..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Pożegnanie II zmiany ABCT ::..
05 III 2018

Pożegnanie II zmiany ABCT

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
2 marca w Bolesławcu pożegnano żołnierzy amerykańskich 82 Batalionu Inżynieryjnego, którzy przez ostatnie sześć miesięcy stacjonowali w 23 Pułku Artylerii w ramach II zmiany Armored Brigade Combat Team (ABCT).
zdjęcie - Pożegnanie II zmiany ABCT
Fot. kpt. R. Kwieciński

W uroczystości uczestniczyli żołnierze polscy i amerykańscy, władze miasta i powiatu oraz mieszkańcy Bolesławca.  Po podniesieniu polskiej i amerykańskiej flagi państwowej oraz odegraniu narodowych hymnów, dowódca 82 Batalionu Inżynieryjnego ppłk Jesse T. Curry podziękował władzom miasta i jego mieszkańcom za życzliwość oraz sympatię okazywaną jego podwładnym w okresie stacjonowania w mieście. Podsumował także współpracę z dowództwem i żołnierzami 23 Pułku Artylerii, składając podziękowanie na ręce pełniącego obowiązki dowódcy pułku ppłk. Sławomira Kuli.

Również dowódca bolesławieckich artylerzystów podkreślił dobre relacje i korzyści z kilkumiesięcznej współpracy. „Oprócz wspólnie realizowanych zadań, ćwiczeń i szkoleń wiele się dowiedzieliśmy o swoich kulturach i realiach życia zarówno wojskowego jak i cywilnego. W ramach misji wzmocnienia bezpieczeństwa naszego kraju żołnierze 82 Batalionu Inżynieryjnego wykonywali bowiem zadania w różnych częściach Polski, na wielu poligonach i ośrodkach szkolenia(...) Żywię nadzieję, że wspólna służba w koszarach 23 Pułku Artylerii i w naszym mieście dawała wam satysfakcję i umożliwiła poznanie specyfiki naszej służby” – mówił podpułkownik Kula.

W imieniu władz samorządowych prezydent Bolesławca Piotr Roman podziękował za wspólnie spędzone chwile i życzył żołnierzom bezpiecznego powrotu do rodzinnych domów.

Po zakończeniu przemówień dowódcy jednostek oraz przedstawiciele władz samorządowych wymienili się pamiątkami w podziękowaniu za dobrą współpracę. Po odegraniu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz Pieśni Reprezentacyjnej Armii Stanów Zjednoczonych, uroczystość zwieńczyła defilada pododdziałów.

Tekst i zdjęcia: kpt. Remigiusz Kwieciński

Fot. kpt. R. Kwieciński

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
24 IX 2018
16 Dywizja Zmechanizowana świętowała 99. ...
W dniach 20 i 21 września w Elblągu odbyły się uroczyste obchody 99. rocznicy powstania 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
24 IX 2018
Polsko-amerykańskie szkolenie One Sky
W ubiegłym tygodniu odbyło się zintegrowane czterodniowe szkolenie z udziałem amerykańskich samolotów F-15 i F-16, polskich F-16 oraz samolotów z 2 ...
24 IX 2018
Orliki na Athens Flying Week ...
Pokazami lotniczymi Athens Flying Week 2018 w bazie Sil Powietrznych Grecji w Tanagrze, Zespół Akrobacyjny ORLIK zakończył sezon występów polskich lotników ...
24 IX 2018
Bycie oficerem to przede wszystkim ...
– Niech słowa przysięgi „Tobie Ojczyzno”, a także „Dobro Rzeczypospolitej Polskiej będzie dla mnie najwyższym prawem” - będą zobowiązaniem do ciężkiej ...
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie