..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Komunikat - Zakończenie Maple Arch-17 ::..
15 XI 2017

Komunikat - Zakończenie Maple Arch-17

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Zapraszamy przedstawicieli prasy na „Dzień dla Mediów”, który odbędzie się w ramach ćwiczenia Maple Arch-17 (Ex MA17), na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Nowa Dęba w dniu 16 listopada 2017 r. w godzinach 09.10 – 10.40.
zdjęcie - Komunikat - Zakończenie Maple Arch-17

W ramach Dnia dla Mediów wywiadu udzieli pułkownik dyplomowany Zenon Brzuszko, dowódca Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady im. Hetmana Wielkiego Konstantego Ostrogskiego oraz wyżsi rangą przedstawiciele sił zbrojnych uczestniczących państw. Przedstawiciele mediów zostaną zaproszeni również do zapoznania się z obiektami szkoleniowymi. 

Ćwiczenie Maple Arch odbywa się co roku i angażuje personel wojskowy z czterech krajów: Kanady, Litwy, Polski i Ukrainy. Tegoroczni uczestnicy biorą udział w 11 dniowym ćwiczeniu dowódczo-sztabowym wspomaganym komputerowo, którego celem jest przygotowanie dowództw i sztabów z Ukrainy, Polski i Litwy w zakresie Operacji Wsparcia Pokoju.

Informacja dla przedstawicieli prasy:
Zgłoszenia akredytacyjne zawierające: imię i nazwisko, nr legitymacji prasowej lub dowodu osobistego, nazwę stacji TV, radiowej bądź prasy, numer wozu transmisyjnego, służbowego lub prywatnego - w celu uzyskania akredytacji zgłoszenie należy przesłać na adres kpt. Gain, nie później niż do 15 listopada, do godz. 16.00.

Osoba do kontaktu:
Media Relations - Litwa/Polska/Ukraina
kpt. Oleksandr Gain, LITPOLUKRBRIG
e-mail: o.gain@ron.mil.pl,
tel: +48 508272094

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
23 XI 2017
Wizyta delegacji Sił Powietrznych Pakistanu
23 listopada, I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka podjął w Dowództwie Generalnym delegację Sił Powietrznych Pakistanu.
23 XI 2017
Komunikat MON
W związku z rozpowszechnianiem informacji zawartych w korespondencji wewnętrznej Dowództwa Generalnego RSZ informuję, że pismo skierowane do jednostek wojskowych miało na ...
23 XI 2017
Taktyczny sprawdzian artylerzystów
W dniach 20-22 listopada, dowódca 23 Pułku Artylerii przeprowadził z 3 dywizjonem artylerii rakietowej ćwiczenie taktyczno-specjalne pk. Tornado-17.
23 XI 2017
Bojowe strzelania w Orzyszu
Przebywający na szkoleniu poligonowym w Orzyszu 3 dar z 11 Mazurskiego Pułku Artylerii przeprowadził ćwiczenie pk. Pantera-17 z użyciem rakiet bojowych.
DRAGON-17
Ćwiczenie DRAGON-17
Święto
Zawody użyteczno-bojowe
USTKA
Święto Wojsk Obrony Przeciwlotniczej
BALTOPS-17
Zawody Strong Europe Tank Challenge