..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Żołnierze w służbie dla mieszkańców Ostrołęki ::..
03 I 2018

Żołnierze w służbie dla mieszkańców Ostrołęki

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Żołnierze 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego w ramach podpisanego porozumienia zbudowali most zastępczy na rzece Narew w Ostrołęce.
zdjęcie - Żołnierze w służbie dla mieszkańców Ostrołęki
Most z konstrukcji DMS-65 w Ostrołęce. Fot.: ppor. K. Frankowski

We wtorek, 2 stycznia, odbyła się ceremonia otwarcia przeprawy zastępczej  przez rzekę Narew w Ostrołęce. W uroczystości uczestniczyły władze wojewódzkie i samorządowe z prezydentem miasta Januszem Kotowskim, duchowieństwo oraz przedstawiciele dowódcy generalnego RSZ reprezentowanego przez szefa szkolenia 16 Dywizji Zmechanizowanej ppłk. Piotra Bardygę i dowódcę 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego płk. Bogdana Prokopa. Zgodnie z zadaniem otrzymanym od dowódcy generalnego RSZ 2 Pułk Inżynieryjny z Inowrocławia wykonał 2 mosty tymczasowe, o łącznej długości 240 m, na rzece Narew z konstrukcji DMS-65.

Oddany do dyspozycji mieszkańców Ostrołęki most zastępczy umożliwi sprawną komunikację w obrębie miasta na czas remontu mostu głównego. Z przeprawy tymczasowej korzystać będą przewoźnicy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, którzy posiadają pojazdy o masie całkowitej do 40 ton. Słowa podziękowania spłynęły od przedstawicieli władz państwowych i samorządowych za zaangażowanie i działanie na rzecz lokalnej społeczności.

Żołnierze pod dowództwem kpt. Łukasza Kowalika dzięki osobistemu wysiłkowi i poświeceniu zbudowali most dla mieszkańców Ostrołęki w okresie trzech tygodni. W pracach zaangażowanych było ponad 20 jednostek sprzętu inżynieryjnego. Nad całokształtem prac pod względem technicznym nadzór sprawował ppłk Piotr Pytel.

Tekst: mjr Marek Nabzdyjak
Zdjęcia: ppor. Karol Frankowski

Most z konstrukcji DMS-65 w Ostrołęce. Fot.: ppor. K. Frankowski

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
23 I 2018
Szkolenie strzelców wyborowych
22 stycznia rozpoczęło się zgrupowanie taktyczno–ogniowe pododdziałów strzelców wyborowych 16 PDZ.
23 I 2018
Wizyta Dowódcy Sojuszniczego Dowództwa Sił ...
22 stycznia w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (ang. – Multinational Division North East – MND-NE) w Elblągu przebywał, wraz z grupą ...
23 I 2018
Zakończenie wspólnego szkolenia
Nadszedł czas, kiedy kolejna grupa żołnierzy z Armii Stanów Zjednoczonych, stacjonujących w Świętoszowie, opuści bramy 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Z tej ...
22 I 2018
Powitanie III zmiany PKW OIR ...
22 stycznia na terenie 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego odbyła się uroczystość powitania żołnierzy służących w składzie III Zmiany PKW OIR Kuwejt.
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
Podniesienie bandery na ORP Kormoran
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor
Wigilia z Prezydentem RP