..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Komisja Obrony Narodowej z wizytą w PKW Łotwa ::..
28 XI 2017

Komisja Obrony Narodowej z wizytą w PKW Łotwa

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
27 listopada, żołnierzy z Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie odwiedziła delegacja sejmowej Komisji Obrony Narodowej RP pod przewodnictwem posła na Sejm RP Michała Jach.
zdjęcie - Komisja Obrony Narodowej z wizytą w PKW Łotwa
Delegacja KON Sejmu RP w PKW Łotwa. Fot. ppor. M. Zakrzewska

Dowódca PKW Łotwa mjr Marek Potorski wspólnie z płk. Ilmarsem Lejinsem przywitał gości w sztabie brygady, gdzie w trakcie spotkania dowódca łotewskiej brygady zapoznał gości ze strukturą jednostki, sposobem jej działania oraz głównymi przedsięwzięciami zaplanowanymi na rok 2018.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie przewodniczącego komisji sejmowej z żołnierzami PKW w polskiej strefie Camp Adazi. Przybyli delegaci mieli okazję zapoznać się z uzbrojeniem i sprzętem wojskowym polskiego kontyngentu.

Po przeprowadzonym pokazie sprzętu wojskowego dowódca kontyngentu zapoznał przybyłych gości ze składem i wyposażeniem eFP Battle Group na Łotwie, strukturą organizacyjną oraz przedstawił ocenę sytuacji politycznej i militarnej w rejonie misji. Spotkanie zakończyło się wpisem Michała Jach do księgi pamiątkowej PKW Łotwa oraz wykonaniem pamiątkowej fotografii z żołnierzami PKW.

Tekst i zdjęcia: ppor. Małgorzata Zakrzewska

Delegacja KON Sejmu RP w PKW Łotwa. Fot. ppor. M. Zakrzewska

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
20 III 2018
Studium oficerskie na poligonie CSWL
Prawie 100 słuchaczy sześciomiesięcznego studium oficerskiego przez trzy tygodnie szkoli się na poligonie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Biedrusku.
19 III 2018
Osłona transportu morskiego
19 marca z Portu Wojennego w Gdyni wyszła Okrętowa Grupa Zadaniowa (OGZ) złożona z jednostek wchodzących w skład 3 Flotylli Okrętów.
19 III 2018
Aviation Detachment 18-2
W 33 Bazie Lotnictwa Transportowego trwa polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze oraz spadochronowe w ramach rotacji Aviation Detachment 18-2.
19 III 2018
Komunikat – Media Day AvDet
23 marca na terenie powidzkiego lotniska odbędzie się Dzień otwarty dla mediów w ramach polsko-amerykańskiego szkolenia Aviation Detachment 18-2.
3 Flotylla Okrętów
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor