..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Kibicujemy polskim szczypiornistkom ::..
28 XI 2017

Kibicujemy polskim szczypiornistkom

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Żołnierze I zmiany PWK Rumunia, entuzjastycznie wspierali polską reprezentację w piłce ręcznej kobiet, podczas turnieju o Puchar Karpat, który odbył się w Craiovej w dniach 24-26 listopada br.
zdjęcie - Kibicujemy polskim szczypiornistkom
Żołnierze PKW Rumunia z reprezentantkami Polski w piłce ręcznej.Fot. PKW Rumunia

Podczas turnieju o trofeum Karpat, polskie piłkarki ręczne, które przygotowują się do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Świata w Niemczech, miały gorący doping od...polskich żołnierzy, którzy stacjonują w rumuńskiej Craiovej w ramach międzynarodowego kontyngentu. Doping polskich żołnierzy okazał się niezwykle skuteczny! Ponad sześćdziesięciu polskich kibiców poniosło „Biało-czerwone” do sensacyjnych zwycięstw podczas całego turnieju. Nie obyło się też bez pamiątkowego zdjęcia polskich żołnierzy z naszymi wspaniałymi zawodniczkami, z flagami w barwach narodowych i dużym transparentem z napisem „Wojsko Polskie jest z wami!”.

Jak powiedział Leszek Krowicki, trener naszych szczypiornistek, nie możemy mieć żadnych kompleksów, bo pokazaliśmy w Rumunii, że jesteśmy groźnym zespołem. – „Udowodniliśmy sobie, że przy dobrym dniu i dyspozycji jesteśmy w stanie nawiązać walkę z najlepszymi drużynami na świecie. Jesteśmy na dobrej drodze, a turniej w Craiovej był dla mnie bardzo wartościowy, podobnie jak dla zawodniczek” - dodał.

- „Zagrałyśmy super zespołowo” – powiedziała Karolina Kudłacz-Gloc. - „Podczas całego turnieju pokazałyśmy, że w zespole tkwi siła, a nie w indywidualnościach” – powiedziała z kolei Kinga Achruk. - „Nawet panie nie wiedzą jak wzrosło morale polskich żołnierzy dzięki meczom polskiej reprezentacji i waszej wspaniałej zespołowej pracy na boisku" – powiedział naszym szczypiornistkom kapelan Polskiego Kontyngentu ks. mjr Tomasz Krawczyk. Po ostatnim meczu z Macedonią, polscy żołnierze w imieniu dowódcy kontyngentu mjr. Pawła Cupy podziękowali trenerowi naszej reprezentacji za piękną grę polskich pań.

W minionym tygodniu reprezentacja polskich szczypiornistek rozegrała 3 mecze. W piątek odbył się mecz z Rumunią, w którym polska reprezentacja pokonała drużynę gospodarzy 27:21. W sobotę Polska pokonała Brazylię 29:18. W swoim ostatnim meczu w niedzielę, „Biało-czerwone” pokonały Macedonię 32:25.

Tekst: Oficer prasowy PKW Rumunia
Zdjęcia: ks. mjr Tomasz Krawczyk, sierż. Piotr Statkiewicz

Żołnierze PKW Rumunia z reprezentantkami Polski w piłce ręcznej.Fot. PKW Rumunia

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
15 XII 2017
Pożegnanie II zmiany PKW Rumunia
15 grudnia, w Klubie Wojskowym 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierzy wchodzących w skład II zmiany Polskiego Kontyngentu ...
15 XII 2017
Szkolenie w terenie zurbanizowanym
14 grudnia żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej podczas cyklu szkolenia poligonowego szkolili się w terenie zurbanizowanym, który we współczesnych konfliktach zbrojnych ...
15 XII 2017
Winter Scorpion 2017
12-14 grudnia żołnierze I zmiany PKW Rumunia wraz z wydzielonymi siłami rumuńskiego 26 Batalionu Piechoty „Neagoe Basarab” brali udział w zintegrowanych ...
15 XII 2017
Szkolenie na symulatorze Casa
14 grudnia pierwsza załoga 8 BLTr zakończyła trzydniowe szkolenie na symulatorze lotów samolotu Casa C-295M.
Podniesienie bandery na ORP Kormoran
DRAGON-17
Ćwiczenie DRAGON-17
Święto WOPL
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Piłsudski wylądował na Okęciu
Ustka