..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Szkolenie Zespołu Ewakuacji Medycznej ::..
08 XI 2017

Szkolenie Zespołu Ewakuacji Medycznej

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W ramach Aviation Detachment 18-1 zostały przeprowadzone wspólne treningi ZEM 8 Bazy Lotnictwa Transportowego (8 BLTr) i amerykańskiego personelu medycznego.
zdjęcie - Szkolenie Zespołu Ewakuacji Medycznej
Zespół Ewakuacji Medyczne 8 Bazy Lotnictwa Transportowego.

W dniu 30 października, w ramach AvDet 18-1, rozpoczęły się wspólne treningi Zespołu Ewakuacji Medycznej 8 BLTr i personelu medycznego z 934 Aeromedical Evacuation Squadron Minneapolis, Minesota, 45 AES Tampa, Floryda i 911 AES Pittsburgh, Pensylwania. Motywem przewodnim treningu było działanie w mieszanych zespołach medycznych polsko-amerykańskich oraz unifikacja procedur w celu przygotowania do wspólnych, realnych misji ewakuacji medycznej.

Podczas ćwiczeń zrealizowano treningi naziemne oraz trzy kilkugodzinne loty na pokładzie amerykańskiego C-130, podczas których ćwiczono sytuacje awaryjne oraz epizody związane z nagłym pogorszeniem się stanu pacjenta.

Trening został zorganizowany z inicjatywy strony amerykańskiej, na wniosek generała dywizji Kennetha D. Lewisa z Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

7 listopada, w dniu zakończenia ćwiczeń, dowódca 8 BLTr płk pil. Paweł Bigos podziękował żołnierzom polskim i amerykańskim za zaangażowanie i wysiłek włożony w to wspólne przedsięwzięcie.

Tekst: mjr Zbigniew Macioł
Zdjęcia: kpt. Maciej Nojek, archiwum ZEM 8BLTr

Zespół Ewakuacji Medycznej 8 Bazy Lotnictwa Transportowego.

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
25 VI 2018
Wojskowa Jurysdykcja Karna
19 czerwca w Auli Jana Pawła II na Kampusie Głównym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się I edycja Międzynarodowej ...
22 VI 2018
Najwyższe piłkarskie podium
21 czerwca w Żaganiu podsumowano rywalizację o miano najlepszej reprezentacji w ramach Otwartych Mistrzostw Wojska Polskiego w piłce nożnej.
22 VI 2018
Zawiszacy są już na Łotwie
20 czerwca żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej wyruszyli w rejon pełnienia misji, w ramach wzmocnionej militarnej obecności NATO na wschodniej flance ...
22 VI 2018
Powrót do Ojczyzny
21 czerwca, kilkanaście minut po godzinie trzeciej nad ranem, na lotnisku wojskowym Wrocław-Strachowice wylądował Boeing C-17 Globemaster III. Do Ojczyzny powrócili ...
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej