..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Żołnierze w służbie dla mieszkańców Ostrołęki ::..
03 I 2018

Żołnierze w służbie dla mieszkańców Ostrołęki

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Żołnierze 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego w ramach podpisanego porozumienia zbudowali most zastępczy na rzece Narew w Ostrołęce.
zdjęcie - Żołnierze w służbie dla mieszkańców Ostrołęki
Most z konstrukcji DMS-65 w Ostrołęce. Fot.: ppor. K. Frankowski

We wtorek, 2 stycznia, odbyła się ceremonia otwarcia przeprawy zastępczej  przez rzekę Narew w Ostrołęce. W uroczystości uczestniczyły władze wojewódzkie i samorządowe z prezydentem miasta Januszem Kotowskim, duchowieństwo oraz przedstawiciele dowódcy generalnego RSZ reprezentowanego przez szefa szkolenia 16 Dywizji Zmechanizowanej ppłk. Piotra Bardygę i dowódcę 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego płk. Bogdana Prokopa. Zgodnie z zadaniem otrzymanym od dowódcy generalnego RSZ 2 Pułk Inżynieryjny z Inowrocławia wykonał 2 mosty tymczasowe, o łącznej długości 240 m, na rzece Narew z konstrukcji DMS-65.

Oddany do dyspozycji mieszkańców Ostrołęki most zastępczy umożliwi sprawną komunikację w obrębie miasta na czas remontu mostu głównego. Z przeprawy tymczasowej korzystać będą przewoźnicy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, którzy posiadają pojazdy o masie całkowitej do 40 ton. Słowa podziękowania spłynęły od przedstawicieli władz państwowych i samorządowych za zaangażowanie i działanie na rzecz lokalnej społeczności.

Żołnierze pod dowództwem kpt. Łukasza Kowalika dzięki osobistemu wysiłkowi i poświeceniu zbudowali most dla mieszkańców Ostrołęki w okresie trzech tygodni. W pracach zaangażowanych było ponad 20 jednostek sprzętu inżynieryjnego. Nad całokształtem prac pod względem technicznym nadzór sprawował ppłk Piotr Pytel.

Tekst: mjr Marek Nabzdyjak
Zdjęcia: ppor. Karol Frankowski

Most z konstrukcji DMS-65 w Ostrołęce. Fot.: ppor. K. Frankowski

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
20 VII 2018
Saperzy w poszukiwaniu prawdy historycznej
Od dwóch lat prowadzona jest współpraca, na podstawie rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 września 2015 r. w sprawie trybu ...
19 VII 2018
Wizyta MUI w DG RSZ
18 lipca w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. pil. Jan Śliwka przyjął delegację przedstawicieli Military University Institute (MUI).
17 VII 2018
Wizyta rumuńskiego attaché obrony
17 lipca w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych odbyła się pożegnalno-zapoznawcza wizyta Attaché Obrony, Wojskowego, Morskiego i Lotniczego przy Ambasadzie Rumunii ...
17 VII 2018
Powitanie PKW Rumunia
17 lipca na placu apelowym 3 Brygady Radiotechnicznej we Wrocławiu podczas uroczystego apelu przywitano żołnierzy II zmiany PKW, którzy po zakończeniu ...
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej