..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Komisja Obrony Narodowej z wizytą w PKW Łotwa ::..
28 XI 2017

Komisja Obrony Narodowej z wizytą w PKW Łotwa

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
27 listopada, żołnierzy z Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie odwiedziła delegacja sejmowej Komisji Obrony Narodowej RP pod przewodnictwem posła na Sejm RP Michała Jach.
zdjęcie - Komisja Obrony Narodowej z wizytą w PKW Łotwa
Delegacja KON Sejmu RP w PKW Łotwa. Fot. ppor. M. Zakrzewska

Dowódca PKW Łotwa mjr Marek Potorski wspólnie z płk. Ilmarsem Lejinsem przywitał gości w sztabie brygady, gdzie w trakcie spotkania dowódca łotewskiej brygady zapoznał gości ze strukturą jednostki, sposobem jej działania oraz głównymi przedsięwzięciami zaplanowanymi na rok 2018.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie przewodniczącego komisji sejmowej z żołnierzami PKW w polskiej strefie Camp Adazi. Przybyli delegaci mieli okazję zapoznać się z uzbrojeniem i sprzętem wojskowym polskiego kontyngentu.

Po przeprowadzonym pokazie sprzętu wojskowego dowódca kontyngentu zapoznał przybyłych gości ze składem i wyposażeniem eFP Battle Group na Łotwie, strukturą organizacyjną oraz przedstawił ocenę sytuacji politycznej i militarnej w rejonie misji. Spotkanie zakończyło się wpisem Michała Jach do księgi pamiątkowej PKW Łotwa oraz wykonaniem pamiątkowej fotografii z żołnierzami PKW.

Tekst i zdjęcia: ppor. Małgorzata Zakrzewska

Delegacja KON Sejmu RP w PKW Łotwa. Fot. ppor. M. Zakrzewska

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
22 X 2018
Borsuk-18, kolejna doba działań
Realizacja działań rajdowych i odtworzenie zdolności bojowej, odzyskanie izolowanego personelu, czy ewakuacja zagrożonego atakiem szpitala, to tylko część zagadnień i taktycznych ...
22 X 2018
Chemiczna chmura
Ćwiczenie taktyczne z wojskami pod kryptonimem Borsuk-18 nabiera na intensywności. Ćwiczące wojska weszły w kolejny etap tego szkoleniowego przedsięwzięcia.
19 X 2018
Z poświęceniem ratowali życie
Żołnierze 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego uczestniczyli w akcji ratowniczej podczas szkolenia poligonowego na CP SP Ustka.
19 X 2018
Borsuk-18, planowanie i realizacja zadań
18 października to dla uczestników ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem Borsuk-18 pierwsze wyzwania i taktyczne problemy poddane do rozwiązania.
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie