..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Puchar Mistrzostw Sojuszniczego Dowództwa SP NATO ::..
28 XI 2017

Puchar Mistrzostw Sojuszniczego Dowództwa SP NATO

 • pobierz pdf
 • drukuj
 • zmniejsz czcionkę
 • rozmiar pierwotny
 • powiększ czcionkę
W dniach 13-16 listopada, Reprezentacja Sił Powietrznych Dowództwa Generalnego RSZ uczestniczyła w Mistrzostwach Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO w biegach na orientację. Zawody odbyły się w Amerykańskiej Bazie Lakenheath w Wielkiej Brytanii.
zdjęcie - Puchar Mistrzostw Sojuszniczego Dowództwa SP NATO
Reprezentacja Siły Powietrzne - DG RSZ Fot.: mł. chor. R. Banach

We wtorek, 14 listopada, odbyły się dwa biegi indywidualne. Pierwszym z nich był tzw. „score”, polegający na zaliczeniu punktów kontrolnych w dowolnej kolejności. Po tej konkurencji nasza reprezentacja prowadziła w klasyfikacji drużynowej mężczyzn i kobiet. Spośród Polaków indywidualnie miejsca na podium zajęli:

 • w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął st. szer. Michał Olejnik, drugie – st. szer. Bartosz Pawlak, a trzecie – st. kpr. Paweł Tarasiuk,
 • w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła por. Iwona Januszyk, a drugie szer. Aleksandra Hornik.

Jeszcze tego samego dnia popołudniu rozegrano drugą konkurencję tj. bieg sprinterski. Podobnie jak w biegu „score” reprezentanci Sił Powietrznych okazali się niepokonani i powiększyli swoją przewagę w klasyfikacjach drużynowych mężczyzn i kobiet. Spośród Polaków indywidualnie miejsca na podium zajęli:

 • w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce ponownie wywalczył st. szer. Michał Olejnik a drugie – st. szer. Bartosz Pawlak,
 • w kategorii kobiet bezapelacyjnie zwyciężyła szer. Aleksandra Hornik.

W środę, 15 listopada, odbyły się biegi sztafetowe. Również w tej rywalizacji nasi reprezentanci okazali się bezkonkurencyjni. W kategorii mężczyzn obie nasze sztafety okazały się najlepsze zajmując miejsca pierwsze i drugie. Sztafeta kobiet również zwyciężyła, czym Reprezentacja Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych - Siły Powietrzne przypieczętowała zwycięstwa drużynowe.

Zwycięstwo biegaczy na orientację pozwoliło na przypieczętowanie sukcesu naszej męskiej reprezentacji w całorocznej rywalizacji, która w 2017 roku odbywała się w takich dyscyplinach jak: koszykówka, piłka nożna, lekkoatletyka i biegi na orientację. Nasze Panie uplasowały się na 3 miejscu.

Puchar za zwycięstwo Reprezentacji Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych - Siły Powietrzne w całorocznej rywalizacji odebrał inspektor szkolenia DG RSZ gen. bryg.  Andrzej Danielewski wraz z szefem Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu DG RSZ ppłk. Tomaszem Bartkowiakiem.

Tekst i zdjęcia: mł. chor. Robert Banach

Reprezentacja Siły Powietrzne - DG RSZ Fot.: mł. chor. R. Banach

facebook twitter gplus

close
 • publikuj na facebook
 • publikuj na tweeter
 • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
20 VII 2018
Saperzy w poszukiwaniu prawdy historycznej
Od dwóch lat prowadzona jest współpraca, na podstawie rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 września 2015 r. w sprawie trybu ...
19 VII 2018
Wizyta MUI w DG RSZ
18 lipca w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. pil. Jan Śliwka przyjął delegację przedstawicieli Military University Institute (MUI).
17 VII 2018
Wizyta rumuńskiego attaché obrony
17 lipca w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych odbyła się pożegnalno-zapoznawcza wizyta Attaché Obrony, Wojskowego, Morskiego i Lotniczego przy Ambasadzie Rumunii ...
17 VII 2018
Powitanie PKW Rumunia
17 lipca na placu apelowym 3 Brygady Radiotechnicznej we Wrocławiu podczas uroczystego apelu przywitano żołnierzy II zmiany PKW, którzy po zakończeniu ...
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej