..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Puchar Mistrzostw Sojuszniczego Dowództwa SP NATO ::..
28 XI 2017

Puchar Mistrzostw Sojuszniczego Dowództwa SP NATO

 • pobierz pdf
 • drukuj
 • zmniejsz czcionkę
 • rozmiar pierwotny
 • powiększ czcionkę
W dniach 13-16 listopada, Reprezentacja Sił Powietrznych Dowództwa Generalnego RSZ uczestniczyła w Mistrzostwach Sojuszniczego Dowództwa Sił Powietrznych NATO w biegach na orientację. Zawody odbyły się w Amerykańskiej Bazie Lakenheath w Wielkiej Brytanii.
zdjęcie - Puchar Mistrzostw Sojuszniczego Dowództwa SP NATO
Reprezentacja Siły Powietrzne - DG RSZ Fot.: mł. chor. R. Banach

We wtorek, 14 listopada, odbyły się dwa biegi indywidualne. Pierwszym z nich był tzw. „score”, polegający na zaliczeniu punktów kontrolnych w dowolnej kolejności. Po tej konkurencji nasza reprezentacja prowadziła w klasyfikacji drużynowej mężczyzn i kobiet. Spośród Polaków indywidualnie miejsca na podium zajęli:

 • w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął st. szer. Michał Olejnik, drugie – st. szer. Bartosz Pawlak, a trzecie – st. kpr. Paweł Tarasiuk,
 • w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła por. Iwona Januszyk, a drugie szer. Aleksandra Hornik.

Jeszcze tego samego dnia popołudniu rozegrano drugą konkurencję tj. bieg sprinterski. Podobnie jak w biegu „score” reprezentanci Sił Powietrznych okazali się niepokonani i powiększyli swoją przewagę w klasyfikacjach drużynowych mężczyzn i kobiet. Spośród Polaków indywidualnie miejsca na podium zajęli:

 • w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce ponownie wywalczył st. szer. Michał Olejnik a drugie – st. szer. Bartosz Pawlak,
 • w kategorii kobiet bezapelacyjnie zwyciężyła szer. Aleksandra Hornik.

W środę, 15 listopada, odbyły się biegi sztafetowe. Również w tej rywalizacji nasi reprezentanci okazali się bezkonkurencyjni. W kategorii mężczyzn obie nasze sztafety okazały się najlepsze zajmując miejsca pierwsze i drugie. Sztafeta kobiet również zwyciężyła, czym Reprezentacja Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych - Siły Powietrzne przypieczętowała zwycięstwa drużynowe.

Zwycięstwo biegaczy na orientację pozwoliło na przypieczętowanie sukcesu naszej męskiej reprezentacji w całorocznej rywalizacji, która w 2017 roku odbywała się w takich dyscyplinach jak: koszykówka, piłka nożna, lekkoatletyka i biegi na orientację. Nasze Panie uplasowały się na 3 miejscu.

Puchar za zwycięstwo Reprezentacji Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych - Siły Powietrzne w całorocznej rywalizacji odebrał inspektor szkolenia DG RSZ gen. bryg.  Andrzej Danielewski wraz z szefem Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu DG RSZ ppłk. Tomaszem Bartkowiakiem.

Tekst i zdjęcia: mł. chor. Robert Banach

Reprezentacja Siły Powietrzne - DG RSZ Fot.: mł. chor. R. Banach

facebook twitter gplus

close
 • publikuj na facebook
 • publikuj na tweeter
 • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
20 III 2018
Studium oficerskie na poligonie CSWL
Prawie 100 słuchaczy sześciomiesięcznego studium oficerskiego przez trzy tygodnie szkoli się na poligonie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Biedrusku.
19 III 2018
Osłona transportu morskiego
19 marca z Portu Wojennego w Gdyni wyszła Okrętowa Grupa Zadaniowa (OGZ) złożona z jednostek wchodzących w skład 3 Flotylli Okrętów.
19 III 2018
Aviation Detachment 18-2
W 33 Bazie Lotnictwa Transportowego trwa polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze oraz spadochronowe w ramach rotacji Aviation Detachment 18-2.
19 III 2018
Komunikat – Media Day AvDet
23 marca na terenie powidzkiego lotniska odbędzie się Dzień otwarty dla mediów w ramach polsko-amerykańskiego szkolenia Aviation Detachment 18-2.
3 Flotylla Okrętów
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor