..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Szkolenie Zespołu Ewakuacji Medycznej ::..
08 XI 2017

Szkolenie Zespołu Ewakuacji Medycznej

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W ramach Aviation Detachment 18-1 zostały przeprowadzone wspólne treningi ZEM 8 Bazy Lotnictwa Transportowego (8 BLTr) i amerykańskiego personelu medycznego.
zdjęcie - Szkolenie Zespołu Ewakuacji Medycznej
Zespół Ewakuacji Medyczne 8 Bazy Lotnictwa Transportowego.

W dniu 30 października, w ramach AvDet 18-1, rozpoczęły się wspólne treningi Zespołu Ewakuacji Medycznej 8 BLTr i personelu medycznego z 934 Aeromedical Evacuation Squadron Minneapolis, Minesota, 45 AES Tampa, Floryda i 911 AES Pittsburgh, Pensylwania. Motywem przewodnim treningu było działanie w mieszanych zespołach medycznych polsko-amerykańskich oraz unifikacja procedur w celu przygotowania do wspólnych, realnych misji ewakuacji medycznej.

Podczas ćwiczeń zrealizowano treningi naziemne oraz trzy kilkugodzinne loty na pokładzie amerykańskiego C-130, podczas których ćwiczono sytuacje awaryjne oraz epizody związane z nagłym pogorszeniem się stanu pacjenta.

Trening został zorganizowany z inicjatywy strony amerykańskiej, na wniosek generała dywizji Kennetha D. Lewisa z Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

7 listopada, w dniu zakończenia ćwiczeń, dowódca 8 BLTr płk pil. Paweł Bigos podziękował żołnierzom polskim i amerykańskim za zaangażowanie i wysiłek włożony w to wspólne przedsięwzięcie.

Tekst: mjr Zbigniew Macioł
Zdjęcia: kpt. Maciej Nojek, archiwum ZEM 8BLTr

Zespół Ewakuacji Medycznej 8 Bazy Lotnictwa Transportowego.

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
23 XI 2017
Wizyta delegacji Sił Powietrznych Pakistanu
23 listopada, I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka podjął w Dowództwie Generalnym delegację Sił Powietrznych Pakistanu.
23 XI 2017
Komunikat MON
W związku z rozpowszechnianiem informacji zawartych w korespondencji wewnętrznej Dowództwa Generalnego RSZ informuję, że pismo skierowane do jednostek wojskowych miało na ...
23 XI 2017
Taktyczny sprawdzian artylerzystów
W dniach 20-22 listopada, dowódca 23 Pułku Artylerii przeprowadził z 3 dywizjonem artylerii rakietowej ćwiczenie taktyczno-specjalne pk. Tornado-17.
23 XI 2017
Bojowe strzelania w Orzyszu
Przebywający na szkoleniu poligonowym w Orzyszu 3 dar z 11 Mazurskiego Pułku Artylerii przeprowadził ćwiczenie pk. Pantera-17 z użyciem rakiet bojowych.
DRAGON-17
Ćwiczenie DRAGON-17
Święto
Zawody użyteczno-bojowe
USTKA
Święto Wojsk Obrony Przeciwlotniczej
BALTOPS-17
Zawody Strong Europe Tank Challenge