..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Inauguracja nowego roku szkoleniowego ::..
03 I 2018

Inauguracja nowego roku szkoleniowego

 • pobierz pdf
 • drukuj
 • zmniejsz czcionkę
 • rozmiar pierwotny
 • powiększ czcionkę
We wtorek, 2 stycznia, w 3 Flotylli Okrętów zainaugurowano nowy rok szkoleniowy. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się od podniesienia wielkiej gali banderowej na okrętach zacumowanych w Porcie Wojennym na Oksywiu w asyście kompanii i orkiestry MW.
zdjęcie - Inauguracja nowego roku szkoleniowego
Inauguracja nowego roku szkoleniowego w 3 FO. Fot. kpt. mar. A. Sech

Dowódca 3 Flotylli Okrętów kontradmirał Krzysztof Jaworski, w swoim przemówieniu podsumował miniony rok szkoleniowy, podkreślając, że wszystkie postawione przed flotyllą zadania zostały wykonane, a założone cele osiągnięte. Jestem dumny z osiągnięć w 2017 roku. Poziom naszego wyszkolenia, na które składa się wiedza teoretyczna oraz umiejętności specjalistyczne pozwoliły nam wziąć udział w 2017 roku w wielu ćwiczeniach międzynarodowych, których epizody rozgrywały się na Morzu Bałtyckim, Północnym, Norweskim, Śródziemnym i Czarnym oraz w strefie cieśnin - powiedział kontradmirał Krzysztof Jaworski. Dowódca gdyńskiej flotylli zaznaczył także, że w rozpoczętym nowym roku szkoleniowym marynarzy czekają zmiany: To będzie kolejny okres związany z realizacją Planu Modernizacji Technicznej, tak ważnego dla Marynarki Wojennej. Warto podkreślić, że w 2017 roku odnieśliśmy juz pierwsze i dawno oczekiwane sukcesy. Do służby wszedł nowy okręt - niszczyciel min, zbudowany w polskiej stoczni (...) W roku jubileuszowym dla naszego państwa i Marynarki Wojennej nie będziemy tylko rozpamiętywać przeszłości, ale idąc pełnym wiatrem będziemy wykonywać zadania postawione nam przez przełożonych.

Podczas zbiórki, dowódca 3. FO, wręczył żołnierzom wyróżnienia, w tym dla podoficera i szeregowego roku 2017, którymi zostali:

 • st. chor. mar. Jarosław Den,
 • st. mar. Dariusz Siwek.

Do marynarzy zebranych w kinoteatrze GROM wykład nt. Poszukiwanie zaginionego argentyńskiego okrętu podwodnego ARA San Juan, wygłosił były komendant Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, kontradmirał w st. spocz. dr inż. Czesław Dyrcz.  O tym, jak wygląda prowadzenie działań na akwenach płytkowodnych i ścieśnionych wykład wygłosił także kierownik Zakładu Działań Morskich AMW, kmdr ppor. dr Rafał Miętkiewicz.

Na zakończenie inauguracji nowego roku szkoleniowego w 3 Flotylli Okrętów, obecni na zbiórce obejrzeli filmy dotyczące morskiego rodzaju Sił Zbrojnych RP, autorstwa st. chor. mar. Piotra Leoniaka oraz Roberta Płaczkiewicza.

Tekst i zdjęcia: kpt. mar. Anna Sech

Inauguracja nowego roku szkoleniowego w 3 FO. Fot. kpt. mar. A. Sech

facebook twitter gplus

close
 • publikuj na facebook
 • publikuj na tweeter
 • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
22 X 2018
Borsuk-18, kolejna doba działań
Realizacja działań rajdowych i odtworzenie zdolności bojowej, odzyskanie izolowanego personelu, czy ewakuacja zagrożonego atakiem szpitala, to tylko część zagadnień i taktycznych ...
22 X 2018
Chemiczna chmura
Ćwiczenie taktyczne z wojskami pod kryptonimem Borsuk-18 nabiera na intensywności. Ćwiczące wojska weszły w kolejny etap tego szkoleniowego przedsięwzięcia.
19 X 2018
Z poświęceniem ratowali życie
Żołnierze 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego uczestniczyli w akcji ratowniczej podczas szkolenia poligonowego na CP SP Ustka.
19 X 2018
Borsuk-18, planowanie i realizacja zadań
18 października to dla uczestników ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem Borsuk-18 pierwsze wyzwania i taktyczne problemy poddane do rozwiązania.
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Rokitnie