 III 2018
Ostatnie poligonowe strzelania
16 marca dobiegło końca szkolenie poligonowe 23 Pułku Artylerii z Bolesławca w OSPWL Żagań. Jedno jest pewne - żołnierze i ich ...
16 III 2018
Pożegnanie EUFOR ALTHEA
15 marca w 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża (7 BOW) w Słupsku odbyło się pożegnanie żołnierzy wyjeżdżających do Bośni i Hercegowiny w ...
16 III 2018
Odprawa kierowniczej kadry MON i ...
15 marca w Warszawie odbyła się odprawa rozliczeniowo-koordynacyjna kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych RP z udziałem Prezydenta RP i Ministra ...
3 Flotylla Okrętów
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor