..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Inauguracja nowego roku szkoleniowego ::..
03 I 2018

Inauguracja nowego roku szkoleniowego

 • pobierz pdf
 • drukuj
 • zmniejsz czcionkę
 • rozmiar pierwotny
 • powiększ czcionkę
We wtorek, 2 stycznia, w 3 Flotylli Okrętów zainaugurowano nowy rok szkoleniowy. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od podniesienia wielkiej gali banderowej na okrętach zacumowanych w Porcie Wojennym na Oksywiu w asyście kompanii i orkiestry MW.
zdjęcie - Inauguracja nowego roku szkoleniowego
Inauguracja nowego roku szkoleniowego w 3 FO. Fot. kpt. mar. A. Sech

Dowódca 3 Flotylli Okrętów kontradmirał Krzysztof Jaworski, w swoim przemówieniu podsumował miniony rok szkoleniowy, podkreślając, że wszystkie postawione przed flotyllą zadania zostały wykonane, a założone cele osiągnięte. Jestem dumny z osiągnięć w 2017 roku. Poziom naszego wyszkolenia, na które składa się wiedza teoretyczna oraz umiejętności specjalistyczne pozwoliły nam wziąć udział w 2017 roku w wielu ćwiczeniach międzynarodowych, których epizody rozgrywały się na Morzu Bałtyckim, Północnym, Norweskim, Śródziemnym i Czarnym oraz w strefie cieśnin - powiedział kontradmirał Krzysztof Jaworski. Dowódca gdyńskiej flotylli zaznaczył także, że w rozpoczętym nowym roku szkoleniowym marynarzy czekają zmiany: To będzie kolejny okres związany z realizacją Planu Modernizacji Technicznej, tak ważnego dla Marynarki Wojennej. Warto podkreślić, że w 2017 roku odnieśliśmy juz pierwsze i dawno oczekiwane sukcesy. Do służby wszedł nowy okręt - niszczyciel min, zbudowany w polskiej stoczni (...) W roku jubileuszowym dla naszego państwa i Marynarki Wojennej nie będziemy tylko rozpamiętywać przeszłości, ale idąc pełnym wiatrem będziemy wykonywać zadania postawione nam przez przełożonych.

Podczas zbiórki, dowódca 3. FO, wręczył żołnierzom wyróżnienia, w tym dla podoficera i szeregowego roku 2017, którymi zostali:

 • st. chor. mar. Jarosław Den,
 • st. mar. Dariusz Siwek.

Do marynarzy zebranych w kinoteatrze GROM wykład nt. Poszukiwanie zaginionego argentyńskiego okrętu podwodnego ARA San Juan, wygłosił były komendant Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, kontradmirał w st. spocz. dr inż. Czesław Dyrcz.  O tym, jak wygląda prowadzenie działań na akwenach płytkowodnych i ścieśnionych wykład wygłosił także kierownik Zakładu Działań Morskich AMW, kmdr ppor. dr Rafał Miętkiewicz.

Na zakończenie inauguracji nowego roku szkoleniowego w 3 Flotylli Okrętów, obecni na zbiórce obejrzeli filmy dotyczące morskiego rodzaju Sił Zbrojnych RP, autorstwa st. chor. mar. Piotra Leoniaka oraz Roberta Płaczkiewicza.

Tekst i zdjęcia: kpt. mar. Anna Sech

Inauguracja nowego roku szkoleniowego w 3 FO. Fot. kpt. mar. A. Sech

facebook twitter gplus

close
 • publikuj na facebook
 • publikuj na tweeter
 • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
20 VII 2018
Saperzy w poszukiwaniu prawdy historycznej
Od dwóch lat prowadzona jest współpraca, na podstawie rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 września 2015 r. w sprawie trybu ...
19 VII 2018
Wizyta MUI w DG RSZ
18 lipca w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. pil. Jan Śliwka przyjął delegację przedstawicieli Military University Institute (MUI).
17 VII 2018
Wizyta rumuńskiego attaché obrony
17 lipca w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych odbyła się pożegnalno-zapoznawcza wizyta Attaché Obrony, Wojskowego, Morskiego i Lotniczego przy Ambasadzie Rumunii ...
17 VII 2018
Powitanie PKW Rumunia
17 lipca na placu apelowym 3 Brygady Radiotechnicznej we Wrocławiu podczas uroczystego apelu przywitano żołnierzy II zmiany PKW, którzy po zakończeniu ...
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej