..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - IV zmiana PKW OIR gotowa do wylotu ::..
02 I 2018

IV zmiana PKW OIR gotowa do wylotu

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
2 stycznia, w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierzy IV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kuwejcie.
zdjęcie - IV zmiana PKW OIR gotowa do wylotu
Protokolarne przekazanie podległości żołnierzy PKW OIR Kuwejt. Fot. 32 BLT

Wiceminister obrony narodowej Bartłomiej Grabski żegnając wojskowych podziękował za wysiłek włożony w przygotowanie kolejnej zmiany PKW oraz podkreślił że – „Misja ta ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa RP, ponieważ stanowi wypełnienie postanowień szczytu NATO.”

W skład IV zmiany PKW OIR Kuwejt wejdzie 148 żołnierzy i cztery samoloty wielozadaniowe F-16. Dowódcą komponentu został ppłk pil. Przemysław Struj, który podkreślił – „Jest to kolejna już misja i jestem przekonany , że tak jak poprzednia i ta skończy się sukcesem dzięki profesjonalnie przygotowanej kadrze...”

Podczas uroczystości podsekretarz stanu w MON Bartłomiej Grabski wręczył dowódcy PKW polską flagę. Podpisano formalne przekazanie przez dowódcę generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Jarosława Mikę podległości żołnierzy kontyngentu dowódcy operacyjnemu rodzajów sił zbrojnych. W imieniu dowódcy operacyjnego  podpis złożył zastępca dowódcy operacyjnego gen. bryg. pil. Tadeusz Mikutel.

*****************************

Polski Kontyngent Wojskowy w Kuwejcie jest użyty na mocy postanowienia podpisanego przez prezydenta RP Andrzeja Dudę z dnia 17 czerwca 2016 o użyciu Polskich Kontyngentów Wojskowych w operacji Inherent Resolve.

Tekst: kpt. Joanna Motylińska-Szczych
Zdjęcia: archiwum 32 BLT

Protokolarne przekazanie podległości żołnierzy PKW OIR Kuwejt. Fot. 32 BLT

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
20 VII 2018
Saperzy w poszukiwaniu prawdy historycznej
Od dwóch lat prowadzona jest współpraca, na podstawie rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 września 2015 r. w sprawie trybu ...
19 VII 2018
Wizyta MUI w DG RSZ
18 lipca w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. pil. Jan Śliwka przyjął delegację przedstawicieli Military University Institute (MUI).
17 VII 2018
Wizyta rumuńskiego attaché obrony
17 lipca w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych odbyła się pożegnalno-zapoznawcza wizyta Attaché Obrony, Wojskowego, Morskiego i Lotniczego przy Ambasadzie Rumunii ...
17 VII 2018
Powitanie PKW Rumunia
17 lipca na placu apelowym 3 Brygady Radiotechnicznej we Wrocławiu podczas uroczystego apelu przywitano żołnierzy II zmiany PKW, którzy po zakończeniu ...
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej