..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Czas szybko minie ::..
01 XII 2017

Czas szybko minie

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Część żołnierzy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej w ostatnim czasie zamieniła swój codzienny mundur na mundur w kolorze piaskowym. Wczoraj pancerniacy ze Świętoszowa wylecieli do Afganistanu w ramach VII zmiany RSM.
zdjęcie - Czas szybko minie
Boeing C17 Globemaster III Fot. szer. N. Wawrzyniak

Świętoszowscy pancerniacy przez kilka miesięcy będą wykonywać zadania poza granicami kraju. Długo przygotowywali się do wylotu na misję, każdy z żołnierzy podczas szkolenia wykazywał się dużym zaangażowaniem. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, jak odpowiedzialne zadania będzie wykonywał przez najbliższe kilka miesięcy.

W środę, 29 listopada, na zbiórce na placu apelowym 10 Brygady Kawalerii Pancernej, wylatujących na misję do Afganistanu pożegnał zastępca dowódcy pancernej brygady pułkownik Zbigniew Śliżewski. W imieniu dowódcy, pułkownika dyplomowanego doktora Dariusza Parylaka życzył wylatującym żołnierzom powodzenia. Wyraził przekonanie, że doskonale sobie poradzą, ponieważ są naprawdę dobrze przygotowani.

Dowódca kontyngentu pułkownik Grzegorz Potrzuski na ręce zastępcy pancernej brygady złożył podziękowania  za wsparcie podczas przygotowania do misji. Pułkownik Zbigniew Śliżewski otrzymał pamiątkowego „coina” VII zmiany RSM (ang. Resolute Support Mission) PKW (Polski Kontyngent Wojskowy) Afganistan.

Po zakończeniu zbiórki, żołnierze autokarami przemieścili się do Wrocławia. Tam na lotnisku czekała ich jeszcze odprawa przed wylotem, podczas której, zgodnie z procedurami, żołnierze oraz ich bagaże zostali poddani procedurze sprawdzenia. Po tym etapie pozostało już tylko oczekiwanie na samolot. Około godziny dziewiętnastej na płycie lotniska pojawił się Boeing C-17 Globemaster III. Rozpoczęło się wchodzenie na pokład i zajmowanie miejsc. Po niecałej godzinie, gdy wszyscy zajęli miejsca, samolot oderwał się od ziemi i rozpoczął się lot.

Żołnierze VII zmiany RSM PKW powrócą do kraju na przełomie wiosny i lata 2018 roku. Dla wszystkich będzie to na pewno czas wzmożonego wysiłku, gdzie każda podjęta decyzja będzie musiała być dokładnie przemyślana. Mamy nadzieję, że te kilka miesięcy szybko minie i znów staniemy wszyscy razem w jednym szeregu podczas uroczystego apelu z okazji ich powrotu do kraju.

Tekst: kpt. Katarzyna Sawicka
Zdjęcia: szer. Natalia Wawrzyniak

Boeing C17 Globemaster III Fot. szer. N. Wawrzyniak

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
20 III 2018
Studium oficerskie na poligonie CSWL
Prawie 100 słuchaczy sześciomiesięcznego studium oficerskiego przez trzy tygodnie szkoli się na poligonie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Biedrusku.
19 III 2018
Osłona transportu morskiego
19 marca z Portu Wojennego w Gdyni wyszła Okrętowa Grupa Zadaniowa (OGZ) złożona z jednostek wchodzących w skład 3 Flotylli Okrętów.
19 III 2018
Aviation Detachment 18-2
W 33 Bazie Lotnictwa Transportowego trwa polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze oraz spadochronowe w ramach rotacji Aviation Detachment 18-2.
19 III 2018
Komunikat – Media Day AvDet
23 marca na terenie powidzkiego lotniska odbędzie się Dzień otwarty dla mediów w ramach polsko-amerykańskiego szkolenia Aviation Detachment 18-2.
3 Flotylla Okrętów
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor