..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Żołnierze w służbie dla mieszkańców Ostrołęki ::..
03 I 2018

Żołnierze w służbie dla mieszkańców Ostrołęki

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Żołnierze 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego w ramach podpisanego porozumienia zbudowali most zastępczy na rzece Narew w Ostrołęce.
zdjęcie - Żołnierze w służbie dla mieszkańców Ostrołęki
Most z konstrukcji DMS-65 w Ostrołęce. Fot.: ppor. K. Frankowski

We wtorek, 2 stycznia, odbyła się ceremonia otwarcia przeprawy zastępczej  przez rzekę Narew w Ostrołęce. W uroczystości uczestniczyły władze wojewódzkie i samorządowe z prezydentem miasta Januszem Kotowskim, duchowieństwo oraz przedstawiciele dowódcy generalnego RSZ reprezentowanego przez szefa szkolenia 16 Dywizji Zmechanizowanej ppłk. Piotra Bardygę i dowódcę 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego płk. Bogdana Prokopa. Zgodnie z zadaniem otrzymanym od dowódcy generalnego RSZ 2 Pułk Inżynieryjny z Inowrocławia wykonał 2 mosty tymczasowe, o łącznej długości 240 m, na rzece Narew z konstrukcji DMS-65.

Oddany do dyspozycji mieszkańców Ostrołęki most zastępczy umożliwi sprawną komunikację w obrębie miasta na czas remontu mostu głównego. Z przeprawy tymczasowej korzystać będą przewoźnicy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, którzy posiadają pojazdy o masie całkowitej do 40 ton. Słowa podziękowania spłynęły od przedstawicieli władz państwowych i samorządowych za zaangażowanie i działanie na rzecz lokalnej społeczności.

Żołnierze pod dowództwem kpt. Łukasza Kowalika dzięki osobistemu wysiłkowi i poświeceniu zbudowali most dla mieszkańców Ostrołęki w okresie trzech tygodni. W pracach zaangażowanych było ponad 20 jednostek sprzętu inżynieryjnego. Nad całokształtem prac pod względem technicznym nadzór sprawował ppłk Piotr Pytel.

Tekst: mjr Marek Nabzdyjak
Zdjęcia: ppor. Karol Frankowski

Most z konstrukcji DMS-65 w Ostrołęce. Fot.: ppor. K. Frankowski

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
18 IV 2018
"Akcja Serce"
Dzisiaj w godzinach porannych załoga samolotu An-28TD z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej wykonała drugie w tym roku zadanie transportu medycznego w ...
18 IV 2018
Wojskowe Jednostki Odbudowy
W dniach 8-13 kwietnia Wojskowa Jednostka Odbudowy (WJO) z 5 Pułku Inżynieryjnego realizowała zadania na obiektach CSWL Drawsko Pomorskie.
17 IV 2018
NATO Tiger Meet 2018 - ...
W dniach 14-25 maja w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego odbędzie się szkolenie NATO Tiger Meet 2018. On May 14-25, at the ...
17 IV 2018
Wizyta dowódców eFP w DG ...
17 kwietnia dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika przyjął delegację armii amerykańskiej.
3 Flotylla Okrętów
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Gwiezdne Wojny