..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Międzynarodowa rywalizacja artylerzystów ::..
30 I 2018

Międzynarodowa rywalizacja artylerzystów

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W minionym tygodniu obsługa armatohaubicy z 23 Pułku Artylerii wzięła udział w zawodach użyteczno-bojowych obsług 152 mm AHS Dana rozegranych w ramach obchodów święta 13 Pułku Artylerii w Jince w Czechach.
zdjęcie - Międzynarodowa rywalizacja artylerzystów
152 mm AHS Dana Fot. st. szer. P. Domaradzki

Udział w ćwiczeniach i szkoleniach poligonowych, wymiana doświadczeń oraz współdziałanie na różnych płaszczyznach, w tym szkoleniowych, stanowią główne elementy polsko-czeskiej współpracy artylerzystów, która z roku na rok zacieśnia się coraz bardziej.   

Podczas tegorocznych obchodów święta czeskiego 13 Pułku Artylerii w Jince, przeprowadzono zawody użyteczno-bojowe obsług 152 mm armatohaubic Dana z Czech, Słowacji oraz Polski.  Reprezentację 23 Pułku Artylerii stanowiła obsługa z 1 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej, którą dowodził sierż. Krzysztof Kowalczyk. W zaciętej rywalizacji, debiutująca w zawodach obsługa artylerzystów z Bolesławca zajęła w końcowej klasyfikacji czwarte miejsce.

Na zaproszenie dowódcy 13 pa płk. Ivana Mráza w obchodach święta jednostki wzięli udział dowódca 23 pa cz. p.o. ppłk Sławomir Kula i dowódca 1 das ppłk Grzegorz Pawełko. Wizyta stanowiła okazję do spotkania roboczego dowódców jednostek w zakresie kontynuacji dwustronnej współpracy pomiędzy pułkami, a także wyznaczenia kierunków na rok 2018 i kolejne lata.

Tekst: kpt. Remigiusz Kwieciński
Zdjęcia: st. szer. Piotr Domaradzki

152 mm AHS Dana Fot. st. szer. P. Domaradzki

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
22 VI 2018
Najwyższe piłkarskie podium
21 czerwca w Żaganiu podsumowano rywalizację o miano najlepszej reprezentacji w ramach Otwartych Mistrzostw Wojska Polskiego w piłce nożnej.
22 VI 2018
Zawiszacy są już na Łotwie
20 czerwca żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej wyruszyli w rejon pełnienia misji, w ramach wzmocnionej militarnej obecności NATO na wschodniej flance ...
22 VI 2018
Powrót do Ojczyzny
21 czerwca, kilkanaście minut po godzinie trzeciej nad ranem, na lotnisku wojskowym Wrocław-Strachowice wylądował Boeing C-17 Globemaster III. Do Ojczyzny powrócili ...
22 VI 2018
Przekazanie dowodzenia Dowódcy VII i ...
14 czerwca w bazie Bagram w Afganistanie odbyło się oficjalne przekazanie dowodzenia pomiędzy Dowódcami VII i VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego.
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej