..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Szkolenie Zespołu Ewakuacji Medycznej ::..
08 XI 2017

Szkolenie Zespołu Ewakuacji Medycznej

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W ramach Aviation Detachment 18-1 zostały przeprowadzone wspólne treningi ZEM 8 Bazy Lotnictwa Transportowego (8 BLTr) i amerykańskiego personelu medycznego.
zdjęcie - Szkolenie Zespołu Ewakuacji Medycznej
Zespół Ewakuacji Medyczne 8 Bazy Lotnictwa Transportowego.

W dniu 30 października, w ramach AvDet 18-1, rozpoczęły się wspólne treningi Zespołu Ewakuacji Medycznej 8 BLTr i personelu medycznego z 934 Aeromedical Evacuation Squadron Minneapolis, Minesota, 45 AES Tampa, Floryda i 911 AES Pittsburgh, Pensylwania. Motywem przewodnim treningu było działanie w mieszanych zespołach medycznych polsko-amerykańskich oraz unifikacja procedur w celu przygotowania do wspólnych, realnych misji ewakuacji medycznej.

Podczas ćwiczeń zrealizowano treningi naziemne oraz trzy kilkugodzinne loty na pokładzie amerykańskiego C-130, podczas których ćwiczono sytuacje awaryjne oraz epizody związane z nagłym pogorszeniem się stanu pacjenta.

Trening został zorganizowany z inicjatywy strony amerykańskiej, na wniosek generała dywizji Kennetha D. Lewisa z Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

7 listopada, w dniu zakończenia ćwiczeń, dowódca 8 BLTr płk pil. Paweł Bigos podziękował żołnierzom polskim i amerykańskim za zaangażowanie i wysiłek włożony w to wspólne przedsięwzięcie.

Tekst: mjr Zbigniew Macioł
Zdjęcia: kpt. Maciej Nojek, archiwum ZEM 8BLTr

Zespół Ewakuacji Medycznej 8 Bazy Lotnictwa Transportowego.

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
22 II 2018
Wizyta Dowódcy US Army Europe ...
22 lutego generał broni Christopher Cavoli wizytował żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonujących w Bemowie Piskim.
22 II 2018
Pierwszy samodzielny lot
To pierwsza w Siłach Zbrojnych RP kobieta - technik pokładowy obsługi ładunku. W dniach 16-20 lutego samodzielnie wykonywała obowiązki na pokładzie ...
21 II 2018
Saperzy znowu budują
W dniach od 15 stycznia do 14 lutego żołnierze 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego wybudowali tymczasowy most drogowy w miejscowości Dąbrowica.
21 II 2018
Robocza wizyta Dowódcy USAREUR
W środę 21 lutego z roboczą wizytą w pancernej stolicy Polski – Żaganiu przebywał dowódca amerykańskich wojsk w Europie (USAREUR - ...
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
Podniesienie bandery na ORP Kormoran
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor
Wigilia z Prezydentem RP